Sierakowski pisze list do Kukiza. "Drogi panie...". A potem ostro o narodowcach

Sławomir Sierakowski napisał otwarty list do Pawła Kukiza. Dzięki liderowi ugrupowania Kukiz'15 do Sejmu weszła grupa osób związanych z Ruchem Narodowym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sierakowski na początku zapewnia, że Kukiza lubi i jego list nie jest atakiem. Szef "Krytyki Politycznej" pochylił się nad tym, jakich posłów wprowadził do Sejmu Kukiz.

Pseudopatriota walczy z cieniem

Na listach jego ugrupowania znalazła się spora grupa narodowców związanych z Ruchem Narodowym i/lub Młodzieżą Wszechpolską. - W Polsce w czasach pokoju, gdy nagle dzielnych i odważnych robią się miliony, zamiast patriotyzmu rozwijać zaczyna się bezwstydny pseudopatriotyzm - pisze Sierakowski.

I dalej: Pseudopatrioci to nie są nawet "damscy bokserzy" - ich specjalnością jest walka z cieniem. Ich wynalazki to antysemityzm bez Żydów, rasizm bez imigrantów, antykomunizm bez komunistów.

Lajkiem między oczy

- Mówię o tym, z kim Pańscy sojusznicy walczą, bo o pracy na rzecz umiłowanego podobno narodu nie ma nawet co mówić. Co tak naprawdę dla polskiej kultury robi Ruch Narodowy? Blogi, tłity, lajki i komentarze pod tekstami w internecie? Marsze pod hasłami nienawiści kończące się dewastacją miasta? W zestawieniu z dorobkiem ruchu narodowego z przeszłości jest to raczej ośmieszanie tej tradycji, a nie kontynuowanie jej - uważa Sierakowski.

Cały list na stronie "Dziennika Opinii".

Przeczytaj też: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (301)
Sierakowski pisze list do Kukiza. "Drogi panie...". A potem ostro o narodowcach
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 73 razy 41

  no coś takiego! sierakowski pisze list do kukiza... buahaha... to tak, jakby pisał do wioskowego idioty o filozofii kanta - kukiz jest idiotą polityczną, nie ma ŻADNYCH poglądów, bo do tego żeby mieć poglądy, jakiekolwiek, potrzeba mieć coś w czaszce, a kukiz politycznie ma coś co jest papką od ćpania i wódy - panie sierakowski, pan nadal jesteś jak dziecko we mgle, nic pan nie skumałeś z tego co się dzieje dokoła i nadal pan nic nie kumasz, lewica (ta, która ma odbicie w społeczeństwie, w tej części z ciemnogrodu przynajmniej) ma teraz kolor i smak i zapach sekty pisobolszewickiej z krzyżem zdeprawowanego kościoła katolickiego, prawdziwej lewicy już od dawna nie ma, bo uwiązana jest na pasku chciwców z korporacji i banków, za późno panie sierakowski, na wszystko już za późno :)

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 35 razy 21

  Pośle Kukiz ! Obiecaliście "rozwalić system". Pierwsze co możecie zrobić to złożyć projekt ustawy o zmniejszeniu uposażeń posłów o połowę. Posłowie nie muszą żyć w luksusie. Drugi projekt może dotyczyć likwidacji kontraktów przy zatrudnianiu kierownictwa spółek Skarbu Państwa. Trzeci projekt to może być zmniejszenie wzorem Węgier liczby posłów w Sejmie np.o połowę. A więc pośle Kukiz, do roboty !

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 25 razy 19

  Nie od dziś wiadomo, że hunwejbini, to ludzie prymitywni i bezwzględni.
  Ale ten nadwiślański, prawacko-katolski sort, to jest nie do pojęcia. Pozostaje tylko jedna nadzieja, że się udławią swoją wścieklizną.

 • eve.666

  Oceniono 22 razy 12

  "Jeśli kiedykolwiek zostanę politykiem nazwijcie mnie kur*ą i naplujcie mi w twarz " - kto to powiedział? :P

 • lolantypopulista

  Oceniono 13 razy 9

  Zaczyna powoli formowac sie bojowka i ciemnota ktora zniszczy wszystko jak za czasow hitlera, jeszcze polaczki zobacza jak to smakuje

 • alimariko

  Oceniono 19 razy 9

  Kukiz to zabawniś, który już przestaje bawić, a zaczyna irytować.

 • biesczad1

  Oceniono 22 razy 8

  Nie jestem fanem red. Sierakowskiego, ale w tym przypadku trudno się z nim nie zgodzić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX