Szułdrzyński: Wiarygodność PO jako formacji, która zatrzyma PiS, spadła do zera

Wyborcy mogą odnieść wrażenie, że straszenie PiS jest już tylko wyborczym teatrem Platformy - pisze w ?Rzeczpospolitej? Michał Szułdrzyński. Jego zdaniem przegrane przez PO głosowanie ws. postawienia Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu będzie miało dla partii rządzącej daleko idące konsekwencje, sięgające nawet do dnia wyborów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przypomnijmy: przez nieobecność dziewięciu posłów PO na sali sejmowej, wniosek ws. Ziobry przepadł zaledwie pięcioma głosami. Zdaniem publicysty ta wpadka uderza w sam rdzeń wyborczej strategii PO. Strategii, która polega na przekonywaniu, że Platforma jako jedyna partia może stać się zaporą dla PiS. Szułdrzyński podkreśla, że strategia ta staje się zupełnie niespójna z realnymi działaniami.

Strategia czy teatr

Publicysta zaznacza, że działalność większości komisji sejmowych mających badać rządy PiS nie przyniosła rezultatów. Jedynie komisja zajmująca się sprawą Barbary Blidy pozwoliła na przygotowanie wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Ziobry. Pierwszym w ogóle się nie zajęto, drugi musiał czekać cztery lata. I, jak wiemy, ostatecznie w Sejmie przepadł.

Passent: Platforma to nieudacznicy i partacze >>>

A sprawa Ziobry to, jak wskazuje Szułdrzyński, niejedyny przykład niekonsekwencji PO. Na listach wyborczych PO znaleźli się dawni współpracownicy Kaczyńskiego - Ludwik Dorn czy Michał Kamiński. Ten ostatni jest dodatkowo głównym doradcą premier Kopacz. Wokół PO orbituje jeszcze Roman Giertych, wicepremier w rządzie PiS, Samoobrony i LPR.

Jak wskazuje Szułdrzyński, "w wielu wyborcach może powstać wrażenie, że to straszenie PiS jest wyłącznie teatrem odgrywanym na użytek wyborów". "Wiarygodność PO jako formacji, która ma zatrzymać PiS, spadła do zera" - kwituje.

Więcej w "Rzeczpospolitej" >>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (174)
Szułdrzyński: Wiarygodność PO jako formacji, która zatrzyma PiS, spadła do zera
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 30 razy 10

  No to prezes ma problem. tak wygodnie było w opozycji, tyle jadu można było wylewać i frustracji, tak sugestywnie przedstawiać zarzuty, jaka to PO nieudolna, a my tyle potrafimy, uszczęśliwimy, zadbamy, damy, naprawimy.... Co to będzie, jak prezes będzie miał swojego prezydenta, swojego premiera, moce całe w rękach- i trzeba będzie pokazać, że cos zmieniają na lepsze.

 • ibrylowska

  Oceniono 20 razy 8

  Kto to jest Szułdrzyński i kto go słucha? Dziwię się, że Rzeczpospolita stała się tabloidem . To jest normalne w polityce że raz się wygrywa raz się przegrywa. Wiarygodność PIS jest bliska zeru w obietnicach i jakoś to nie przeszkadza dziennikarzom poczytnych tytułów. Dziennikarze i tak wam nic nie pomoże.Jak przyjdzie władza PIS to was wszystkich zrówna z zerem i pójdziecie na zasiłek. Mają całą armię dziennikarzy wykształconych przez ojca Rydzyka. Co ma jedno głosowanie do strategii wyborczej . To SLD miało większy interes w tym głosowaniu niż PO. Chodziło o śmierć Barbary Blidy..Posłowie SLD też byli nieobecni. Wymagana liczba głosów jest 3/5 koalicja PO-PSL nie ma takiej większości. To SLD przespało sprawę a PO.

 • tomtg123

  Oceniono 27 razy 5

  PO to tak samo konserwatywni obyczajowo socjaliści jak PiS.
  Różni ich tylko skala socjalistycznego szkodnictwa, stosunek do wypadku lotniczego sprzed kilku lat , no i wariaci PO są mniej zwariowani niż oszołomstwo PiSowskie (Macierewicz, Piotrowicz). Ale co do zasady to jest ten sam fatalny kierunek.
  Pani Kopacz zamiast straszyć Kaczyńskim mogłaby więc straszyć samą sobą.
  To nie działa.

 • zbycho52

  Oceniono 6 razy 4

  Jezeli poslowie PO nie moga sie zmobilizowac i przyjsc na gloswanie,to wjaki sposob chca zmobilizowac wyborcow,zeby glosowali na PO.Poslowie olewaja wszystko i wszystkich,to teraz sami zostana olani-sami sobie winni.

 • lob1

  Oceniono 10 razy 4

  jak mozna nie przyjsc na tak wazne głosowanie.to m=nam sie nie podoba.zapadaja wazne decyzje a oni sobie jaja robia.powinno byc jeszczejedno głosowanie i wszyscy PO-wcy powinni być na sali.Jest to bardzo niepoważne ze strony PO.

 • skazuk

  Oceniono 9 razy 3

  Sam do tego doszedłem że to są nieudacznicy którzy za bardzo przestrzegają "ktoś cie kamieniem a ty go chlebem".PISiory maja lepszą taktykę "łgaj jak pies ,powtarzaj kłamstwo setki razy , rozdaj bo to nie twoje,rzucaj goownem do wiatraka i zasłaniaj sie Bogiem.

 • trap2

  Oceniono 7 razy 3

  Jak ja widzę tę POPISówe to mam ochotę głosować na lewice lepiej może nie będzie ale przynajmniej spokojnie i normalnie.

 • jkredman

  Oceniono 5 razy 3

  jak można skutecznie straszyć PiS-em, gdy się przejęło najbardziej wredne aktywa tej formacji

 • s.fug

  Oceniono 5 razy 3

  O matko.
  "Przegraliśmy głosowanie, bo taka jest demokracja".
  Jak tak dalej pójdzie, to tłumaczenie będzie mógł wykorzystać po wyborach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX