A Miller swoje: Jedna debata pozbawiła nas szans na parlament. Tak jak w 1997 jedno zdanie, że "trzeba się było ubezpieczyć"

- W 1997 roku jedno zdanie "trzeba się było ubezpieczyć" pozbawiło nas szans na zwycięstwo. W tym roku jedna debata pozbawiła nas szans na wejście do parlamentu - mówił w Poranku Radia TOK FM Leszek Miller, szef SLD.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Leszek Miller wskazywał w Poranku Radia TOK FM, że Zjednoczona Lewica była w wyborach o włos od sukcesu, czyli wejścia do Sejmu. - Gdyby nie debata, w której Partia Razem wypadła bardzo dobrze, mielibyśmy te 8 proc. - stwierdził.

Według Millera chwalony przez komentatorów występ Adriana Zandberga z Partii Razem podczas debaty przedwyborczej był dla Zjednoczonej Lewicy tak samo niszczycielski, jak pamiętne słowa Włodzimierza Cimoszewicza z 1997 roku. Podczas tragicznej powodzi premier stwierdził: "potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna", co rozsierdziło opinię publiczną. Zdaniem wielu słowa te i idące za nimi sondażowe spadki walnie przyczyniły do zwycięstwa prawicy w kolejnych wyborach.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (284)
A Miller swoje: Jedna debata pozbawiła nas szans na parlament. Tak jak w 1997 jedno zdanie, że "trzeba się było ubezpieczyć"
Zaloguj się
 • flat-ower1

  Oceniono 45 razy 37

  Szkoda czasu na komentarze. Ten typ tak ma. Nic już więcej nie zrozumie, najwyżej skleci jeszcze jakieś 2-3 bon-moty w obecności kamer tvn. I nic więcej. To po prostu sprawa biologii.

 • homo_rationalis

  Oceniono 32 razy 26

  Inni są odpowiedzialni za naszą porażkę. Tak, jasne.
  Kończ waść, wstydu oszczędź.

 • iluminati_semper

  Oceniono 28 razy 18

  to tylko dowodzi o słuszności głosujących (poniekąd)
  ten Pan pokazuje jak kończy prawdziwy mężczyzna
  nie jak Leszek Miller

 • norbertrabarbar

  Oceniono 19 razy 17

  No proszę, a ja byłem przekonany, że ZL przegrała bo ludzie nie wiedzą
  GDZIE KOŃCZY SIĘ KORYTO, A ZACZYNA LESZEK MILLER?

  Teraz ze starych "komuchów" to jeszcze chyba tylko Kaczyński został...

 • atr8

  Oceniono 16 razy 16

  Durni jesteście, tow.Miller. Nie debata, tylko obecność na listach ZL Czarzastego, Dyducha, Millera. A władzę straciliście, bo po triumfie, zamiast zająć się umacnianiem pozycji, zajęliście się flirtowaniem z biskupami. Cimoszewicz, to jedyny porządny człowiek z waszego towarzystwa, więc nie pasował. Historia nic was, Miller, nie nauczyła, ale w końcu spuści za wami kurtynę.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 15 razy 15

  Pan Miller powinien raczej odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego Zandberg przez cały swój dotychczasowy polityczny żywot unikał SLD. Odpowiedź na to pytanie jest kluczem do sukcesu SLD w przyszłych wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX