Czekają nas transfery z PO do PiS? "Czy upasiony zwycięstwem Kaczyński będzie ich chciał?"

"Wiadomo, że niektórzy w PO wciąż tęsknią za projektem PO-PiS. Pytanie, czy prezes Kaczyński, upasiony politycznie na porażkach PO i lewicy, miałby w ogóle ochotę brać platformianych frondystów na pisowski pokład. Raczej nie sądzę" - ocenia Adam Szostkiewicz. Wg publicysty "Polityki", Platforma powinna "być partią liberalnego centrum", która spoglądać będzie w stronę lewicowego elektoratu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Rozstanie ze sprawowaną od ośmiu lat musi być dla Platformy Obywatelskiej bolesne. Ale zdaniem Adama Szostkiewicza, nadszedł dobry moment "na przegrupowanie sił i środków". I podjęcie decyzji, jaką partią będzie opozycyjna PO.

"Moim zdaniem Platforma kopiująca populizm narodowo-socjalistyczno-katolicki PiS to byłby ponury żart. To już lepiej niech dołączy do "Zlepu" (Zjednoczonej Prawicy - red.). Wiadomo, że niektórzy w PO wciąż tęsknią za projektem PO-PiS. Pytanie, czy prezes Kaczyński, upasiony politycznie na porażkach PO i lewicy, miałby w ogóle ochotę brać platformianych frondystów na pisowski pokład. Raczej nie sądzę" - ocenia na blogu publicysta "Polityki".

Według Szostkiewicza, Platforma Obywatelska ma de facto jedną drogę. Powinna "być partią liberalnego centrum, spoglądającą ku elektoratowi zawiedzionemu lewicowym milleryzmem i odrzucającą radykalny socjalizm Razem".

Pierwszą decyzją, która pokaże, jaki pomysł na bycie w opozycji mają działacze PO, będzie wybór szefa Platformy. Na razie swój start w wyborach zapowiedzieli Ewa Kopacz i Grzegorz Schetyna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Czekają nas transfery z PO do PiS? "Czy upasiony zwycięstwem Kaczyński będzie ich chciał?"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 17 razy 5

  "Tusk (rzekomo) fałszował wybory" A Kaczyński WYBORY PO PROSTU KUPIŁ... I zapłaci z kieszeni...n a b y w c ó w... Z powodu wzrostu inflacji, osłabienia złotówki i związanym z tym wzrostem cen wszystkich towarów importowanych... Jedyną drogą realnej poprawy realnych dochodów Polaków byłoby stymulowanie ich...p r o d u k t y w n o ś c i... Ale akurat od tego akurat nie ma wśród przyszłych rządzących fachowców, słuchając na przykład wypowiedzi takiego autorytetu jak profesor Gliński... Stąd wniosek że PIS zajmie się przede wszystkim LOKOWANIEM GDZIE TO MOŻLIWE SAMEGO PANA BOGA...Co na jakieś 4 lata rządów powinno wystarczyć... A w Polsce jest to możliwe...w s z ę d z i e... Nawet w medycynie czy w wojsku, nie mówiąc już o edukacj..., ZDAWAŁOBY SIĘ W DZIEDZINACH BARDZO PRAGMATYCZNYCH... Na szczęście obawy że to będzie niemożliwe, są mocno...p r z e s a d z o n e...

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - TAK – centrum z przechyłem w LEWO i im wcześniej pozbędzie się skrajnie prawicowych (są tacy..?) , tym lepiej … i racjonalnych , rozważnych na ... PIERWSZĄ linię....

 • cookies9

  Oceniono 1 raz 1

  A, kto z posłów PO zamierza przejść do PiS ? Jakieś nazwiska są już znane czy to tylko dywagacje?

 • harimau666

  Oceniono 11 razy 1

  > kopiująca populizm narodowo-socjalistyczno-katolicki PiS<
  to pokażcie w PO kogoś decyzyjnego kto myśli racjonalnie i nie jest sługusem Watykanu...?
  PO to przecież post solidaruchy janopawłowe zatem czego wymagacie...?
  to partia bezideowa,skupiająca ludzi światopoglądowo od Sasa do Lasa,moralnie bez twarzy zatem jak może wypracować wspólne ideowo stanowisko...?
  to twór,który po klerze i pisie jest kolejnym wrzodem a tu jeszcze powstają inne złośliwe ogniska zarazy wimięojcaisyna:Qkis i RN ...
  historia niczego Polaków nie nauczyła - jak zwykle...
  cierp ciało jakżeś chciało i stulić pyski boście też winni państwo ,,publicyści",tfu!

 • szpung

  Oceniono 23 razy 1

  Spółdzielcy z Muszyny wpadli na pomysł wydobywania wody u słowackich sąsiadów w oddalonej o 2 kilometry Lengawie. Pociągnęli rurociągi, które poprowadzą wodę do rozlewni w Polsce.
  Słowacy w tym samym czasie zmienili konstytucję i w świetle nowego prawa polska spółdzielnia nie może pociągnąć wody do swojego zakładu. Owszem, słowacka woda może być eksportowana za granicę, ale tylko butelkowana. Słowacy chcą dać w ten sposób zarobić własnym rozlewniom.

  Dlatego wlasnie to PIS doszedl do wladzy a czytelnicy gazwybu powoli odchoda do historii.

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 1

  "PO kopiująca populizm narodowo-socjalistyczno-katolicki PiS to byłby ponury żart"

  =============================

  Niestety, to tragiczna rzeczywistość ! ! !

  Znajdujemy się w tragicznym kato-narodowym korkociągu ! ! !

  Rządząca tym burdelem partia,

  jeszcze przed końcem kadencji "zgasi światło" w Polsce.

 • flymen22

  0

  Problem nie w tym aby określiła jaką ma być partią, ale w tym żeby powiedziała jaki ma program. Po ośmiu latach ciepła woda i zły PiS nie działa. Myślę, że jak szefem zostanie Kopacz to PO podzieli los Palikota. Schetyna utrzyma partię ale jej nie wzmocni. To nie naklejka ale produkt jest ważny.

 • pimpao

  Oceniono 11 razy -1

  No ale mniej więcej to robiła PO przez ostatnie 8 lat, plus sprzyjanie zachodniemu biznesowi. Wszytko to tylko było robione w nieco mniej ordynarny sposób niż robi to PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX