"Mnie TTIP niepokoi. Nie widzę szans dla małych polskich przedsiębiorstw"

- Chciałabym, żeby ktoś kto odpowiada za gospodarkę, pokazał na konkretnych przykładach, jakie TTIP niesie szanse dla UE i Polski. Te szanse nie będą równo rozłożone . Także niebezpieczeństwa się łączą z umową o wolnym handlu miedzy USA i UE - mówiła Joanna Solska w "EKG".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Według dziennikarki tygodnika "Polityka", z ewentualnych dobrodziejstw umowy nie skorzystają małe polskie firmy. - Które nawet jeśli produkują rzeczy dobrej jakości, to w ilości która amerykańskiego rynku nie zadowoli - oceniła Solska.

Komentatorka magazynu "EKG" dziwi się, że na temat TTIP milczy ministerstwo gospodarki.

- Szalenie mnie to dziwi. Mnie ta umowa niepokoi. Może niesłusznie, ale chciałabym żeby ktoś mnie przekonał.

Joanna Solska nie jest osamotniona, w swoich obawach na temat TTIP. Przeciwnicy umowy zebrali trzy miliony podpisów. Akcja odbyła się też w Polsce. Zgodnie z unijnym prawem, Komisja Europejska nie może zbagatelizować protestu, pod którym podpisało się milion mieszkańców z kilku państw UE.

"TTIP przyniesie okrutne zderzenie z amerykańskim kolosem. Trzeba zabezpieczyć interesy polskich firm">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
"Mnie TTIP niepokoi. Nie widzę szans dla małych polskich przedsiębiorstw"
Zaloguj się
 • snakeinweb

  Oceniono 8 razy 6

  Póki co negocjacje są ściśle tajne i projekt nie jest publicznie znany. Więc trudno go oceniać. I to jest właściwy skandal.

  Gdybym był polskim rządem to bym ogłosił, że jeśli umowa i stan negocjacji nie zostanie opinii publicznej ujawniony, to umowa jest z góry nieważna, nie będzie przez rząd zaakceptowana i nie będzie obowiązywała na terenie Polski.

 • dezyd

  Oceniono 6 razy 4

  Tryb zawierania tej umowy jest skandaliczny i przeczy wszelkim regułom demokracji a na domiar wszystko wskazuje, że umożliwi to totalną monopolizację gospodarki europejskiej - a polskiej na pewno - przez głównie amerykańskie koncerny.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 3 razy 3

  Jedyna pociechą, ale niedużą, jest to, że ostatnio zaczyna się chociaż trochę mówić o potworze TTIP, który najkrócej mówiąc zagwarantuje prawnie mafii korpokrackiej całkowite zarządzanie gospodarką euratlantycką, praktycznie bez udziału państw.

  Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej - z dość dużą aktywnościa polską! - udało się zebrać 3 miliony podpisów przeciwko temu potworowi, co powinno zmusić KE do rozpatrzenia projektu i zorganizowania wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Ale czy tym zainteresowani są poslowie do PE, w tym ponad 50 polskich dupków?

  Optymiści przypominają ACTA. Oby to był uzasadniony optymizm!

  Gdyby polskiemu establishmentowi politycznemu zależało na Polsce i obywatelach polskich, to TTIP byłby głównym tematem w kampanii wyborczej.

 • ot48

  Oceniono 2 razy 2

  Słuszne obawy o nasze małe przedsiębiorstwa.

 • andy18m

  Oceniono 2 razy 2

  "Komentatorka magazynu "EKG" dziwi się, że na temat TTIP milczy ministerstwo gospodarki."

  Ewa Kopacz:
  "Nasz kraj będzie usilnie zabiegać o jak najszybsze podpisanie umowy o wolnym handlu i inwestycjach między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi"

 • 0

  PIS chce dokończyć dzieło zniszczenia, to co PO wspiera oni chcą zniszczyć, po rządach SLD i PIS już niewiele zostało.

 • aron2004

  0

  Zagraniczne firmy płacą ludziom o 70% więcej niż polskie, dlatego Polacy głosują od 25 lat na partie popierające kapitał zagraniczny. Tak będzie i tym razem.
  Polskiego pseudobiznesmena cebulaka nie stać na ZUS, ale stać na Bentleya i sponsorowanie piłkarzyków. Dlatego ludzie popierają firmy zagraniczne.

 • Bartosz Baronski

  Oceniono 1 raz -1

  TTIP to MILIONY MIEJSC PRACY - ALE ZAWSZE SĄ TACY, CO BOJA SIĘ NIEZNANEGO...
  ... przed automobilami w Anglii, z powodu takiego strachu przed nowym, biegali ludzie z flagami

 • Bartosz Baronski

  Oceniono 1 raz -1

  co do tajności negocjacji - JAKIE ZNACIE NEGOCJACJE W KTÓRYCH NEGOCJATOR DANEJ STRONY UJAWNIA PRZED SFINALIZOWANIEM MNEGOCJACJI SWOJE STANOWISKO ? - przecież to rozłożyłoby całą strategie negocjacyjną ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX