Komentarze (177)
Bober: Nie wiem, czy w PO zdają sobie sprawę, ile stracili przez Kamińskiego, Dorna i Giertycha
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eski57

  Oceniono 33 razy 3

  Prezydent Duda wygrał wybór dzięki WSI ( TYLKO na wsi wygrał z Komorowskim)- uzyskał tam 43,89 % . - PiS na wsi uzyskał 46,8 % PO 17,3 ...PSL 9,3 % ..
  Uważam , że prezydent wygrał wybory wyłącznie dzięki agitacji w kościołach , RM, TT..., to PiS przede wszystkim wygrał również dzięki tej samej agitacji !

 • mark_kram57

  Oceniono 4 razy 2

  Kaminski to byl "Kon Trojanski". Swietne posuniecie PIS-u
  Cos mi tu nie pasowalo z najblizszym wspolpracownikiem Lecha Kaczynskiego. PIS go tam wstawil a on odegral super robote.

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma w Pałacu Prezydenckim - Bronka z Budy Ruskiej - lobbysty neobanderowców!
  Nie będzie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - wiejskiej lekarki z PO - lobbystki neobanderowców!
  Niech żyje Polska... Precz z banderyzmem !!!

 • gazeta-za-10

  Oceniono 4 razy 2

  W świetle retoryki PO, nielegalne jest to myślenie redaktora A. Bobera, tak jak nielegalne były podsłuchy, które wmiotły tę zbieraninę wszelkich odpadów do ław opozycji.

  Legalne i prawidłowe jest ględzenie Paradowskiej, Lisa, Michnika oraz popisy dziennikarskie Beczek, Bańkowskiej, Słowik i wielu wielu innych podobnych rozparzonych główek "piszących dla Was".

 • bob6161

  Oceniono 4 razy 2

  PO przegrała przez styl swojego rządzenia przez 8 lat. No i do tego ta arogancja.
  PKB w górę a zarobki jak na Białorusi.

 • spock2

  Oceniono 6 razy 2

  To drobny procent z tego ile stracili przez emigrantów.

 • bonifacy_40

  Oceniono 6 razy 2

  Ani słowa w gazecie o Sikorskim który u LIsa w programie wygadał że Petru z Nowoczesną był już przed wyborami dogadany z Platformą !!

 • jegorism

  Oceniono 6 razy 2

  Nie tylko . Również dlatego że sama żarła i nie podzieliła się tortem ze społeczeństwem pod pretekstem , że jest zbyt mało by dzielić. Pies idzie tam gdzie jak sądzi coś dostanie ,podobnie wyborca. Jedyne co platforma gwarantowała to wzrost podatków.

 • domville

  Oceniono 8 razy 2

  niestety to prawda, kiedy usłyszałem o Dornie, moja cierpliwość też się wyczerpała i Platforma nie dostała mojego głosu.

 • rpal

  Oceniono 10 razy 2

  Jakoś nikt nie wspomina kto te kreatury podesłał do PO ? Sprawca siedzi w Brukseli i farbuje się na rudo i ma generalnie wszystko w dupie.

 • roomak68

  Oceniono 6 razy 2

  I drewnianego Napieralskiego jeszcze wzięli do kompletu. To jakiś kabaret a nie partia polityczna.

 • big_gadu

  Oceniono 10 razy 2

  Masz rację !!!!
  Choć Sikorski się sprawdził a jego nie wystawiono !
  Ale życie samo dało pokazało gdzie jego miejsce,
  mniej z powodu domu i stylu życia - pychy !

 • bananowa_republika_kolesi

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowne TOK FM . Może nastepnym razem zamieścicie jakiś tytuł lub nazwę audycji której urywek zamieszczacie tutaj na stronie . Ewentualnie tez jakiś link żeby można było łatwiej znalezć . Np taki - audycje.tokfm.pl/audycja/Poranek-Jan-Wrobel/118

 • cep_0

  Oceniono 1 raz 1

  SPINDOKTOR KAMIŃSKI OTRZYMAŁ 5 COŚ TAM TYSIĘCY GŁOSÓW, czyli był hamulcowym PO i gdyby MIAŁ JAKIKOLWIEK HONOR TO BY NIE OBJĄŁ mandatu.
  Ale tacy ludzie jak M KAMIŃSKI HONORU oprócz w gębie, NIE MAJĄ.
  POLITYCY w normalnym życiu nie istnieją, bo nic nie umieją.

 • cmochall

  Oceniono 1 raz 1

  Bober ma racje sympatycy PO jak zobaczyli, ze twarzami kampani sa tzw. polityczne meskie prostytutki postanowili nie glosowac na partie kolesi ktora caly ciezar panstwa zrzucla na barki najbiedniejszych oraz kierowcow.

 • logika0

  Oceniono 1 raz 1

  A w Lodzi nie moga juz patrzec na Katarasinska.

 • allegropajew

  Oceniono 1 raz 1

  Nie można zapominać, że w tych wyborach, jak w ŻADNYCH innych, poszło się rozmnażać 7,5 + 3,9 + 4,6 = 16% (obie lewice i Korwin) głosów. Plus pewnie trochę jeszcze na inszą drobnicę. Stąd bezwzględna większość PiS-u, bo tak jest przy d'Hondcie. Debile z lewicy nie poszli razem, Korwin nie poszedł choćby z Kukizem (który to w debatach telewizyjnych "panu Januszowi przytakiwał", a za to zapłacimy wszyscy, a Ci debile NIE -- jeszcze z naszych pieniędzy dostaną dofinansowanie.

  Sejm z lewicą byłby jednak bardziej przewidywalny, bo poza Millerem z Kaczyńskim pozostali by rozmawiać nie chcieli. A tak -- drżyjmy, czy nie będzie zamachu na 307 (konstytucję).

  A tak na marginesie, to frekwencja była kosmiczna, jak na Polskę, bo za granicą siedzi ponad 2,5 miliona uprawnionych do głosowania, z których zaformalizowało się (wg PKW) niespełna 200 tysięcy, z których ważne głosy oddało 164 tysiące.

  Gościula

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Bober nie ma racji: p.p. Giertych, Dorn etc. byli tylko kropelka przelewająca kielich...
  Prawdziwe szkody poczyniły kluchowate, nieutalentowane gamonie, zajmujące sie w Platformie tzw. kampaniami. (Kampania to nie tylko 2-3 miesiące w tiwi przed wyborami, to strategiczna obserwacja pola wyborczego i umiejętne diagnozowanie zmian + wielka, wytrwała pracowitość!, a tej w Platformie nie uświadczysz).
  Pisałam o tym na długo przed wyborami (mam pisemnych świadków):

  "A dzieki komu mamy tę sytuację?
  A dzieki naszej pracowitej, myślącej, intelektualnie ozywionej, nieprzekupnej , nieugiętej Platformie…..

  Niestety, w wyborach parlamentarnych powaznie wygra PiS. Nie dlatego, ze coś wnosi, bo raczej "roznosi", ale dlatego, że Platformiani "stratedzy" okazali sie niezdolnymi leniuchami.
  Wiadomo było od dawna, że w wyborczym roku 2015 o wynikach parlamentarnych zadecydują wczesniejsze wybory - prezydenckie.
  A tamte wybory leniuchy ze "sztabów" Platformy skrachowały pokazowo....

  Panom Grupińskim, Kamińskim (Ps. Misiek), Tyszkiewiczom nie chciało się zrobić jakiejkolwiek kampanii panu Komorowskiemu. Uwazali - pewnie za panem Adamem Michnikiem, który gaworzył o "zakonnicy na pasach" - że się "samo wygra".
  I zmarnowali 45% przewage prez. Komorowskiego.

  A i od maja 2015 - przez 5 miesięcy!!!! - te same leniwce nie zrobiły nic, aby wzmocnić kampanię parlamentarną.
  Rzecznikiem kampanii ustanowiono panią Muchę, kobietę nawet ładną, ale mającą fatalne notowania społęczne za wcześniejsze wyczyny.
  W dodatku sternikiem tej kampanii uczyniono pana Kamińskiego, pseud. Misiek, hołdownika Pinochetowego i Ryngrafonoścę. Czy widzimy jakikolwiek koncept? Ano nie - p. Kamiński tylko załatawił sobie posade w rzadzie oraz miejsce "biorące" na listach PO. Za to leniwie nie wypracował zadnej koherentnej kampanii Paltformy.

  I dlatego PiS bierze oto premię za wygranie prezydentury.
  To nie dzieło PiSu, bo ten jest marny, ale dzieło bezmyślności i nieróbstwa p.p. "sztabowców" Platformy - p.p. Grupińskich, Kamińskich, Tyszkiewiczów.
  To dzieki nim oto Polska wpada w spocone łapki p.p. Dudów, KAczyńskich , Macierewiczów i - o zgrozo!! - Zelników.."

  P.S> Pisałam? Pisałam…. Oh, jak ja nie lubię miec racji….A Pani Kopacz powinna wyrzucic p.p. Grupińskich, Kamińskich, Tyszkiewiczów, Grabarczyków I całe cmokierskie geriatryczne biuro od razu po objęciu przywodztwa. A najpóźniej w maju 2015 po katastrofie wyborów prezydenckich. Nie zrobiła tego? Wstyd…..
  W dodatku pan Kamiński, ps. Misiek, dziś wypiera się w żywe oczy, że miał cokolwiek do czynienia z kampanią wyborcą... Którą tak pieknie skrachował... Tak, to on - z małą pomoca innych wykwalifikowanych w lenistwie kolegów: p.p. Grupiński, Tyszkiewicz, Halicki, Grabarczyk....
No, ale "w nagrodę" sie przynajmniej załapał na posade w Sejmie.. Bedzie miał dobrze..
Tylko dlaczego? Czy dlatego, ze to on swego dawnego kolegę, p. Dorna, na siłę wpychał na listy PO???

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 3 razy 1

  Czytając powyborcze egzegezy „Gazety W.” mam przed oczami scenkę opisaną w książce czytanej przed wielu, wielu laty (byłem wtedy nastolatkiem).

  Oto zwycięzca igrzysk w zapasach kroczy dumnie ulicą Olimpii. Umówmy się, że był to Krateros z Elidy. O tym, co osiągnął świadczył wieniec z gałązek drzewa oliwnego na skroniach. Na jego ciele znać było jeszcze trudy walki, ale oblicze promieniowało blaskiem szczęścia i dumy. Zwyciężył! Ten sukces zostanie zapamiętany dzięki monetom wybitym z tej okazji przez jego rodzinne miasto i pieśniom poetów sławiących to wydarzenie.

  Zaczepił go mędrzec siedzący obok straganu ulicznego sprzedawcy placków madza i oliwy z przyprawami pytając o przyczynę jego, widocznego gołym okiem, szczęścia. -„Czcigodny starcze!, jestem zwycięzcą igrzysk w zapasach. Pokonałem wszystkich moich przeciwników! W uczciwej walce! Spójrz na wieniec na mych skroniach.!” Filozof uśmiechnął się, krótką chwilę milczał, po czym zapytał: „ Zwyciężyłeś pokonując innych zawodników dzięki temu, że okazałeś się najsilniejszy a oni musieli pogodzić się z tym, że są słabsi od Ciebie, czy tak było?.” –„Tak było, pokonałem ich, bo byłem najsilniejszy!” – odpowiedział Krateros. – „Czy uważasz, że pokonanie słabszego od siebie może być powodem do dumy?” – zapytał sofista.

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

 • jack3yp

  Oceniono 3 razy 1

  A ile stracili przez niejakiego fakibę, zaklinającego rzeczywistość...
  I przez wszystkie jego obozowe ciury...
  Wiwat fakiba...

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  No to Dornowi została tylko jego....suka !

 • borman60

  Oceniono 3 razy 1

  PO przegrało przez konieczne ,ale nielubiane przez społeczeństwo ustawy emerytalną ,ukradli OFE ,zmusili 6 latki do szkoły i pogrążyli uchodźcy .Reszta to pryszcz .

 • Oceniono 5 razy 1

  Niestety, pan Andrzej Bober ma całkowita rację. Kamiński to była największa pomyłka Ewy Kopacz.

 • norman67

  Oceniono 7 razy 1

  PO straciła przez konsekwentną obronę banksterstwa i zdradą swoejgo lemingowego frankwoego elektoratu. Nie wiem i nie chcę wiedzieć, ile za to wzięła od banksterów, ale miejsce zdrajców jest na śmietniku historii.

 • a_weasley

  Oceniono 3 razy 1

  Diagnoza ogólna trafna: "- PO przegrała przez zarozumialstwo, nadmierną pewność siebie, arogancję." Tyle że nie tylko i nie głównie przez to, że takowe przejawiała przy formowaniu list wyborczych. Listy wyborcze są ważne i kampania wyborcza jest ważna, ale przy urnie dostaje się rachunek za cztery lata, a nie za ostatni kwartał.

 • slade1972

  Oceniono 9 razy 1

  POproszę o ośmiorniczki i krowie POliczki!
  POproszę o 67 pracy!

  Dlatego ich w... rodacy!

 • cholonek

  Oceniono 5 razy 1

  były jeszcze takie gwiazdy jak złodziejka mucha, stefan plujka mirabelka, czy pan adam cygaro.
  ale najważniejszy jest on: BIGOS PIERDZIOCH CINKCIARZ.PL!

 • zdzisek1949

  Oceniono 9 razy 1

  Płacz i szloch w radiu Tok FM - karłów,karlic,moralnych,medialnych,salonu,
  sitwy i resortowych dzieci a teraz w TVP info płacze karzeł moralny z "GW"
  Mazowiecki -- cha,cha,cha !!!

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 1

  ... Panie Bober! A może chodziło właśnie o to żeby przewietrzyć salony, żeby establichment zobaczył jak to się spada w dół, żeby wreszcie dać temu małemu wodzowi na kocie odrobinkę władzy, zarz przyjdzie Tusek ze Schetyną i innymi i weźmie z powrotem na 8 lat stery tego naszego, jakże pięknego kraju!

 • robertkiszka

  Oceniono 7 razy 1

  Nie tolerowalem Kaminskiego w PiS nie toleruje go w PO .To samo z Dornem .
  Jezeli Kaminski i Dorn moga byc w PO to czym PO rozni sie od PiS.
  Jezeli Kaminski byl jedyna najmodrzejsza osoba budujaca kampanie PO to bardzo zle to swiadczy o PO

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 11 razy 1

  Zarząd PO rozpoczął już obrady. Są bardzo burzliwe. Obecnie obrzucają się goownem, obelgami, obwiniają jeden drugiego.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 1

  Ale Łysy Misiek wszedł i którego wygrana świadczy o tym, że przy Platformie zostały już tylko ślepe, pozbawione umiejętności logicznego myślenia i resztek własnego honoru półgłówki, sto razy GŁUPSZE od gumofilców z PSL, które bez najmniejszych skrupułów "odsiały" swoje przywiezione w teczkach "jedynki" - o wiele bardziej zasłużone niż ta służalczo liżąca już chyba CZWARTY z kolei tyłek polityczna menda.

  Dlatego z radością informuję, że widząc na co się zanosi, w tych wyborach świadomie opuściłem to żałosne towarzystwo na rzecz Nowoczesnej Ryszarda Petru.

  A pan na kogo głosował panie red. Bober? :-))

 • cracovia.figiel

  Oceniono 9 razy 1

  A tymczasem jak podaje portal WP pan Lis dziś pisze w komentarzu : Pycha, zadufanie i pogarda do Ludzi cechuje PIS................. Czyżby pan Lis z..................

 • kapitan_rzbik

  0

  PO traktował ludzi jak ciemny lud jak idiotów
  nie robili żadnych reform i czego czekiwali
  coiasgle tematy zastępcze
  a ostatnie referewndum?
  czemu nie dali go razem z wyborami do parlamentu bo wiedzili że nie bedzie frekfencji i i jowy nie przejdą i PO nie straci dotacji

  pozdro dla frajerów teraz wam kaczyński i liroj popomogą

 • john.pistolet

  0

  W zasadzie wszystko zostało już napisane w komentarzach. PO przegrało przez złodziejstwo, butę, cynizm i arogancję. I to są właśnie te kwestie wizerunkowe, a nie parę przybłęd na które teraz próbuje się zwalać odpowiedzialność.

 • lemond

  0

  PO przegrała, bo prawie nic nie zrealizowała ze swoich obietnic, a wręcz waliła swój elektorat po głowie i kieszeni. "Szok cywilizacyjny" odczuła tylko nieliczna garstka klasy politycznej i wyższej urzędniczej. Wyborcy nie są głupcami, w nieskończoność nie dadzą się oszukiwać, zawsze przyjdzie moment na powiedzenie "DOŚĆ", zabiegi marketingowe/wizerunkowe w kampanii wyborczej tego nie zmienią!.
  NIECH KLASA POLITYCZNA TO ZAPAMIĘTA.

 • gianniriccardo

  0

  Nikt miejsca nie WYWALCZYŁ, tylko mu się udało dostać.

 • Bogdan Sieniek

  0

  PO paprane obiboki dołączyliście do Klubu samobójców politycznych.Atomowa lodziarnia WAS pogrąży.Będziecie czmychać jak RUMCAJS do Brukseli i Janosik na Ukrainę.

 • clex2

  0

  A ja jak zobaczyłem Ziółkowskiego na pierwszym miejscu to się zdziwiłem. Bo co on sobą reprezentuje w polityce? I to przeważyło ze zagłosowałem na inną partię.

 • Bill Cllinton

  0

  Wyobraźmy sobie taką sytuację, sam w nią nie wierzę bo to teoria spiskowa ale chodzi mi ona po głowie.
  Kamiński to koń trojański dla Platformy. Wcześniej opuścił PIS, a potem został przygarnięty przez PO, jednak zostawał w ciągłym kontakcie z macierzystą partią. Taki blef. Agent PIS-u, w szeregach partii konkurencyjnej. Byłby to prawdziwy MAJSTERSZTYK pisuarów - mieli całkowitą kontrolę nad kampanią platformy.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Bober caly PRL walczyl bezskutecznie o sznurek do snopowiazalek i jego analizy sa mniej wiecej na poziomie sznurka do snopowiazalki.

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 0

  Elektorat PO - to stado baranów,bezmyślne durnie, po jeby i prymitywy... to oni wprowadzili do Sejmu syna banderowca - Mirona Sycza, który w polskim Sejmie twierdził, że Rzezi Wołyńskiej nie było !!! Teraz tego banderowca nie udało sie juz przemycić do polskiego Sejmu. Polacy już wiedzą czym jest ta zdradliwa organizacja antypolska - PO...

 • bielany5

  Oceniono 4 razy 0

  W sumie PO nie uzyskala zlego wyniku, 24% +8% Petru daje wynik zblizony do sredniej za premierostwa p.Tuska. Roznica ok.9%(41% poparcia w 2007 r. -32%) to elektorat przeplywowy, ktory zmienia preferencje w zaleznosci od sytuacji . Wazne sa to sytuacje; dla mnie czesto niezrozumiale, jak mozna bylych opluwaczy PO wystawiac na listach wyborczych, nie dajac szansy mlodziezy PO-wskiej.? , glupota powaznych w sumie ludzi; chodzenia po knajpach i gadania bzdetow w dobie znanych przyzwyczajen konkurencji do podsluchiwania( w PRL-u wiedzielismy ze ubecja w knajpach podsluchuje). Osoba liderki, czyli Pani Premier, przy mojej calej sympati dla niej, niestety jej glos nie jest charyzmatyczny (tak samo Prezesa i p.Szydlo) i nie wywoluje przekonania ze to co robimy jest sluszne i idziemy za nia w ciemno.

 • sowasmokotowa

  Oceniono 4 razy 0

  Pan Bober ma rację. Marek Kamiński to jedna z największych pomyłek Ewy Kopacz. I jeszcze ten Dorn na dobitkę...

 • szarak1111

  Oceniono 8 razy 0

  Ale co w tym dziwnego, że ci ludzie trafili do PO? Czy nie pamiętacie POPiS-u?
  Czym się różnią obie partie? Kaczyści mają socjal na ustach, ale gdy rządzili to zrobili ulgi dla bogatych. Do protestujących pielęgniarek też nie wyszedł.
  Jeśli chodzi o transfery z PiS do PO to co powiecie o Gowinie, który był szychą w PO?!

 • daretz

  Oceniono 14 razy 0

  PO mój głos (niechętnie) straciła za: Brak ustawy o związkach partnerskich, nieporadne stawianie Ziobry przed trybunałem stanu, nieudolność w odparciu veta prezydenta w sprawie kosmetycznych zmian w prawie o zmianie płci, wchłanianie radioaktywnych odpadów politycznych jak Dorn, Gowin itp. Całkowita niemoc wobec roszczeniowej i wybitnie wrogiej państwu postawy kościoła. Koszmarną kampanię wyborczą świadczącą o tym, że nie bardzo wiedzą co robić.
  Szkoda tylko że inni rozczarowani dali głos PiSowi. Bo moim zdanie była alternatywa.

 • ot48

  Oceniono 6 razy 0

  Ależ to były konie trojańskie PiS-u.

 • 66kropek

  Oceniono 4 razy 0

  Peru został idolem Tokfm, Petru, Razem i Biedroń! Zryło wam ludzie Berety!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX