Komentarze (193)
Wielowieyska: PiS cofnie nas o dekady! Ich rządy to recepta na gospodarczą katastrofę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • techbud176

  Oceniono 4 razy 2

  "DAMY RADĘ" wyrolować Polaków to hasło wyborcze Kaczyńskiego. Podły, zakłamany PiS i biskupi pederaści już pukają do naszych drzwi. Obudźmy się. Powstańmy z klęczek.

 • omgvoy

  Oceniono 6 razy 2

  Prawdopodobnie za kilka lat ludzie beda blagali aby Tusk wrocil do kraju...ale wtedy moze byc juz za pozno. Droga z brukseli do wawy bedzie zablokowana tysiacami pomnikow Prezydenta Tysiaclecia i Prezesa Wiecznego.

 • gr_ub_y

  Oceniono 22 razy 2

  A i jeszcze jedno cofnięcie.

  Cofnięcie autorskiego programu Wielowieyskiej w TVP.

  Wielowieyska wylatujesz z TVP. Koniec. Kropka.

 • gr_ub_y

  Oceniono 38 razy 2

  Jedyne co PiS cofnie to finansowanie reklam rządowych w Gazecie Wyborczej.

  I będzie to faktycznie cofnięcie niemal 2 dekady, ale dla Gazety Wyborczej, która trafi wreszcie na Wolny Rynek, gdzie będzie mogła uczciwie konkurować z pozostałą prasą.

 • biuro.gazety

  Oceniono 26 razy 2

  ...........................................................................
  pani Wielowiejska tak zna się na gospodarce, jak murzyni na mrozach Arktyki.
  P. Wielowiejska jest propagandystką za kasę! Zero merytorycznych argumentów
  ............................................................................ ______________________________________________________________________________________________________
  *W ciągu dwóch lat rządów PIS Polska osiągnęła najlepsze w historii wyniki gospodarcze. Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%.
  ___________________________________________________________________________________________________

  * Stopa bezrobocia wg danych GUS w sierpniu 2007 roku spadła do 12%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wynosiła ona 17,7%, co stanowi spadek o 32,2%

  GENERALNIE:
  *Co PiS dokonało w czasie, gdy miało władzę tylko przez krótki czas, podkreślam: spadek bezrobocia, wzrost PKB, powszechny lęk przed korupcją skutkujący jej spadkiem, poszerzanie dostępu do zawodu sędziego i prokuratora, nacisk na równomierny rozwój wszystkich! (nie tylko zachodnich i centralnego) rejonów Polski, uznawane przez niektórych za wadę – brak wyprzedaży majątku Narodowego, zwanego szumnie PRYWATYZACJĄ.
  Informatyzacji państwa’, który wszedł w życie w kwietniu 2007 roku.

  POzdro
  Tadeusz Marczak

 • chris_yyz

  Oceniono 34 razy 2

  A ja mimo to bede glosowal na PIS. Wole zdecydowanie cofniecie o dekady niz islamistow w Polsce.

 • Witold Janicki

  Oceniono 22 razy 2

  A ja tak sobie czytam mądrali pisowskich i ciśnie mi się na usta jedyna refleksja "a pies wam morde lizał" Jak nie dostaniecie kopa to nie uwierzycie słowu.

 • kajkokosz

  Oceniono 18 razy 2

  Niespełna 14 dni do wyborów i mamy wzmożenie obiektywizmu dziennikarskiego, nie pierwsze zresztą np. na tokfm. Już same tytuły na stronie:

  - Petru o programie gospodarczym Dudy: Mam prośbę, żebyście zaczęli liczyć
  - "Newsweek": "za aferą podsłuchową mogli stać ludzie związani z PiS"
  - Piechociński: Przez 20 lat Kaczyński mógł się chociaż trochę z tej ekonomii nauczyć
  - Lis namawia do wielkiej koalicji przeciwko PiS. "Wszystko lepsze niż jedynowładztwo
  żądnego zemsty Kaczyńskiego"
  - Kopacz: Żeby zatrzymać moją córkę i młodych w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i
  Kaczyńskiego
  - Dorn miażdży pomysły PiS na wojsko. "Przepis na narodową, partyzancką rzeź"

  I do tego informacja o sondażu:
  - Sondaż TNS Polska: PiS z poparciem 36 proc. W Sejmie tylko trzy partie, ale bez
  Zjednoczonej Lewicy

  To tylko z dnia dzisiejszego, a w najbliższych dniach? Oho ho ho, zalew takich news-ów
  coby ludziskach zrozumiały jak głosować mają. Mnie zastanawia rzecz mianowicie taka.
  Każdy portal ma już raczej swoich fanów z odpowiednim przekonaniem. Tak też jest zapewne na tokfm i pokrewnych. I teraz pytanie do kogo adresowane są te artykuliki. Do swoich?
  Czyli macie tych swoich za idiotów, że ich wzmagać trzeba, tak? A może dla tych onych, co to ni światli, ni rozumni i z postrzeganiem otaczającej rzeczywistości mają problem wieczny i w ogóle jacyś tacy nieudaczni. Bo skoro do tych drugich, to jakimże cudem rozumieć mają tę pisaninę, paplaninę waszą jak przecież nie kumaci są, no nie? A jak nie do nich, to do tych światłych, ale wtedy za idiotów ich uważać nie przystoi (widocznie wam tak).
  Ci drudzy stronią od takich portali, więc zatem - do kogo adresujecie te propagandowe teksty?

 • solussolius

  Oceniono 5 razy 1

  4 biliony złotych długu osiągniętego przez PO-PSL tej cipci nie przeraża.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 1 raz 1

  Co ten garbaty nochal jeszcze nie POwie.

 • ador43

  Oceniono 11 razy 1

  Firmuje i wystepuje w obronie tych przestepstw, przestepca, Kaczynski Jaroslaw z PiSdzielstwa,do dzisiaj sprawy siedziby "RUCH" ,przejetej przez 2 zlodziei Kaczynskich,zwanych kurduplami sa niewyjasnione.Ma wprawe w unikaniu odpowiedzialnosci i obiecuje innym przestepcom ze PiSdzielstwo wskaze im droge droge jak sie wywinac.Przywolal innego przestepce kombinatoraSKOKprezydencikaPiS, swoje popychadlo o nazwisku Duda,ktory juz jak przypuszczam ulaskawil przestepce skazanego wyrokiem Sadu, kandydata na Posla Kaminskiego Mariuszka.Takie mamy PiSdzielstwo,przestepcy pod kloszem PiS.Do tego zlodziej trampek Brudzinski,oczywiscie to jest maly pikus przy oszustwach Hofmana jednak, kombinatorstwo ,ukladziki ,podsluchy,morderstwa,Blida,to jest caly PiS.Przestepcy z PiSowskiej gornej polki musza bronic swoich pomniejszych PiSowskich przestepcow terenowych.Mam nadzieje ze jednak PiSowskie przestepstwa zostana ukarane.
  PATE kuzwa Kaczynski w obronie swoich byl w Pyrzycach,nic ci to nie da karlione,jedynie inny przestepca SKOKprzekreciarz Bierecki moglby to sfinansowac,nie ma go, schowal sie przed odpowiedzialnoscia w Luksemburgu czy innych malediwach .Precz PiSdzielstwu ,ogolnopolskiej organizacji przestepczej.

 • jkal

  Oceniono 5 razy 1

  aj, waj! PiS nado by zesłać na roboty do kibuca!

 • cli-ff

  Oceniono 27 razy 1

  Współwłaścicielka Gazety uprawia propagandę w trosce o swoje dochody. Prywata i tyle, a nie żadne dziennikarstwo. Ale niektórzy to łykają.

 • maksimum

  Oceniono 2 razy 0

  Tepa P.Opaganda pani teatrolog.

 • maksimum

  Oceniono 2 razy 0

  Dominika Wielowieyska(teatrolog) zabiera glos na sprawy gospodarcze i jak zwykle prawi glupoty.

 • rita57

  0

  Jeśli tak , to gdzie jest mój wpis?

 • rita57

  Oceniono 2 razy 0

  "Ich rządy to recepta na gospodarczą katastrofę" POwiedziała analfabetka ekonomiczna:)

 • olias

  Oceniono 2 razy 0

  tak, oczywiści ... katastrofalne skutki.
  np. pomysł by WSZYSCY podatnicy podlegali tym samym regułom płacenia podatku (pani Wielowiejska płaci inaczej) to faktycznie kur.estwo

 • wikowna

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Wiejska pani wywody w Tv czy na portalu tez mnie cofają o dekady

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Mój komentarz: Napij się zimnej wody i nie sr...aj ogniem.
  Nie uważam PiS za partię władzy ale póki co żadna partia taką nie jest i polska polityka to teoria "Macajewa", żadnej wizji i żadnych ruchów mogących wyzwalać nowe i twórcze działania.

 • pneumatyka

  Oceniono 10 razy 0

  Pelna populizmu, obiecanek dla władzy i tylko władzy koalicja PiSu z Kukizem to NAJGORSZE, zdecydowanie najgorsze co może dziś spotkać nas kraj, w trudnej sytuacji geopolitycznej, ale i w czasach duzej szansy Polski na dalszy, mądry rozwój. PO przyczyniła się do tego mądrego rozwoju, mimo kryzysu ogólnoświatowego. Może nie jest to docelowy rozwój, ale nikt wcześniej nie dokonał tyle co Platforma. Jest pewnym, że ani PiS, ani Kukiz, ani żadna inna partia nie spożytkowalaby tak sumiennie i rozsądnie rak dużych środków z UE. To przykre i przerażające, że prawie czterdzieści procent wyborców wierzy tak nieprzewidywalnym, pełnym nienawiści (dlawionej na razie przed wyborami) i chorym na wladze politykom z PiSu i Kukiza. Najgorsze co może Polskę spotkac.

 • antypopis2

  Oceniono 30 razy 0

  Nieważne, czy Polska będzie biedna czy bogata. Najważniejsze, aby było w niej dużo pomników Holocaustu i muzeów, do których mogłyby przyjeżdżać wycieczki z Izraela.
  Szalom.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 3 razy -1

  Jak jej nie pasuje, to niech wyemigruje jak Kopaczki. Nikt za nią płakać nie będzie.

 • arkalionxp

  Oceniono 9 razy -1

  Koncepcja którą obrała Platforma Obywatelska, czyli straszenie Prawem i Sprawiedliwością się nie sprawdza, a użyte w tym kontekście słowa Ewy Kopacz można uznać za samobójcze. Chodzi o niedawną wypowiedź córki pani premier. Katarzyna Kopacz-Petraniuk wyznała w wywiadzie dla prasy, że boi się rządów Prawa i Sprawiedliwości i zaznaczyła, że w razie dojścia do władzy Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, chciałaby wyjechać z rodziną do Kanady. Pytana o komentarz w tej sprawie Ewa Kopacz stwierdziła, że “to nic nowego, bo wielu Polaków się tego obawia”. "Moim celem jest zatrzymanie młodych, wykształconych ludzi w kraju, ale żeby to zrobić, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego – przekonywała premier.Logika wskazuje na niedorzeczność tej argumentacji. U władzy mamy Platformę Obywatelską, która jest obecnie partią nielubianą i coraz słabiej ocenianą. Wyborcy chcą zmiany, odrzucają PO właśnie dlatego, że żadnej zmiany nie potrafi im dać.To partia dla sitwy i znajomych z Królika.I teraz lider tego nielubianego ugrupowania apeluje: nie odrzucajcie nas, odrzucajcie zmiany po to, żeby moja córka nie musiała wyjeżdżać. To raczej odwrotność tego, co ludzie chcą usłyszeć.Tego typu argumentacja śmieszy, bo czy komukolwiek z potencjalnych wyborców PO zależy jakoś szczególnie na tym, żeby córka pani Kopacz tutaj została?

 • tomek-62

  Oceniono 5 razy -1

  Jest takie powiedzenie „mądrej głowie dość po słowie”,ktore potwierdza moje przekonanie o tym,ze najwiecej do powiedzenia maja zawsze ci,ktorzy nic nie wiedza ! Plodza tasiemcowe elaboraty nadziane neologizmami i wyrazami obcymi ktorych nie rozumieja i w efekcie mamy teksty pelne pleonazmow i innych bredni

 • jnd

  Oceniono 15 razy -1

  specjalistka od ekonomii?
  Katastrofa gospodarcza to juz jest teraz, gospodarka hamuje jak ogromny pociag powoli.
  Katastrofa juz jest bo zle inwestowano, przykladem sa kopalnie, w ktorych nie inwestowano aby obnizyc koszty i podniesc wydajnosc, tylko budzet przejadl zyski kopaln podobnie jak OFE + doplaty unijne = zadziwiajaco jak malo zrobiono za tak ogromna kase, gdzie ona wsiakla?

 • kkes

  Oceniono 11 razy -1

  Ależ sie boją. Chce zobaczyć wasze twarze 25.10 o 21.00
  www.paiz.gov.pl/polska_w_liczbach/gospodarka

 • badziewiak66

  Oceniono 23 razy -1

  Panie Wielowieyska miała okazję, przez ostatnie osiem lat, Polskę uczynić światowym mocarstwem. I co ? Dług publiczny 3,2 miliarda , pochowany przez Rostowskiego. Drastycznie rosnące zadłużenie wobec emerytów sięgające już 2,1 mld. Zadłużenie Polskich gospodarstw domowych 1 bilion złotych ( kredyty konsumpcyjne ). Zadłużenie w kredytach hipotecznych skoczyło do 90 mld EUR w 2015 roku z 5 mld EUR w 2004 roku. Polacy rolnicy do 2020 roku nadal będą otrzymywać dopłaty bezpośrednie o 50%, a w niektórych przypadkach nawet o 100% niższe od ich kolegów z Europy Zachodniej. 90% polskich mediów w niemieckich rękach. 80% banków w obcych rękach. Handel detaliczny żywnością w 90% w obcych rękach. Górnictwo węglowe doprowadzone do upadku. Zadłużenie gmin i miast średnio 70% w relacji do dochodów. Spora część dużych miast jest zadłużona 90%-110% w relacji do dochodów. Za chwilę wyrwą nam minie komunalne, przejmą infrastrukturę, wodociągi, kanalizację , śmieci i energetykę. Upadek szkolnictwa i masowa produkcja debili. Katastrofalna służba zdrowia, szybciej zmniejszająca populację niż niejeden gułag. Skorumpowany i niewydolny wymiar sprawiedliwości. Rozbita prokuratura. Rozwalone wojsko. Nepotyzm i korupcja w samorządzie lokalnym.
  Tak, tak , to Pani jest współautorem tego "dzieła". Nie potrafi Pani niczego zbudować , siedzi Pani przy tym mikrofonie i pie... bez sensu o jakiś reformach. Zarzuca Pani innym że nie są zdolni do rządzenia, a sam nie potrafi Pani niczego zbudować.

 • sir_fred

  Oceniono 7 razy -1

  Jeśli lizanie dupy biskupa to dechrystianizacja, to mógłbym się zgodzić z tezą, że PO "dechrystianizuje Polskę".

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy -2

  No i walsnie o to chodzi broda, Wileowiejska , cofniesz sie kochaneczko o 50 lat a moze i wiecej, chyba ze wyemigrujesz do Kanady .

 • robinhood1990

  Oceniono 6 razy -2

  A jakie to dobrodziejstwa przysporzyły nam ośmioletnie rządy PO?
  Chyba coś mnie ominęło z tych cudów gospodarczych wyciąganych jak króliki z kapelusza rządowych czarodziejów?
  Proszę o przykłady, bo być może jestem głupi i nie zauważam szlachetnych czynów jaśnie rządzących?

 • soldadura104

  Oceniono 4 razy -2

  Już wielu tak mówiło ze bez nich świat się zawali a zycie szło dalej.

 • astrolog-2

  Oceniono 10 razy -2

  Pani Wielowiejska wygląda mi na tajnego, płatnego współpracownika PO ;)

 • si-si2

  Oceniono 8 razy -2

  Wielowiejska jest wygadana, ale mało inteligentna, nie potrafi wymyślić nic nowego, nauczyła się od Tuska straszyć PIS-em i straszy.
  Czyżby PO jej dodatkowo płaciła za to głupie gadanie ?

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 12 razy -2

  Brakuje jeszcze tylko wprowadzenia faszyzmu i wypowiedzenia wszystkim innym państwom na świecie wojny.
  Ktoś poza najwierniejszymi czytelnikami gazetki jeszcze się na to nabiera?

 • hhesse

  Oceniono 12 razy -2

  PiS nas cofnie o dekady? O stulecia proszę pani. Oto co nawojowali przez dwa lata swoich rządów, a co PO z trudem musiała odwracać. Z niezłym skutkiem przyznajmy.
  A zatem, co PiS obniżył:
  -deficyt budżetowy z 28,36 mld PLN do 15,95 mld PLN
  -deficyt finansów publicznych z 4 proc. do 1,9 proc.
  -składkę rentową z 13 proc. do 6 proc.
  -składkę wypadkową
  -stawkę VAT na usługi pracochłonne z 22 proc. do 7 proc.
  -stawkę VAT w budownictwie z 22 proc. do 7 proc.
  - podstawową stawkę PIT z 19 proc. do 18 proc.
  - akcyzę na używane samochody, akcyzę na biopaliwa,opłaty notarialne, liczbę urzędników o pół tysiąca
  -zlikwidował 40% stawkę PIT.
  Co PiS podwyższył:
  -kwotę wolną od podatku z 2789,89 do 3091 PLN, płacę minimalną z 849 do 1126 PLN
  Jakie były skutki tych katastrofalnych rządów:
  -wzrost PKB w maju 2007 o 7,4 proc. - rocznie 6,5 proc.
  - spadek bezrobocia z 18,5 proc. do 8,2 proc.
  -1,3 mln nowych miejsc pracy
  -Rekordowy napływ środków od zagranicznych inwestorów: 2006 rok - 15,7 mld EUR, 2007 rok - 17,2 mld EUR
  To fakt jest się czego bać. Oj, strasznie się trzeba bać.

 • sloviensis

  Oceniono 28 razy -2

  Wielowieyska ma takie pojęcie o gospodarce jak Tusk o rządzeniu krajem. Śmiech na sali.

 • snooka

  Oceniono 18 razy -2

  O, Wielowsiowa dołączyła do chóru wujów!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 14 razy -2

  Tak was PiS cofnie o dekady.
  Mam nadzieję, że wręcz na jakąś Zieloną Wyspę pełną jadowitej gadziny :-D

 • hotin

  Oceniono 12 razy -2

  Wielowiejska to ta była ex od pupciarza Kamila Durczoka co go tak tutaj zajadle broniła na łamach GW i radia TOK FM?

 • ryszardbed

  Oceniono 8 razy -2

  Ludzie!!! Wasz glos jest ekstremalnie wazny podczas wyborow!! Zmierzmy wszystko, zobaczmy gdzie bylismy w latach 80-tych. O co walczylismy, jak padaly bastiony totalitaryzmu (ORMO, cenzura, Uklad Warszawski) - a gdzie jestesmy dzisiaj (NATO, Wspolnota Europejska). Czy naprawde chcemy klasc te zdobycze na szale w najblizszych wyborach. Zastanowcie sie czy lepiej poprawiac/szlifowac to co juz zdobylismy, czy raczej rzucac sie glowa w dol w nieznane (a moze nie tak nieznane, PIS przeciez pokazal swoje zdolnosci w konstrukcji a raczej w destrukcji naszego zycia codziennego)... Czy naprawde chcemy znowu eksperymentowac/ testowac to co juz okazalo sie niedobre, co trzeba bylo przerwac przed czasem aby niedopuscic do tragedii;.
  Ja nie jestem zwiazany z zadna frakcja ani linia polityczna, kieruje sie (moim zdaniem) zdrowym rozsadkiem.
  Kochani jeszcze nic sie nie stalo, jeszcze jest czas na zachamowanie glupoty - tak glupoty bowiem kto jeszcze wierzy w supersoniczny naplyw gotowki do naszej wlasnej kieszeni bez pozniejszj inflacji, kto nie liczy jakie to koszty, kto nie zastanowil sie czy to wykonalne I sprawiedliwe.
  Drodzy albo stawiamy na sprawdzony wzor rozwoju (z niezbednymi poprawkami) wiec jednak PO (z Tuskiem, Lewandowskim, Kopacz), lub nadal gonimy za wygodym mirazem Polski - wybranki narodow, Polski ktorej sie nalezy - bo tak! Polski nieprzwidywalnej (z Macierewiczem, Kaczynskim , Szydlo), dasajacej sie, niezadowolonej ze swojej pozycji, kontestujacej droge do WSPOLNEJ EUROPY.
  Kochani, wybor jak zawsze nalezy tylko I wylacznie do WAS 5czy aby napeno jest to dane raz I na zawsze?)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy -2

  Wygląda na to że dopóki Polacy nie dostaną porządnie po dudzie od pisowskiego katolibanu i nie weźmie ich za mordę IV RP to nie zmądrzeją - widocznie raz na 20 lat musimy sami sobie dać kopa w zadek żeby oprzytomniec

 • frup33

  Oceniono 10 razy -2

  Trzeba było pokazywać dokonania rządu a nie tylko krytykować szanowni dziennikarze teraz będzie dopiero lament jak was zakneblują ,a każda krytyka PiS to 100 batów od proboszca

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy -2

  Ale o tym JAK w tym samym programie wił się Dorn, kiedy Wielowieyska przypominała mu słowa z czasów kiedy był "trzecim bliźniakiem" to już cisza. Bo przecież teraz Dorn jest taki PO linii, że nawet "wykształciuchów" mu nie wypada przypominać ani straszenia lekarzy kamaszami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX