"Gowin przegrał z Macierewiczem przez caracale"

Wg informacji "Rz", to nie Jarosław Gowin stanie na czele MON. Polityków PiS miały oburzyć zbyt łagodne, ich zdaniem, wypowiedzi Gowina na temat przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. "Według naszych informacji wypowiedź Gowina wykorzystał Antoni Macierewicz. To on przekonał czołowych polityków PiS, na czele z Kaczyńskim, że Gowin nie powinien zostać ministrem" - informuje "Rzeczpospolita".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kandydaturę Jarosława Gowina zgłosiła w kampanii Beata Szydło. Zapewniała, że to właśnie były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, ma najlepsze kompetencje, by stanąć na czele MON. Zapowiedź nominacji dla Gowina była, reakcją na wzrost aktywności Antoniego Macierewicza, który na spotkaniach z wyborcami wrócił do dobrze znanych spekulacji na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

"Ale dziś, po wyborach, wszystko wskazuje na to, że to jednak Macierewicz pokieruje za kilka tygodni polską armią. Powodów jest kilka. Gowin zaszkodził sobie u szefostwa PiS wypowiedziami dotyczącymi swych ministerialnych planów. Według naszych rozmówców chodzi m.in. o wypowiedź dotyczącą finalizowanego przetargu na śmigłowce dla armii. Rząd PO wybrał do ostatecznych negocjacji Caracala produkcji francuskiego koncernu Airbus Helicopters. Politycy PiS krytykowali tę decyzję. W kampanii Macierewicz zapowiadał nawet, że w razie zwycięstwa rząd PiS się z niej wycofa" - napisał Andrzej Stankiewicz w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Nominację dla Gowina miała ostatecznie przekreślić jego powyborcza wypowiedź na temat caracali. Jak relacjonuje dziennikarz "Rz", w PiS uznano, że kandydat na szefa MON "jest skłonny dogadać się z Francuzami".

"Według naszych informacji wypowiedź Gowina wykorzystał Antoni Macierewicz, który od wyborów intensywnie lobbował, by zająć posadę szefa MON. To on przekonał czołowych polityków PiS, na czele z Kaczyńskim, że Gowin nie powinien zostać ministrem" - informuje "Rz".

Jednak nie oznacza to, że były minister w rządzie Tuska nie dostanie stanowiska w gabinecie Beaty Szydło. Wg informacji Andrzeja Stankiewicza, Gowin ma szanse na fotel ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nie można wykluczyć, że do stanie też stanowisko wicepremiera w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
"Gowin przegrał z Macierewiczem przez caracale"
Zaloguj się
 • wan4

  Oceniono 20 razy 18

  Nic nie słychać o naprawie służby zdrowia, czyli tego elementu systemu, który rzeczywiście szwankuje i wymaga poprawy. Biorą się za to, co działa i ma bardzo dobrą opinię i notowania u ekspertów - wojsko u NATOwskich i gimnazja na całym świecie... Caracale to był najlepszy, optymalny wybór. PiS ponownie rozwala. Jak słoń w składzie porcelany czy umyślnie? W 2005-7 zniszczyli polski wywiad. Teraz czas na reszte? Putin otwiera kolejnego szampana... To ma znamiona zdrady stanu. Czy wreszcie pojawi się siła polityczna z jajami,, która rozliczy z tego PiS i uwolni nas od dyktatury ciemniaków z I Sekretarzem partii na czele pańtwa jak w PRL ?

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 18 razy 16

  Antoni,
  Jestem pewien, ze dzielnie bedziesz bronil kraju, pierwszy zwiejesz. Tak jak to zrobiles w Smolensku.
  Jednakze, nie zapomnij zabrac z soba paroweczki

 • zelalem

  Oceniono 18 razy 16

  A kto zostanie ministrem do spraw zamachu smoleńskiego?

 • bzbz666

  Oceniono 17 razy 13

  Na przykładzie przetargu na śmigłowce widać jak na dłoni bezdenny cynizm partii Kaczyńskiego i bezdenną naiwność ich wyborców.

  Przed wyborami pisiory zdobyły głosy wkurzonych związkowców głosząc że wybrany w przetargu śmigłowiec Caracal jest zły i antypolski, bo ma być składany w Polsce z niepolskich (francuskich) części.

  Zagniewanym tubylcom na Lubelszczyźnie mówili, że powinien wygrać rdzennie polski narodowy śmigłowiec włoskiej firmy Agusta, który bo ma być składany w Polsce z włoskich części. Zagniewanym tubylcom na Podkarpaciu mówili, że powinien wygrać rdzennie polski narodowy śmigłowiec amerykańskiej firmy Sikorsky, który ma być składany w Polsce z amerykańskich części.

  To mi przypomina stary kawał z PRL. Bierzesz kartkę papieru i piszesz na niej: "Nowa zabawa dla milicjantów - odwróć na drugą stronę". I z drugiej strony kartki też piszesz "Nowa zabawa dla milicjantów - odwróć na drugą stronę". I milicjant się tak bawi bez końca.

  Pamiętajmy że Macierewicz prowadził już wcześniej wściekłe kampanię przeciwko osobom odpowiedzialnym za zakup dla Wojska Polskiego transportera opancerzonego Rosomak i samolotu transportowego CASA-295, które są teraz przez żołnierzy uznawane za jedne z najlepszych i najnowocześniejszych maszyn WP.

  Na Kremlu w sejfie czeka na Macierewicza Złota Gwiazda Bohatera Związku Radzieckiego i skrzyneczka najdroższego szampana.

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 9

  Wierny giermek Antoni musi doczekać się nagrody. Po latach ukrywania go (czasowego) w szafie musi się ogrzać w blasku fleszy i nacieszyć należnym miejscem w mediach. Będzie się działo...

 • peter-321

  Oceniono 12 razy 8

  Ani jeden z nich nie ma spolecznego mandat na objecie takiego stanowiska.To dowod, ze ta karuzela samoobslugi, arogancji wobec spoleczenstwa kreci sie od dzesiatek lat ze szkoda dla spolecenstwa i Polski.

 • glit64

  Oceniono 12 razy 8

  Bardzo sie dziwie, ze tak wyszczekana partyjka nie ustawiła sobie wszystkiego przed wyborami. Chyba ze po raz kolejny wygrana ich zaskoczyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX