Żakowski: Uchodźcy nie będą z nami. Oni będą nami

- To kompendium wiedzy, które może nie uspokoi zajęczych serc polskich ksenofobów, ale oni się ciągle czegoś boją. Dla innych to kompendium przynoszące ulgę - mówił w przeglądzie prasy w ?Poranku Radia TOK FM? Jacek Żakowski, polecając dzisiejszy dodatek o uchodźcach w ogólnopolskich mediach.
Kiedy? Ilu? Gdzie? - specjalny informator pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców to wspólna akcja informacyjna ponad 40 polskich mediów, w tym radia TOK FM i portalu Gazeta.pl.

ZOBACZ INFORMATOR >>>

W przeglądzie prasy polecał go Jacek Żakowski: - Dziś w wielu gazetach i mediach duży dodatek o uchodźcach "Więcej wiedzy, mnie strachu" - to tytuł w Fakcie "Uchodźcy w Polsce"- to w "Gazecie Wyborczej".

- Polecam te dodatki, bo to kompendium wiedzy, które może nie uspokoi zajęczych serc polskich ksenofobów, ale oni się ciągle czegoś boją. To taki fizyczny syndrom, np. pana Gowina. Boją się wszystkiego - obcych, kobiet, odmiennych seksualnie... Nieustanny strach, strach, strach... To kwestia medyczna. Natomiast dla tych, którzy nie mają tego problemu, to kompendium wiedzy przynoszące ulgę - dodał.

- Zwłaszcza, że jak mówi Franz Timmermans oni będą z nami przez lata. To delikatnie powiedziane, bo będą z nami zawsze. Oni będą nami. Problem polega na tym, że procesy geograficzne po prostu się toczą i budowa muru to nie jest rozwiązanie, tylko złudzenie dla budowniczych - mówił Żakowski.

O emigrantach, którzy dla lepszej przyszłości ryzykują życie, przeczytaj w książce "Na południe od Lampedusy. Podróże rozpaczy" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (607)
Żakowski: Uchodźcy nie będą z nami. Oni będą nami
Zaloguj się
 • ariadna100

  Oceniono 91 razy 73

  To co opowiada ten Pan to stek fantastycznych farmazonów. Islamiści nigdzie się nie integrują, wszędzie tworzą swoje komuny i getta i żyją w nich zasłaniając się hasłami o braku asymilacji. Zawsze mają pretensje, zawsze tworzą fałszywe obrazy pokrzywdzenia i zawsze usiłują wymóc aby ich reguły były stosowane. Pan Żakowski oderwał się od rzeczywistości tak bardzo, że już dryfuje w okolicach Jowisza.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 91 razy 73

  Ta nachalna propaganda ludzi tylko wku...a coraz bardziej. Polacy nie chcą islamskiego getta, nie chcą hord agresywnych dzikich. Nie chcą multikulti, które poniosło klęskę w dużo bogatszych krajach.
  Podpieranie się argumentami moralnymi, kwestionowanie dobroci, sumienia to szczyt arogancji i demagogii. Przeważająca większość hord to młodzi murzyni i arabowie. Nie uciekają przed wojną, chcą zapewnić sobie i rodziną lepsze życie. Znaczna ich część (jak donoszą media w Niemczech) to mieszkańcy Bałkanów(!). Przed czym uciekają? Syryjczyków jest może 1/3, z tego zdecydowana większość nie ucieka z terenów wojny, ale z obozów.

  Nic wam akcje nie pomogą. Demokracje mamy i za to olewanie zdania ludzi odczujecie to bardzo wyraźnie niedługo.

 • zdzisek1949

  Oceniono 89 razy 69

  portal na temat.pl - stworzony przez Tomasza Lisa donosił:
  "W lutym głośno było o tym,że szwedzka policja wskazała
  55 obszarów na terenie kraju,które kontrolowane są przez
  islamskie grupy przestępcze"

 • zdzisek1949

  Oceniono 81 razy 61

  portal TVN 24.pl donosił:
  "Całe przedmieścia Sztokholmu ....... stają się zamkniętymi osadami
  muzułmańskimi. Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są
  także politycy" - poradził sobie tylko z tym problemem tylko przedstawiciel
  ambasady szwedzkiej - twierdząc,że w "Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo !!!

 • femma12

  Oceniono 67 razy 51

  Nagłaśnianie tych idiotyzmów głoszonych przez Żakowskiego i Wyborczą daje lepszy efekt niż antyimigranckie manifestacje.

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 66 razy 48

  Chyba wami, nie nami. W waszych chorych łbach.

  Zobaczcie jakimi nami są Czeczeni, prawdziwi uchodźcy (tacy z rodzinami), po wielu latach pobytu w Polsce (ci którzy nie uciekli na zachód). Baby w chustach na głowach, pozawijane nie znają języka, nie pracują, nie integrują się, doją socjal. Faceci łamaną polszczyzną zajmują się praniem po mordach, wymuszeniami, przestępczości zorganizowaną. To są fakty, nie rojenia lewaka. Warto to może ludziom uświadomić.

 • goostav234

  Oceniono 58 razy 46

  Rozumiem, że u ciebie, Żakowski, siedzą już ze 4 rodziny z Somalii i Albanii? No bo chyba nie jesteś ąż takim obłudnikiem i hipokrytą?

 • smiki48

  Oceniono 50 razy 44

  panie żakowski, może zanim zacznie pan opowiadać idiotyzmy, pojedzie do Marsylii, Berlina czy niektórych rejonów Szwecji i przejdzie się sam wieczorem po niektórych dzielnicach. Gwarantuję, że zmieni pan zdanie co do imigrantów. O ile wyjdzie pan z tego eksperymentu żywy, bo nawet uzbrojeni policjanci niezbyt często tam zachodzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX