Komentarze (203)
Smoczyński miażdży reformę emerytalną Dudy. "Nawet PiS tego nie zaakceptuje, jeśli będzie rządził"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olo1950

  Oceniono 13 razy 5

  świrusy od dudów i zburaczałego kartofla sprzedadzą nawet matkę i dzieci (oprócz straszydła ba to juz syna sprzedała czarnym) żeby dorwać się do władzy, kartofel zresztą też poświęcił brata.

 • klikusy

  Oceniono 8 razy 4

  projekt dudusia jest projektem kompletnego ignoranta ekonomicznego. a tak na prawdę to zagrywka polityczna kampanii pis na polecenie kaczora. ma za zadanie poprawić notowania pis. jedno jest pewne jeżeli zagłosujecie na pis to dzień po obudzicie się z ręką w szambie a z obietnic pozostanie gó-no.

 • kilroy_was_here

  Oceniono 5 razy 3

  Staje się to powoli normą. PiS w wyborach prezydenckich wystawia przypadkowego kandydata, żeby go nie wybrano. Potem mamy pomysł referendum, z pytaniami na wszelki wypadek sformułowanymi tak dwuznacznie, żeby nie przeszło. Teraz mamy atrapę projektu ustawy, czyli znów ruch obliczony na wywołanie szumu, a nie na dokonanie zmiany. A intencje Dudy są co najmniej mgliste, skoro jeszcze parę tygodni temu miał tak duże wątpliwości, że chciał rozpisywać ogólnonarodowe referendum. Coś się zmieniło w temacie?

 • rzata58

  Oceniono 5 razy 3

  Możecie się oburzać, ale PREZYDENT TAK CHCE, bo musi , prezes nakazał podbijać sondaże przed wyborami parlamentarnymi, a pan prezydent posłusznie wypełnia wykonanie zadania. Przykro to mówić, ale PAD wisi na pępowinie pana prezesa, podobnie jak pani Szydło. O odcięciu zadecyduje żywiciel tej parki, gdy już potrzebni nie będą, lub nie spełnią oczekiwań

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  "Nawet PiS tego nie zaakceptuje, jeśli będzie rządził" - ależ zaakceptuje, nie ma obawy.
  Tyle tylko, że bez pośpiechu - PiS zaakceptuje to w następnej (nie w tej) kampanii wyborczej, wtedy kiedy będzie przygotowywał się do prawdopodobnego oddania władzy.
  Nikt nie rządzi wiecznie, a nie takie rzeczy się akceptuje, jeśli realizować je miałby kto inny.

 • awitold

  Oceniono 4 razy 2

  Hm, ale o co chodzi? Prezydencki projekt nikogo do niczego nie zmusz, daje jedynie w o l n o ś ć wyboru: można pracować do 60tki, a jak ktoś chce - do 67 lat albo i dłużej. O co tyle hałasu? Jak pan Sraczyński z fundacji "lewa kasa" życzy sobie zapieprzać do setki, to droga wolna, inni może chcą żyć biedniej, ale spokojniej. Aaaa, kraść nie będziecie mieli co, o to chodzi, by zajumać kolejną forsę z kont ZUSu, no tak, wszystko jasne...

 • awitold

  Oceniono 4 razy 2

  ooo, no jak w tokuefemu eksperci krytykują prezydencki projekt, to niechybnie musi on być akuratny...

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  OSZUSTWO WYBORCZE PiS !!!!
  Pani Szydlo dla ludzi powyzj 75 roku zycia darmowe leki??? CZY PANI OSZUKUJE SENIOROW tylko dla POZYSKANIA GLOSOW WYBORCZYCH !!! Wybrala sobie pani NAS ABY KPIC, TO OKRUCIENSTWO !!!!!!! W Polsce jest, w zaokragleniu ok. 5 mln 75 latkow i wiecej!!! Na moje leki podstawowe wydaje w roku ok. 800 zl tak wiec 5 000 000 x 800 = 40 mld zlotych !!!!!!! W JEDNYM ROKU, czyli przez wasza kadencje: UWAGA: 160 mld !!!!!!!!!! SKAD PIENIADZE !!?? Pani pewnie oferuje nam abysmy placili BARDZO WYSOKIE UBEZPIECZENIE a leki w aptece BEDZIEMY, JEDYNIE ODBIERAC ZA DARMO !!!!!!! Wczesniej za nie zaplacimy !!!! Bedziemy jedynymi na swiecie, ktorym ta „SZTUCZKA SIE UDALA” i to bez placenia !!!!!! CHYBA JEDNAK ZWARIOWALISCIE Z PEDU PO WLADZE !!!!!

 • zimmel

  Oceniono 4 razy 2

  Polska ciemnota chce iść szybko na emeryturę.Rydzol czeka na emerytury.Duda was w dudy dmucha.Fanatycy koniec kadencjio sejmu.Papier ten teraz do kibla się nie nadaje.

 • citisus

  Oceniono 2 razy 2

  Ja czegoś nie rozumiem, od roku 2015 WSZYSTKIE emerytury są w systemie kapitałowym.Czyli wyłącznie z pieniędzy, które pracujący zapłacili ZUS. Dodatkowo ZUS dysponuje olbrzymim kapitałem (50% pracowników), którzy płacili a emerytury nie dożyli.
  To o jakich gigantycznych kosztach rozmawiamy????!!!!
  Czyzby to prawda, że ZUS to piramida finansowa a rządy SLD i PO sprzeniewierzyły nasze oszczędności????!!!!

 • radon13

  Oceniono 6 razy 2

  Bierecki kandyduje do senatu i dziwnym trafem PIS nie wystawia w tym okręgu kandydata !

 • utinamfalsus

  Oceniono 1 raz 1

  Koniecznie przywrócić OFE ! Czy czasem nie oni panu płacą , panie Smoczyński ?
  Przypominam, że OFE to pomysł Banku Światowego na grabież Polski. W
  W tym celu BŚ wziął na etat sprzedawczyków z UW, a sprzedawczykom z AWS-u przyobiecał synekury w OFE. I słowa dotrzymał. I od tej chwili obce banki dostawały do dyspozycji NASZE pieniądze, a polski (?) "rząd" jeszcze im dopłacał, tzn. pozwalał zabierać sobie "na koszty" do 11% wpłat. I polskim SPRZEDAWCZYKOM i obcym prezesom dobrze się działo.
  Nie mówili, że w Chile OFE już po kilkunastu latach nie miały pieniędzy, a minimalne emerytury musiał sfinansować rząd chilijski.
  Z ramienia BŚ "reformę" dyktował niejaki Michał Rutkowski z Waszyngtonu, który po wprowadzeniu OFE w Polsce wrócił do ojczyzny i do Waszyngtonu.
  W Polsce firmował tę kradzież polskich pieniędzy prof. Marek Góra, ale pierwsze skrzypce grał Balcerowicz, Buzek i Lewicka. Ta ostatnia w nagrodę dostała specjalnie stworzoną synekurę w postaci prezesury Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
  Inni "twórcy" reformy też zostali wynagrodzeni po pańsku. Oczywiście kosztem polskich emerytów. POdaję niektóre nazwiska :Krzysztof Pater, Ryszard Petru, Aleksandra Wiktorow, Agnieszka Chłóń-Domińczak, Andrzej Bratkowski. Do tego lobbyści zatrudnieni w bankach , które ciągnęły miliony z OFE : prof. Hausner, Alicja Kornasiewicz, prof. Witold Orłowski

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież wszyscy wiedzą, że nie chodzi o przyjęcie tej durnej ustawy bo nikomu ona nie jest potrzebna a chodzi o wywołanie awantury przedwyborczej bo "głupi naród" na to się nabierze.

 • anidar

  Oceniono 5 razy 1

  Już powinien się podać do dymisji!

 • y.woodoo

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli podsumowujac doradcy pajacyka nie sa profesjonalistami. No coz jesli byli dobierani wedle klucza pisma sw. to nie ma sie co dziwic. Tam nie ma matematyki, logiki czy prawa ziemskiego. Moze oni tez konsultowali ten projekt z duchem?

 • jes-ter

  Oceniono 7 razy 1

  Żaden minister finansów (choćby nawet był z najbardziej populistycznego PISu), nie podpisze się pod takimi bredniami jak projekt Dudy.

 • thorgallpl

  Oceniono 3 razy 1

  skoro nie mozna w inych miejscach komentowac, to trudno..
  rzad kopacz to banda zdrajcow, ktorzy ratuja dooope tuska jako najwiekszego alfonsa PO.
  zafundowali nam pol miliona przybledow ekonomicznych-zadnych uchodzcow, ktorych bedzie trzeba trzymac sila, bo zaraz ucieknal do niemiec czy szwecji. pod trybunal stanu z wami, a za tuskiem list gonczy!!!

 • jerzy30

  Oceniono 3 razy 1

  Duda. Pies, Burek, na uslugach Swiroslawa Polskezbawa, Zawsze Dziewica - Bezzebnego. Wyszedl z budy i szczeka. Obszczal bude, obsral swoje obejscie. Jest "wolny" na dlugosc lancucha.

 • wodnik.mm

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda, że Pan Smoczyński nie policzył skutków do 2080 roku. Byłyby bardziej efektowne. Żenada. Nasz ZUS nie wytrzyma żadnego systemu - również obecnego. Rozumiem, że większość komentująca tutaj gotowa jest na dalsze wydłużanie wieku emerytalnego.

 • kazek100

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Smoczyński, pan naprawdę jesteś tak naiwny, że myślisz, iż ktokolwiek z kancelarii Dudy będzie się przejmował jakimiś tam "kosztami"???

 • zdzisek1949

  Oceniono 3 razy 1

  Wawrzyniec Smoczyński zmiażdżyć to może sobie swoje jaja.

 • pyosalpinx

  Oceniono 3 razy 1

  Sa wyborcy inteligetni i sa mniej inteligentni....wybory wygrywa sie dzieki tym mniej inteligetnym, ktorzy wierza w gruszki na wierzbie....smutne jest to ze w Polsce jest duzo mniej inteligentnych

 • slade1972

  Oceniono 3 razy 1

  A za pięć lat
  Inny będzie i lepszy świat!
  Bo powróci na stolec POmazaniec boski!
  Jego mość Bronek I Wielki Komorowski!

 • slade1972

  Oceniono 3 razy 1

  Mam to w tyle!
  Jestem byłym milicjantem. Przeszedłem na emeryturę 26 lat temu w wieku 40 lat.
  Mam 3K na rączkę!
  Niech żyje 26 lat wolności!

 • marek99az1

  Oceniono 5 razy 1

  Już niedługo dzeciaczki poznacie rajskie życie z PiS-em. Ciekawe co wtedy będziecie opluwać.

 • alig2

  Oceniono 5 razy 1

  No tak najlepiej jak zawsze wie Gazeta Wyborcza.

 • billyboy1943

  0

  demokracja -rządy większości!!Jakich ludzi jest więcej -mądrych czy głupich???Dziękuję za uwagę!!!!!

 • mariusz n

  0

  witam duda ma 1 dziecko Kaczyński niema dzieci kto ma pracować na ich emerytury .pozdrawiam

 • ot48

  0

  Wydłużanie wieku emerytalnego nie sprawi, że na starość będziemy dostawali więcej pieniędzy. Problemem są niskie płace w Polsce - przekonuje prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
  ://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,18902047,to-nie-wiek-emerytalny-jest-problemem-problemem-sa-niskie-zarobki.html

  No i kto tu ma rację???

 • qqracza

  Oceniono 2 razy 0

  Człowieku zastanów się. PIS przyjmie każdą ustawę jaką zechce. Prezesem PIS jest człowiek, który wie, skąd wziąć bilion. Ministrem obrony będzie człowiek od pancernej brzozy, sztucznej mgły i teorii piuu -bziuuu. Ministrem edukacji będzie kobieta, którą uczono pisać 'wziąść'.

 • music0

  Oceniono 2 razy 0

  Jarosław Polskezbaw siedzi w opozycji od 8 lat i mąci kijem w wodzie. Wytyka wszelkie nieprawidłowości rządu, byłego prezydenta, przez jakiś czas wręcz z zadziornością bulteriera starał się dowieść, że jego brat padł ofiarą zamachu. Organizował wiece, protesty gdzie pomstował na wszystkich , którzy nie są z nim. Nie przynosiło to rezultatu a poparcie spadało. Zmienił więc taktykę i zaczął obiecywać , ustami prezydenta, ustami Szydło. Roztropnie , sam się nie włączając a tym samym obarczając pełną odpowiedzialnością swoich przydupasów. No i słupki poszły w górę. I powiem tak. PO zasłużyła sobie na to co ją spotka w wyborach. Za te lata gó... robienia, pierd...nia o przyjaznym państwu. Jak jest każdy widzi. Bieda też jest, ale pokażcie mi kraj gdzie jej nie ma. PiS dojdzie do władzy, ale to chyba dobrze. Będziemy musieli znieść kilka lat rządów idiotów, kleru i moherów, jednak z racji tego , że żadna z ich "super"" obietnic wyborczych nie ujrzy światła dziennego, albo , co gorsza, ujrzy i zrujnuje finanse, PiS odejdzie w niebyt a Kaczyńskiemu to już nawet mohery nie zaufają. Szkody , które wyrządzą da się naprawić, ale może w końcu będziemy mieć scenę polityczną wolną od szkodliwego jadu i nienawiści.

 • michael_wittmann

  Oceniono 4 razy 0

  Maliniak łże jak pies, jego mały mentor wydał rozkaz więc dymają naród aż miło, po wyborach naród poczuje to wydymanie w pełniej rozciągłości. Ale skoro można gadać brednie i zyskiwać na popularności, to kto jest winny?

 • acc4

  Oceniono 6 razy 0

  Król Jędruś Pierwszy zabrał się do rządzenia.

 • cehaem

  0

  >w którym mówi się o "szczególnej roli" kobiet w społeczeństwie

  Tak, jako grzeczne sluzace i wiecznie nadstawiajace tylka podwladne.

  Podniesienie wieku emerytalnego bylo bezsensem, ale Maliniak tez po raz kolejny pokazuje, ze on i jego funfle z palacu prezydenckiego to mentalne sredniowiecze. Albo i gorzej.

 • slade1972

  Oceniono 4 razy 0

  Smoczyński miażdży, tratuje, łamie, gnie, gryzie, zgniata reformę Dudy!
  Czy to słoń!

 • slade1972

  Oceniono 4 razy 0

  Aksjomat - Twierdzenie przyjmowane bez dowodu.
  Treść tzw. aksjomatu "Czerskiego"
  Co zrobi PIS zawsze jest "myszygen"
  A co zrobi PO zawsze jest cymes

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 6 razy 0

  Niezłe goowno ma PO w swojej "rewolucji" podatkowej. Nowy jednolity podatek proponowany przez PO realizuje w praktyce ideę bykowego, czyli większego obciążania podatkowego singli. To efekt uwzględnienia w tym systemie ilorazu rodzinnego znanego z Francji, czyli dzielenia dochodu przez liczbę członków rodziny. Ten mechanizm połączony z progresją powoduje, że rodziny - zwłaszcza mniej zarabiające - płacą niższy podatek niż osoby samotne. A single? No cóż. Można iść za radą pana Bronisława, jak wam braknie, to weźcie kredyt, albo zmieńcie pracę.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz -1

  Pod kaczymi rządami będziemy jedynym w Europie krajem, który obniża wiek emerytalny i podnosi wiek dzieci objętych obowiązkiem szkolnym.

 • bookworm

  Oceniono 1 raz -1

  Zagrywka politycznie dobra.
  PO ma nadal większość. Jeśli odbędzie się głosowanie nad projektem to jaki będzie jego wynik?
  PiS zagłosuje "za" bo to projekt ich prezydenta.
  Jak zagłosuje PO? (dwie opcje)
  1) PO zagłosuje "przeciw", bo projekt jest durny. PO ma większość i projekt przepadnie. PiS i Duda skomentują to tak: chcieliśmy dobrze ale PO nie pozwoliło.
  2) jakaś część PO zagłosuje "za" po to, żeby pokazać jak wyglądają pomysły Dudy i projekt przejdzie. Jego wdrażanie to idiotyzm, a jego wdrożenie to samobójstwo. Komentarz PiS i Dudy skomentują to tak: gdyby projekt był zły to nie byłoby takiego poparcia PO - PO jest tak samo winne niepowodzenia/błędu wdrożenia projektu.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 5 razy -1

  Młody i matczynym mlekiem mu się odbija.
  Tyle można powiedzieć o tym "ekspercie".

 • jerzyolewamwas

  Oceniono 3 razy -1

  Uwielbiam ten jazgot jaki wytwarzacie. Każdy z Was to ekonomista po szkole Balcerowicza i Sachsa.
  Bilion złotych ma kosztować według jakiegoś ignoranta przywrócenie mi moich praw nabytych. Skoro tak, to proszę poszukać wyliczeń- jakie oszczędności dla budżetu miało dać bandyckie złamanie prawa, odraczające moje prawo do tej dziadowskiej zapomogi jaką to państwo wypłaca nazywając ją emeryturą.

 • szczepanhaponiuk

  Oceniono 5 razy -1

  Wawrzyniec Smoczyński z Polityki Insight- czy to ten przyrodni brat Dominiki Wielowiejskiej,przybrany syn Wołka!

 • antygamon

  Oceniono 7 razy -1

  Żałosna lemingowa hołota trollowa, co widać w poniższych wpisach, ma nowy "autorytet". Już byli historycy, politolodzy, kulturoznawcy, teraz egiptolog. To wszytko "autorytety" w dziedzinach gospodarki, ekonomii i zarządzania.

 • rosswatowski

  Oceniono 9 razy -1

  ten ci to Smoczyński to jakiś omnibus, na wszystkim się zna i wie co kto zrobi zanim tamten zdąży pomyśleć hyhyhy prawie jak Kim Dzong Un, a może to Un? :>>>

 • dabera

  Oceniono 9 razy -1

  Oskarżanie nowego prezydenta o oszustwo świadczy jedynie o tych co to piszą. Poczekajcie, powoli. Daliście się oszukiwać przez osiem lat " zieloną wyspą" i siedzieliście cicho. Poczekajcie z oskarżeniami. Czas pokaże.

 • ktos2014

  Oceniono 4 razy -2

  TO PRZECIEŻ JASNE BYŁO OD POCZĄTKU ŻE TO KIEŁBASA WYBORCZA
  Polacy zdaje się dadzą się na nią złapać dwukrotnie.
  Poziom i forma złożonej ustawy jest żenujący , widać pośpiesznie pisanie na kolanie proste błędy matematyczne , a miała już gotowa czekać i być złożona zaraz po wyborach

 • dabera

  Oceniono 4 razy -2

  Dlatego też po raz pierwszy w historii zaglosuję na PiS aby sprawdzić kto mówi prawdę. Prezydent czy pan Smoczyński. A, że mam w tym osobisty interes to tym bardziej mam ochotę poświęcenia swojego głosu dla tego eksperymentu. Przez lata człowiek głosował na innych a oni w żywe oczy kłamali - " zielona wyspa", skok na OFE, skok na nabyte prawa w tym emerytalne/ jeżeli ktoś pracuje prawie czterdzieści lat to chyba nabył prawo do tego co było gwarantowane gdy zaczynał pracę - tym bardziej patrząc jak " łagodnie" wprowadzono zmiany w służbach munduroweych/. Inni obiecywali doprowadzenie do prawdziwej świeckości państwa na zasadzie poszanowania.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 4 razy -2

  Smoczynski to zydek majacy za zadanie wprowadzac chaos informacyjny w ramach walki politycznej.

 • shedows1969

  Oceniono 4 razy -2

  Wybiórcza i jej ferajna już tak ma , wszystko źle. Najgorsze jest to ze nikt już nie pyta Michnika ani jego ferajny o zdanie. Tłok -fm nie ma co słuchać bo wiadomo co powiedzą, tylko ze tego już nawet lemingi nie łykają

 • 1963mw

  Oceniono 5 razy -3

  Różaniec w dłoń

  Kiedy PiS przyjdzie podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz - Polskę.
  kiedy rzucą na ciebie gromnicą,
  a kibole walną kłonicą,
  i pod drzwiami Akcja Katolicka stanie nocą,
  krucyfiksami w drzwi załomocą
  ty ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi, różaniec w dłoń,
  trzeba litanii.
  Są w ojczyźnie jeszcze majątki i sioła
  nie należące do Kościoła,
  Obca dłoń ich też nie przejmie
  ale pacierza nie odmówi nikt,
  wymusimy go w konstytucji i Sejmie.
  Cóż, że nieraz smakowało gorzko 
na tej ziemi mszalne winko.
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską Katolicką - 
siedem litanii i jedna koronka dla serca Maryii.
  Mistrzu Rydzyku, demagogu i oszuście
biznesmenie, nie w kasie troska. 
Dzisiaj litania - to strzelecki rów, 
okrzyk i rozkaz: 
Różaniec w dłoń,
  Różaniec w dłoń.
  A gdyby umierać przyszło, 
przypomnimy, co rzekł Lech Kaczyński
  "Spieprzaj dziadu" i powiemy to samo
  w Radiu Maryja nad Wisłą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX