"Naprawa dewastacji moralnej". Na pierwszy ogień zmiana ustawy o in vitro, wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej

"Najważniejszym obszarem odpowiedzialności rządu powinna być gospodarka" - mówi Jarosław Gowin w rozmowie z "Gościem Niedzielnym". Ale równocześnie kandydat na ministra w rządzie Beaty Szydło zapowiada, naprawę szkód dokonanych przez PO, które żadnego związku z gospodarką nie mają. "Sfera praw rodziny. Platforma pozwoliła państwu ingerować niezwykle głęboko w życie polskiej rodziny" - ocenia Gowin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Lider Polski Razem w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", znacznie bardziej szczegółowo opowiada o planach związanych właśnie z naprawą "szkód i dewastacji moralnej, do których doszło w ciągu ostatnich ośmiu lat".

Na pierwszy ogień pójdzie ustawa o in vitro. Jak stwierdził Jarosław Gowin, przepisy trzeb zmienić tak, by chroniły "życie i godność ludzkich embrionów, np. wprowadzić zakaz niszczenia zarodków lub tworzenia nadliczbowych".

"Natomiast nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu in vitro" - podkreśla.

"Próba zdewastowania wartości rodzinnych"

Gowin uważa, że naprawy wymaga "sfera praw rodziny", bo PO "pozwoliła państwu ingerować niezwykle głęboko w życie polskiej rodziny".

"Trzeba przywrócić rodzicom pełnię praw w procesie wychowawczym. Absolutnym skandalem jest odbieranie dzieci z powodu ubóstwa. Często te dzieci są z rodzin zdrowych moralnie, lecz dotkniętych biedą. Trzecią sprawa jest kwestia tzw. Konwencji antyprzemocowej" - mówił kandydat na ministra w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Zdaniem Jarosława Gowina konwencję trzeba wypowiedzieć. Bo jej zapisy "są próbą zdewastowania wartości rodzinnych i przy okazji dziedzictwa chrześcijańskich".

Nie da się kierować z tylnego siedzenia

O swoim miejscu w nowym rządzie były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL nie chciał mówić. Podkreślał, że najważniejsze, by nowy gabinet był "zwartym zespołem", a nie "luźnym zbiorem nawet wybitnych indywidualności".

Jarosław Gowin nie ma wątpliwości, kto będzie kierował rządem. Przekonuje, że Jarosław Kaczyński nie będzie kierował z tylnego siedzenia. "Sterowanie premierem z tylnego siedzenia jest niemożliwe, nawet gdyby ten premier bardzo chciał być sterowany. Co pół godziny musi on podejmować decyzje kluczowe z punktu widzenia państwa i nie ma fizycznej możliwości, aby je w sposób systematyczny z kimś konsultować: - stwierdził.

Skład nowego rządu - jak zapowiadają politycy PiS - mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Gowina w czasie kampanii Beata Szydło widziała w fotelu szefa MON. Według medialnych spekulacji, lider Polski Razem może zostać wicepremierem oraz szefem resortu nauki i szkolnictwa wyższego.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (528)
"Naprawa dewastacji moralnej". Na pierwszy ogień zmiana ustawy o in vitro, wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 138 razy 124

  naprawę dewastacji moralnej należy zacząć od wywalenia kleru watykańskiego z Polski.

 • haji

  Oceniono 134 razy 120

  Pięknie się zaczyna. Co wam oszołomy szkodzi in-vitro? Narzekacie, że rodzi się mało dzieci, a jak ludzie się o nie postarają, to od razu nie. Konwencja wam też przeszkadza. Wychodzi na to, że bicie żony/dziecka/męża jest takie katolickie.
  Gowin i podobni, brzydzę się wami.

 • artu30

  Oceniono 110 razy 96

  Polska kraj kompletnych idiotow, zero myslenia i analizy rzeczywistosci, wiekszosc wybrala jak widac. Rzad zamiast zajac sie poprawa zycia, gospodarka....zabierze sie za invitra, aborcje,krzyze,pomini,tulolewy i skakankem do gardel sasiadom. Przerazajace glupota

 • fortuna1972

  Oceniono 84 razy 72

  "przepisy trzeb zmienić tak, by chroniły "życie i godność ludzkich embrionów""

  Prawactwo zatrzymało się intelektualnie na poziomie embrionalnym, stąd taka głęboka troska o tę właśnie formę.

 • antykaczysta40

  Oceniono 63 razy 59

  Dadzą między innymi menelom po 500 zł, zlikwidują konwencję antyprzemocową jeszcze niech zlikwidują niebieską kartę i niektóre rodziny zaczną żyć jak w "raju".

 • kudlaty_z_broda

  Oceniono 52 razy 50

  Przypomnę, że Pan Gowin miał przez te ostatnich osiem lat spory udział w "dewastacji moralnej" jako wpływowy członek PO. Chciało by się, rzec diabeł ornat przywdział i na mszę dzwoni.

  Po za tym nie jestem pewien, czy tej odnowy moralności nie należało by zacząć od klasy politycznej, której przedstawicielem jest on sam.

  Wszelkie rozwiązania światopoglądowe winny być rozstrzygane w drodze referendów. Tylko i wyłącznie!

 • jezierskiadam

  Oceniono 97 razy 47

  Zygota to nie jest człowiek

  Plany architektoniczne to nie jest budynek.

  Zniszczenie planów architektonicznych to nie jest zburzenie Bazyliki w Licheniu.

  Podobnie: Nie jest katedrą wykop. do którego złożono kamień węgielny.

  Nie należy mylić projektu z jego realizacją, a jeżeli komuś to się myli, nie należy nazywać bełkotu wiedzą naukową.

  Jest bardzo istotna analogia pomiędzy planami architektonicznymi i DNA. - DNA to jest projekt powstania żywego organizmu. Rośliny, zwierzęcia albo człowieka.

  Projekt, który może, lecz nie musi zostać zrealizowany. Zygota może być porównywana do wykopu pod fundamenty. Zasypanie wykopu to także nie jest zniszczenie budynku.

  Analogie idą znacznie głębiej. DNA nie zawiera kompletu informacji o organizmie, który mógłby powstać. Część informacji dziedziczona jest w inny sposób. Podobnie jak projekt architektoniczny nie zawiera wszystkich informacji. Część decyzji zostanie podjęta przez wykonawców w trakcie budowy.

 • eve.666

  Oceniono 43 razy 41

  Jeżeli wskazówki zegarów zaczynają sie cofać to oznacza, że należy spier...ć z tego kraju!

 • pan.szklanka

  Oceniono 79 razy 41

  No to bicie żony, noszącej w łonie dziecko z in vitro, będzie nawet wskazane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX