Wielowieyska: PiS cofnie nas o dekady! Ich rządy to recepta na gospodarczą katastrofę

- To, co proponuje PiS, cofnie nas o dekady - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Publicystka zgodziła się, że można krytykować polski model rozwoju gospodarczego. Zaznaczyła jednak, że pomysły PiS w tym temacie będą miały katastrofalne skutki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog z UMK i doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przekonuje w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że Polska tkwi w pułapce średniego rozwoju. Jego zdaniem wzrost gospodarczy jest jedynie imitacyjny, brak w Polsce własnych koncepcji, własnych firm i własnej dynamiki. Zybertowicz określa polski wzrost gospodarczy mianem "neokolonialnego" i zaskakuje stwierdzeniem, jakoby Platforma Obywatelska proponowała "modernizację przez dechrystianizację".

Dominika Wielowieyska przyznała w Poranku Radia TOK FM, że można dyskutować o modelu polskiego wzrostu gospodarczego. - Problem w tym, że PiS proponuje cofnięcie wszystkich reform, które przynoszą pozytywne efekty: cofnięcie reformy emerytalnej, wysłania 6-latków do szkół, rozdanie pieniędzy bez umiaru, co spowoduje budżetową katastrofę - wskazywała publicystka. - Prof. Zybertowicz nie zauważył, że recepta PiS to recepta na katastrofę gospodarczą i sprawienie, że Polska nie będzie odgrywać już żadnej istotnej roli w Europie - skwitowała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (193)
Wielowieyska: PiS cofnie nas o dekady! Ich rządy to recepta na gospodarczą katastrofę
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 67 razy 29

  "Nie ważne czy Polska będzie biedna czy bogata"... WAŻNE ABY BYŁA KATOLICKA...A wtedy przynajmniej BOGATY BĘDZIE KOŚCIÓŁ.. Tak nam dopomóż Boże. Amen

 • salsolo.4

  Oceniono 27 razy 13

  Ten zybertowicz każdą, kolejną swoją przekonuje, że jest idiotą - niebezpiecznym idiotą.

 • kotmiki

  Oceniono 48 razy 12

  Polak mądry Po szkodzie i musi dostać w doopę aby uwierzyć ,że jest po prostu głupi ,niedokształcony wierzący w cuda opowiadane przez populistów a Po musi wrócić do korzeni a nie powielać wizji kaczkacza

 • tomek-62

  Oceniono 30 razy 10

  Wszedzie ten "patriotyczny" motloch :( Maja swoje radio maryja ,a siedza tutaj !?

 • he219uhu

  Oceniono 40 razy 10

  Ale pissowcom nie chodzi o to, abyśmy zajmowali jakąś pozycję w Europie. Wręcz przeciwnie. Dla nich ideałem jest Polska biedna, ale katolicka. Aby ciemny lud zagnać na kolana do kościołów, bo ciemniakami i biedakami najlepiej się rządzi i ciemnotę sprzedaje. Łatwo takich straszyć obcymi, szatanem, piekłem i innymi religijnymi miazmatami.

 • montagnes44

  Oceniono 29 razy 9

  Nawiedzeni sekciarze z Pisu zniszczą wszystko i uzasadnią to interesem Polski. Ciemnota, która ich popiera kupi te działania tak, jak znaczna część Rosjan kupuje pomysły Putina.

 • hen-live

  Oceniono 15 razy 5

  Każdy w miarę normalny a nie zaślepiony pisowskimi bzdurami wie doskonale że zwycięstwo pisu i jeśli będzie chciało zrealizować swoje obiecanki cacanki to katastrofa.Ale wydaje mi się że to tylko metoda na zwerbowanie ciemnego luda potrzebnego do wygrania wyborów bo przecież u nich też na pewno są osoby myślące.

 • leonleonidas

  Oceniono 21 razy 5

  Sraczka.

 • hermilion

  Oceniono 4 razy 4

  I tak właśnie wygąda propaganda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX