"Kłamstwo smoleńskie, kłamstwo emerytalne, kłamstwo uchodźcze". Lis o taktyce PiS

"Partia, która z premedytacją umacniała odwetowe nastroje w części swego elektoratu, oferując mu kłamstwo smoleńskie, teraz zdobywa kolejne punkty, serwując kłamstwo emerytalne" - pisze o PiS Tomasz Lis w "Newsweeku".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicysta twierdzi, że kłamstwo dało PiS prezydenturę, więc będzie wykorzystywane dalej. Dlatego Beata Szydło ma przekonywać, że mówienie o niskich świadczeniach i ogromnych kosztach budżetowych w przypadku obniżenia wieku emerytalnego to PR-owe kłamstwo. Lisowi nasuwa się pytanie - "czy politycy PiS są tak niekompetentni czy elektorat uważają za bandę idiotów?".

Lis pisze jeszcze o kłamstwie uchodźczym, za pomocą którego PiS, KORWiN i Paweł Kukiz grać mają na najniższych ludzkich instynktach, byle zdobyć kilka punktów w sondażach. "Twierdzenie, że kilka tysięcy Syryjczyków pozbawi nas tożsamości i głów, to horrendum, ale powtarzane z iście goebbelsowką konsekwencją" - stwierdza publicysta.

Więcej w najnowszym "Newsweeku" >>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (456)
"Kłamstwo smoleńskie, kłamstwo emerytalne, kłamstwo uchodźcze". Lis o taktyce PiS
Zaloguj się
 • normal2015

  Oceniono 88 razy 68

  Te kłamstwa są przejawem propagandy lalkarza Jaro zgodnie z wzorcem:
  1. wmówić Polakom nieistniejące zagrożenie,
  2. wmówić Polakom, że właśnie PIS potrafi to zagrożenie zneutralizować.
  Oczywiście takich kłamstw, oprócz tych wskazanych przez p. Lisa, jest więcej, np.: kondominium niemiecko-rosyjskie ("... ojczyznę wolną, racz nam zwrócić Panie"), czy 'Polska w ruinie'. Niestety kłamstwa te są powtarzane b. często w związku z tym ich skuteczność jest b. duża, zwłaszcza powtarzanymi w 'lokalnych internetach' (ambony).

 • demetria11

  Oceniono 62 razy 44

  Kłamstwo jest kwintesencją PiS-u. Oni po prostu nie potrafią inaczej. Powieka im nie zadrży, nawet do komunii polecą (bo przecież łżą w "susznej" sprawie). Oni wiedzą, że "ciemny lud" wierzy na ślepo i nie sprawdzi, a co wieczór odmawia wraz z pacierzem: "Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne".

 • pysio62

  Oceniono 81 razy 43

  PIS klamie, albo w najlepszym przypadku nie mowi calej prawdy, w prawie wszystkich waznych dla Polski problemach. Wychodzi z zalozenia, ze "ciemny lud kupi" wszystkie ich klamstwa i populistyczne bajki. Wybor Dudy pokazal, ze to sluszna taktyka. Miejmy nadzieje, ze przy wyborach parlamentarnych ludzie sie opamietaja i nie dopuszcza Kaczynskiego i PIS-u do wladzy.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 47 razy 33

  Nie przepadam za Lisem, ale widocznie celnie trafia, bo PiSowskie trolle dostaja sraczki na forum!

 • idiota_z_rubinkowa

  Oceniono 44 razy 30

  A któż inny jak nie idioci mogą głosować na Macierewicza, Pawłowicz, Gosiewskie, Bredzińskiego, przestępcę Kamińskiego, Sobecką i tym podobne oszołomstwo?
  PS
  Na PO też nie głosuję.

 • wielebnyelvis

  Oceniono 41 razy 29

  Zwycięstwo Dudzie dał KK. Zaczął pluć z ambon na Komorowskiego i nawet Maciarewicz czy Pawłowicz by wygrał. Karty rozdaje KK i kacza niedojda to wie.

 • pietrek1960

  Oceniono 30 razy 22

  Cały ten strach jaki rozpętują na temat uchodźców i islamu służy tylko przykryciu katotalibanu jaki wam szykują , kler z pomocą PiSu chce zdobyć władzę absolutną.Jak 12 tyś muslimów może zagrozić 40 milionowemu narodowi który podobno jest w 98% chrześcijański.

 • pwwar

  Oceniono 30 razy 22

  Kwintesencja taktyki PiS-u. Sam Lis może drażnić, ale co do sedna, to się nie myli.

 • seeba-5

  Oceniono 38 razy 20

  A co on tutaj powiedział nieprawdziwego? Przecież ma racje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX