Baczyński: Zasiłek na dziecko dał PiS władzę. Miliony ludzi zagłosują na każdego, kto obieca coś podobnego

- 500 zł na dziecko to pomysł genialny i cyniczny. Takiej propozycji nikt nie był w stanie przebić - mówił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Baczyński, szef ?Polityki?. Jego zdaniem to właśnie ten pomysł walnie przyczynił się do wyborczego zwycięstwa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wyobrażam sobie, dla ilu milionów ludzi perspektywa otrzymania 500 zł jest tak kusząca, że zagłosowaliby na każdego. Takiej oferty nikt jeszcze w polskiej polityce nie złożył. Krótka piłka - głosujecie, macie 500 zł. Nie głosujecie? Sorry - wskazywał Baczyński w Poranku Radia TOK FM.

- Ten postulat to najgorszy przypadek politycznej korupcji, gdzie narodowi zaproponowano łapówkę, na dodatek z jego własnych pieniędzy - mówił natomiast Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (371)
Baczyński: Zasiłek na dziecko dał PiS władzę. Miliony ludzi zagłosują na każdego, kto obieca coś podobnego
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 50 razy 36

  "ego zdaniem to właśnie ten pomysł walnie przyczynił się do wyborczego zwycięstwa PiS."

  Ludzie w tym kraju wierzą w niepokalane poczęcie, chodzenie po wodzie, zamianę wody w wino, cudowne właściwości wody z jakiejś francuskiej wioski i juchy kremówy, to w "pińcet na wódkę z dzieckiem" mają nie uwierzyć?...

 • fuzzybear

  Oceniono 47 razy 33

  Pisiorstwo to ZARAZA - banda wyznawców jaro - człowieka, który zabił swego brata i 95 niewinnych osób- i obieca WSZYSTKO, by się dorwać do władzy by uspokoić swoje sumienie...Banknoty 500 zł z wizerunkiem "prezydenta 1000-lecia" oraz pomnik w każdym mieście i obowiązkowe udział dzieci od la4 4-ech - w seansach nienawiści 10-tego każdego miesiąca. KOREA PÓŁNOCNA NADCHODZI !!!

 • rgosc7

  Oceniono 46 razy 30

  Przecież to od dawna wiadomo, że kto się z nami nie zgadza to ubek, Żyd, mason, pół-Polak, cyklista no i teraz dochodzi jeszcze Arab....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 29 razy 21

  "500 zł na dziecko to pomysł genialny i cyniczny. Takiej propozycji nikt nie był w stanie przebić"

  Jak to nie? Wystarczy obiecać 1000 zł na dziecko...

 • cyklista

  Oceniono 18 razy 18

  Jak usłyszałem, że "każdy" dostanie 500 zł na dziecko, to wyraźnie poczułem, jak mi to 500 ktoś z portfela kradnie - na bezczelnego.

 • sonia_summer

  Oceniono 20 razy 18

  Czy nikt się jeszcze nie zorientował? Czemu uchodźcy ekonomiczni wybierają Niemcy nie Polskę? Czy dla tego, że są tam wyższe zasiłki? Jeśli w Polce będzie można dostać na 4 dzieci 2000 zł (miesięcznie?) to na pewno staniemy się dużo bardziej atrakcyjną destynacją. Coś ktoś nie portafi przewidywać, sami sobie zrobią niezłe zamieszanie.

 • vomitorium1

  Oceniono 22 razy 18

  " ... głosujecie, macie 500 zł."
  a jak ktoś ma dziecko
  z "bruzdą dotykową" to też ?
  (albo rodzice
  wierzą w niewłaściwego boga)

 • space_lord

  Oceniono 19 razy 17

  tylko ciemnota i glupki lapia sie na kielbase wyborcza. zero pomyslu na przyszlosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX