Szułdrzyński: Prezydent pomaga PiS w kampanii. Gdyby naprawdę chciał zmian, ustawę zgłosiłby wcześniej

Wg Michała Szułdrzyńskiego, prezydenckiemu pomysłowi obniżenia wieku emerytalnego przyświeca wyłącznie cel polityczny. Pomysł Andrzeja Dudy trudno obronić, nawet jeśli spojrzymy na niego w kategorii dotrzymywania słowa. "Dotychczas zwykło się uważać za nieodpowiedzialnych polityków, którzy nie realizują obietnic wyborczych. Okazało się, że można być nieodpowiedzialnym, wywiązując się z nich. To najsmutniejsza wiadomość. Tym bardziej że dotyczy prezydenta RP" - ocenia dziennika "Rz".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Szułdrzyńskiego zgłaszanie projektu obniżającego wiek emerytalny na niewiele ponad miesiąc przed wyborami, to włączenie się prezydenta w kampanię. Nikt nie może mieć wątpliwości, kogo wspiera głowa państwa.

"Pomysł Dudy stać się może osią kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby Duda rzeczywiście chciał, by koalicja zajęła się jego ustawą - wysłałby ją wcześniej, np. tuż po zaprzysiężeniu. Teraz, gdy pozostały tylko dwa posiedzenia Sejmu, jest to wyłącznie gest polityczny" - uważa publicysta "Rzeczpospolitej".

O jednoznacznym wsparciu dla Prawa i Sprawiedliwości, według Szułdrzyńskiego, świadczy też to, że w zaproponowanej wczoraj ustawie, "trudno się doszukać choćby ustaleń ze związkami zawodowymi".

"Dotychczas zwykło się uważać za nieodpowiedzialnych polityków, którzy nie realizują obietnic wyborczych. W poniedziałek okazało się, że można być nieodpowiedzialnym, wywiązując się z nich. To najsmutniejsza wiadomość. Tym bardziej że dotyczy prezydenta RP" - podsumował publicysta w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Zgodnie z pomysłem prezydenta, kobiety mogłyby przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni po skończeniu 65 lat. Andrzej Duda chce, by posłowie zajęli się jego projektem jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Szułdrzyński: Prezydent pomaga PiS w kampanii. Gdyby naprawdę chciał zmian, ustawę zgłosiłby wcześniej
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 15 razy 11

  Tylko co zrobi prezes, jak już wszystko wygra? Jak będzie miał swojego premiera i prezydenta? i większość parlamentarną? Stworzy nam kraj wiecznej szczęśliwości cudami? Bo z pustego i Salomon... Czy głosujący na prezesa (bo PiS to prezes i nic ponadto) są na tyle głupi, żeby mysleć, że nie da się dać wszystkim- dzieciom, mlodym, starym, emerytom... zwłaszcza, że najsampierw trzeba nakarmić wiecznie niedożywiony kk.

 • feniks230655

  Oceniono 8 razy 4

  Jaki Budyń, taki projekt. Strach pomyśleć, co stanie się z Polską, jak PiS przejmie całą władzę.

 • 2zero

  Oceniono 8 razy 4

  Oczywiście, że pomaga. Ale to dobrze, bo ponieważ jest NIEZŁOMNY a kampania na potrwać jeszcze miesiąc, to zdąży in tak "napomagać", że im to zaszkodzi.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 6 razy 4

  Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie,
  słuszną ma opinię, że Polska w ruinie.
  A na brzegu Wisły myśli parę osób
  dźwignąć biedną Polskę z ruin w jaki sposób.

  Można ciężką pracą, można zbożnym trudem,
  lecz jeśli po polsku, to najlepiej cudem.
  I to krakowiaczek zbliża się do sedna
  – cudu chce dokonać chytra partia jedna.

  Bowiem tylko jedna partia ma metodę,
  by skutecznie robić ludziom z mózgu wodę.
  A gdy z mózgów woda jak krynica tryśnie,
  każdy kit się sprzeda i ciemnotę wciśnie.

  I cwaniaczków paczka prychnie i zamruga
  – nowy cud nad Wisłą nasza to zasługa.
  I na mądre życie szansa nam się skurczy,
  kiedy już się dorwą nowi cudotwórcy.

  I największy absurd będzie odtąd w cenie
  i tu chcę dołączyć skromniutkie marzenie.
  Zanim ster spróbuje wziąć cwaniaczków paczka,
  ja im dedykuję tego krakowiaczka.

  Taniec dla pajaców, mądrali i głupców,
  może się nauczą fikania hołubców.
  Po czym tłumnie ruszą, pchając się łokciami,
  wcale nie po władzę… Do „Tańca z Gwiazdami”!

  Wojciech Młynarski
  Warszawa, 15 września 2015

 • eski57

  Oceniono 5 razy 3

  Jako emeryt , nie interesuje mnie co jest w środku prezydenckiego ustawowego wniosku.., a PREZYDENTA ETYKA . Powiada , że to początek realizacji obietnic wyborczych … Mam wątpliwości , czy taką obietnicę powinien złożyć z racji na jej skomplikowanie …, a przede wszystkim okres przedwyborczy ! Złożył – pal sześć – ALE na dwa końcowe posiedzenia Sejmu , a prezydentem jest ponad dwa miesiące ….!! Czyli z pełną świadomością PODAŁ NA TALERZU temat partii PiS , żeby mogła ona oskarżać PO o lekceważenie przyszłych emerytów , co zresztą od razu wykorzystała parafianka p. Szydło .., jaki to dobry i słowny jest TEN prezydent – jest to ohydne podniecanie i wzbudzanie umiłowania do prezydenta wśród podstarzałego i niedouczonego elektoratu , otoczonego też „troską” sprzyjających PiS-owi biskupów i proboszczów !!

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 9 razy 3

  Sułdrzyński ma rację. Duda pomaga kampanii PiS. W przeciwieństwie do Komorowskiego, który przeszkadzał w kampanii PO.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 4 razy 2

  Bosze, i ty redaktorze Szułdrzyński przeciwko mnie!

  I brawa dla redaktora Sz., że wzniósł się ponad swoje pisolubne sympatie! Bardzo bolało? Może i w innych sprawach można próbować być obiektywnym?

 • Oceniono 1 raz 1

  wyjatkowa gnida, wybrana przez pomyłkę,
  ciasne horyzonty i koniunkturalizm,
  taki facet w Pałacu to obciach i obraza inteligaencji nie tylko mojej

 • szpung

  Oceniono 5 razy 1

  Cos jednak laczy lewactwo z islamem ponizej czytam o nieuchronnosci i natychmiast kojarzy mi sie to z islamskim fatalizmem i nieuchronnoscia, ktora nakazuje biernosc i przygladanie sie. Zastanwaiam sie jak zakonczyloba by sie era nazizmu i komunizmu w Europie gdyby dumni ludzie wychowani na chrzesciajanstwie wykazali sie mentalnoscia islamska mowiac to nieuchronny proces nieuniknione etc. Co sie stalo z ta cywilizacja ktora wierzyla iz swiat mozna porpawiac ulepszac i ze nalezy to robic, co sie stalo iz uwolniony czysty rozum ktory niegdys odmienial rzeczywistosc dzis podaza za islamsko lewacko nazistowskim fatalizmem. Swiat jest zly i nienaprawialny ale czy to znaczy iz mam opuscic rece i powiedziec a niech sie wali, bo nie chce mi sie bronic mojego wolnego swiata. Mamy sie godzic na to iz wraca cenzura bo to niueniknione, zartujecie sobie z nas kto wam dal prawo traktowac ludzi jak bezrozumne stworzenia, kim wy jestescie iz macie prawo zamknac obieg informacji dziecmi jakiego Boga bo nie mojego ktory dal mi wolna wole i wolnosc wyboru miedzy dobrem i zlem. Pisze do was Who are you.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX