Szacki: Kampania stworzyła iluzję, że istnieje inny PiS. Copperfield by się nie powstydził takiej sztuczki

?Dźwięczy w głowie cytat z Jarosława Kaczyńskiego, który swych przyszłych, hipotetycznych jeszcze ministrów tak opisywał w 'Rzeczpospolitej': 'Nie wszyscy będą geniuszami, nie wszyscy będą nadzwyczajnie zdolni, ale będą zdyscyplinowani'. Nie wróży to najlepiej - pisze o nowym rządzie w serwisie Polityka.pl Wojciech Szacki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Słowa uznania należą się specom od kampanii, którzy przez dłuższy czas stworzyli iluzję, że istnieje jakiś inny PiS. Z jakimś innym zasobem kadrowym. Copperfield nie powstydziłby się takiej sztuczki" - pisze w serwisie Polityka.pl Wojciech Szacki, komentując skład rządu Beaty Szydło, w którym znaleźli się Mariusz Kamiński, Zbigniew Ziobro i Antoni Macierewicz.

"To jest rząd Kaczyńskiego, nie Szydło"

W nowym rządzie pojawiło się wiele twarzy znanych z poprzednich rządów PiS. Według Szackiego ciągłość z IV RP została zachowana nawet w większym stopniu niż ciągłość z kampanią wyborczą, gdzie od Antoniego Macierewicza głośno się odcinano. Dziś jest kandydatem na szefa MON.

Dziennikarz zauważa, że centrowych wyborców do PiS przyciągnęła raczej osoba nowej premier niż Macierewicz. "Ale to jest rząd Kaczyńskiego, nie Szydło, co jasno wyłożył przede mną choćby Michał Karnowski w miłującym PiS tygodniku 'wSieci' - przypomina Szacki.

Szacki podsumowuje, że wiadomo jaki będzie ten rząd pod względem politycznym. Nie wiadomo jednak, czy będzie sprawny. "Jeśli wzorem będzie kancelaria Andrzeja Dudy, to pierwszej wpadki należy się spodziewać lada dzień" - kwituje.

Cały komentarz w serwisie Polityka.pl >>>Zobacz też: Książka o przywódcy PiS-u "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (196)
Szacki: Kampania stworzyła iluzję, że istnieje inny PiS. Copperfield by się nie powstydził takiej sztuczki
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 44 razy 34

  PiS się nie zmienił. Prezes się nie zmienił. I tak zostanie. A wyborcy? Wyborcy PiS na razie w euforii, rozmodlony prezydent to to, na co oczekiwali. Rozmodlony rząd, ktory w pierwszej kolejności zajmie się naszym morale- też jest po mysli pisowskiemu elektoratowi. Obudzą się (może), jak z tych wspanialych obietnic nie wyniknie nic. Albo się nie obudzą, uśpieni elokwencją prezesa i czarami Antoniego, przy pieśniach wznioslych i kościelnych.

 • wmc-33

  Oceniono 33 razy 23

  Przerażające jest jedynie to, że dokładnie ta sama sztuczka z chowaniem pisowskiej ekstremy przed wyborami stosowana jest po raz n-ty i za każdym razem część wyborców się na tę sztuczkę nabiera.Trzeba być rzeczywiście tępym, żeby uwierzyć w obietnice i zapowiedzi pisiorów.

 • maura4

  Oceniono 30 razy 20

  A mnie nie nabrali, toteż nic mnie nie dziwi.

 • naskalny

  Oceniono 22 razy 14

  Pan prezes jeszcze niejedną niespodziankę przygotował dla Polski. Szuflady z reformami może są puste, ale te z pomysłami prezesa przez 8 lat na pewno zapełniły się po brzegi...

 • kuchel

  Oceniono 20 razy 12

  trzeba bylo byc niespelna rozumu, zeby dac sie nabrac na oszustwo Kaczynskiego i takie barany wlasnie na niego glosowaly

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 17 razy 11

  o jaką sztuczkę tutaj chodzi? przecież od samego początku było wiadomo, że to ściema i to na dodatek tania, ale ciemny lud rydzykowy znowu kupił alika w worku. przepraszam... szydło w worku.

 • iluminati_semper

  Oceniono 25 razy 11

  ta rzekomo genialna kampania dotarła może do 15% głosujących
  spora część ludzi wiedziała, że to zwykła ściema i nie miała złudzeń
  ciemny lud natomiast czekał na Jarosława z Warszawy jak na Mojżesza, który podniesie Polskie z kolan
  no i da - obiecał to da
  a jak!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 14 razy 10

  Skład nowego rządu, to...najgorsza dla nich ...wiadomość...Jednak nie wytrzymali z arogancją ... Jeszcze zanim zaczęli...r z ą d z i ć...Zaczną nam pisać historię od nowa, ALE PRZEZ TO CZARNE NIE STANIE SIĘ BIAŁE TYLKO DLATEGO ŻE TAK ŻYCZY SOBIE PREZES...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX