Kraśko pyta, czemu PO nie wprowadziła stawki godzinowej. A Tomczyk o unijnych funduszach i stadionach

Piotr Kraśko pytał w "Poranku Radia TOK FM" Cezarego Tomczyka, rzecznika rządu, dlaczego PO przez osiem lat rządów nie wprowadziła minimalnej stawki godzinowej, którą dziś proponuje. - Było bardzo wiele spraw, z którymi wyszliśmy na początku kadencji - zaczął się tłumaczyć Tomczyk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Powodów, dla których minimalnej stawki nie wprowadzono, musiało być wiele. - Mówiliśmy jasno: nasza obietnica to 300 mld zł dla Polski z funduszy unijnych. Okazało się, że będzie 400 mld - mówił Tomczyk.

- Były dwa priorytety: budowanie fundamentu Rzeczpospolitej, czyli twarda infrastruktura, dorównanie do Zachodu, jeśli chodzi o autostrady, żłobki, przedszkola, stadiony. Drugi priorytet to polityka prorodzinna. Tu też jestem bardzo zadowolony z naszego rządzenia - stwierdził Tomczyk. I zakończył frazą znaną z Ewy Kopacz: - Mamy ścianę, dach, czas na urządzenie mieszkania, stąd nowe propozycje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Kraśko pyta, czemu PO nie wprowadziła stawki godzinowej. A Tomczyk o unijnych funduszach i stadionach
Zaloguj się
 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 8 razy 8

  Stadiony stadionami ale rzecznik zapomniał pochwalić sie budową tzw świątyni opatrzności. Też przeca niezbędne i tez budowane przez państwo.

 • flat-ower1

  Oceniono 6 razy 6

  A forsa na Świątynie Opatrzności? A religia w sxkołach? A śmieciówki? Nie można być anty-pisem i super-pisem!

 • tom_58

  Oceniono 9 razy 5

  Dopiero wizja przerżniętych wyborów wraca platfusom rozum.
  Dotychczas obowiązywała teoria uwalniania pracy. Uwalniania od wszelkich zobowiązań i praw. A dla tych, którzy zatrudniali normalnie podatki karne, niczym akcyza na wódkę i papierosy.
  To taka droga ku średniowieczu. Na razie przystanek - kapitalizm XIX wiek.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 4

  Powodów, dla których minimalnej stawki nie wprowadzono, musiało być wiele. - Mówiliśmy jasno: nasza obietnica to 300 mld zł dla Polski z funduszy unijnych. Okazało się, że będzie 400 mld - mówił Tomczyk.

  ===========================

  Nie ma takiego powodu, który pozwalałby

  łamać konstytucję ! ! ! ! !

  Art. 65. konstytucji :

  4. Minimalną wysokość wynagrodzenia za pracę lub sposób ustalania tej wysokości określa ustawa. ( ! ! ! ! )

  A każdy z posłów uroczyście ślubował

  i piał - tak mi dopomóż Bóg :

  - Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

  Tak ta "elita" przestrzega konstytucję.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 10 razy 4

  Teraz Pani Premier błysnęła ekslozją pomysłów, na konwencji PO. Czy nie można było ich wdrażać podczas jej szefowaniu rządowi? Teraz nastąpiło Przebudzenie PO?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 3 razy 3

  Imć Ryszard Petru - doradca Leszka Balcerowicza (1997-2000) wicepremiera Ministra Finansów w rządzie AWS-UW. Radzę odświeżyć pamięć i zobaczyć co to była tzw. "dziura Bauca" (Jarosław Bauc-następca Balcerowicza)

  Projekt Nowoczesna.PL patronatem objęli właśnie Balcerowicz, również Olechowski i Frasyniuk (pan Olechowski przypominał niedawno o "ćwiczeniach" PO z 2004 roku kiedy zbierali elektorat byłego AWS-UW do nowo powstałej PO dzisiaj mamy podobną akcję).

  W czasie kampanii prezydenckiej przed II turą Ryszard Petru przed kamerami poparł Bronisława Komorowskiego i ocenił jego prezydenturę jako dobrą. Kilka dni po wyborach określił się jako opozycja wobec PO i chce ich odsunąć od władzy. Politycy Platformy nie wykluczają natomiast koalicji z Ryszardem Petru.

  Pan Petru określa stowarzyszenie jako oddolna inicjatywa. Ta inicjatywa musi mieć jednak potężnych sponsorów skoro stać ją na wynajęcie Hali Torwar czy promocję przez największe media (transmisja na żywo Kongresu i relacja we wszystkich najważniejszych wiadomościach o czym mogą pomarzyć prawdziwe oddolne inicjatywy). Aktywnie w promocję nowej partii włączyły się wszelkiego rodzaju "fundacje" i "instytuty" związane z obecnym obozem władzy (np. Fundacja Batorego) niezależny socjolog Karolina Wigura przed II turą wyborów prezydenckich krytykująca Kukiza i Dudę chwaliła Komorowskiego wczoraj na kongresie objawiła się jako działaczka stowarzyszenia Nowoczesna.PL. Przypomnijmy, że w Radzie Fundacji zasiadają dobrze nam już znani: Jan Krzysztof Bielecki, nieodłączny Andrzej Olechowski.

  To wszystko w całości pozwala stwierdzić, że Nowoczesna.PL to odgórna inicjatywa obecnego obozu władzy. Co zresztą widać po udziale m.in. posłanki PO Jagny Marczułajtis w stowarzyszeniu oraz innych działaczy wcześniej aktywnie popierających PO. Widać to również po opiniach na portalach internetowych, gdzie wcześniej mieliśmy pobłażliwe traktowanie prezydenta Komorowskiego dzisiaj mamy dokładnie w ten sam sposób promowanie Pana Ryszarda Petru w połączeniu ze wściekłym atakiem na kandydatów antysystemowych tj. Kukiza, Korwina itd.

 • rpal

  Oceniono 2 razy 2

  Kraśko o zupie a Tomczyk o dupie. taka to była gadka.

 • rot.leszek

  Oceniono 8 razy 2

  ... pomidor

 • zawsze_edek

  Oceniono 1 raz 1

  jak na rzecznika rządu - czyli człowieka, który jest "głosem" rządu stanowczo za dużo robi ogonów językowych... (tzn ....yyyyyyyy....)
  Powinien mówić jak gładko naoliwiona maszyna, sorry, takie są reguły. w krajach wysokorozwiniętych, nie zagrzałby miejsca nawet na ławce rezerwowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX