"Szydło przed diabelską alternatywą. Kaczyński stawia na jastrzębie"

"Mówiąc, że rząd będzie gabinetem PiS, a nie Beaty Szydło, Mariusz Błaszczak wyraził to, o czym wszyscy spekulowali" - pisze Michał Szułdrzyński w "Rz". Dzięki Beacie Szydło, PiS zdobył nowych wyborców. Ale po wygranej to Jarosław Kaczyński rozdaje karty. "Mówi się, że traktuje on rząd Szydło jak zderzak, który za kilka miesięcy będzie można wymienić".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Beata Szydło najpierw, stojąc na czele sztabu wyborczego, wywalczyła prezydenturę dla Andrzeja Dudy. Jako kandydatka PiS na premiera dała partii poparcie nowych wyborców. Prawo i Sprawiedliwość ma teraz władzę, jakiej nie miała żadna inna partia wcześniej.

Ale sama Szydło ma kłopot.

"Wygląda na to, że wiceszefowa PiS stoi przed diabelską alternatywą: zostać premierem w gabinecie, na który nie tylko będzie miała umiarkowany wpływ, ale który w dodatku zyska zupełnie inny wizerunek niż budowany przez nią w kampanii, czy też zrezygnować. Z jednej strony jest więc wejście do historii i objęcie urzędu dającego największą władzę w 36-milionowym kraju. Z drugiej zaś konsekwencje kierowania rządem, w którym mogą się znaleźć Antoni Macierewicz czy Zbigniew Ziobro" - napisał w "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.

Jastrzębie w rządzie

W PiS nikt nie próbuje udawać, że to wiceprezes Szydło tworzy rząd. "Mówiąc, że rząd będzie gabinetem PiS, a nie Beaty Szydło, Mariusz Błaszczak wyraził to, o czym wszyscy spekulowali, lecz czego nikt z tzw. twardego jądra PiS nie stwierdził wprost" - podkreśla Szułdrzyński.

Jarosław Kaczyński widzi w rządzie dobrze już sprawdzonych w boju Antoniego Macierewicza czy Zbigniewa Ziobrę.

"- Macierewicz musi wejść do rządu. To PiS i Kaczyński wygrali wybory, a nie Beata Szydło - mówi nam polityk prawicy. Coraz głośniej mówi się w PiS, że traktuje on rząd Szydło jak zderzak, który za kilka miesięcy będzie można wymienić" - podsumował Szułdrzyński.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (146)
"Szydło przed diabelską alternatywą. Kaczyński stawia na jastrzębie"
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 44 razy 32

  zadymę z panią szydło odbieram jako perfidne oszustwo wyborcze.
  ale pis inaczej nie potrafi. dziwi mnie, że ich wyborcy to jeszcze tolerują, więc wychodzi na to, że to totalne głąby.

 • marudna.maruda

  Oceniono 37 razy 29

  "To PiS i Kaczyński wygrali wybory, a nie Beata Szydło"- nie, to Kaczyński wygrał wybory. PiS to tylko ludzie, których prezes wymieni bez wahania, jak zaczną samodzielnie mysleć i działać. Kogoś to dziwi?

 • kowalskyy49

  Oceniono 25 razy 23

  Że co? Że nie dotrzymaliśmy obietnic? To Szydło składała nierealne obietnice, niech więc Szydło odpowiada za ich nie spełnienie.
  Prezes

 • 99makabra1977

  Oceniono 26 razy 20

  Jeżeli głosowało 51% ludzi i PIS dostał 38 % głosów to znaczy to (wg wyliczenia 38x51/100=19,4% ) co piąty Polak popiera PIS. I tyle mamy biedaków nie uczących się nie pracujących i rodzin alkoholików i patologicznych. Ta grupa ludzi zazdrości innym i cieszy się z podnoszenia podatków. Dlatego słyszę w telewizji, w Internecie kolejne podwyżki podatków w marketach, bankach, na giełdzie, katastralnych itp. aby zapewnić koryto swoim wyborcom i jednocześnie zdobyć poklask. Połowa może powiedzieć sam jestem winien nie głosowałem. Cieszą się Niemcy i Anglicy, że Polska dostarczy im nowych wyrobników – wolą niż kolorowych. A my (starsi) będziemy żyli w patologicznym kraju.

 • naskalny

  Oceniono 19 razy 19

  Dziwne jest to, że po tylu doświadczeniach ktoś z pisiorków jeszcze wierzy w możliwość kariery u boku prezesa. Kolejna osoba wystawiona dla zmyłki pracuje na lepszy wizerunek PiS po to, by po osiągnięciu celu dostać oczywistego kopa w d..ę.

 • feniks230655

  Oceniono 18 razy 18

  To już nawet nie jest śmieszne.... Coście PiSdzielcy narobili? Szkoda nas wszystkich i tego pięknego kraju. Jak można było oddać go we władanie psychopatom?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 20 razy 18

  Potraktowanie już w tym momencie Szydło tak samo, jak Kluzik-Rostkowskiej, uniemożliwia Kaczyńskiemu wygrana PiS-u w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Oczywistym jest, że udział Szydło w tych wygranych jest bardzo duży. Ale murzynka zrobiła swoje i murzynka musi odejść, bo nadchodzi czas rządów psychopatów.
  Co by złego nie powiedzieć o Szydło to, jak na środowisko pisuarowe, jest dosyć zrównoważona.
  Kaczyński niedawno wykrył u Marzeny Wróbel gen destrukcji.
  To, że miliony Polaków nie widzą, że Kaczyński jest samą destrukcją jest dla mnie nie do pojęcia.

 • petrucchio

  Oceniono 18 razy 18

  Sprawdzeni, starzy towarzysze na odpowiednich stanowiskach. PRL-bis.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 16

  Stary satrapa trzyma się koryta od 1989 roku... Kaczyński dzisiaj to taki Miller prawicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX