"Niepodległość to wielkie święte słowo. Ale nie pójdę w jutro w Marszu. Bo jest on zamknięty i zawłaszczony"

Kornel Morawiecki, poseł Kukiz'15 i b. działacz opozycji tłumaczy, czemu nie pójdzie na Marsz Patriotów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas11 listopada w Warszawie odbędzie się kilka imprez związanych z obchodzeniem rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się np. bieg oraz Marsz organizowany przez środowiska określające się jako patriotyczne - w Warszawie pójdzie Marsz Niepodległości, we Wrocławiu - Patriotów. W związku z tym drugim wydarzeniem wybuchł skandal - plakaty zapowiadające imprezę są kopią plakatów, które używane były w hitlerowskich Niemczech.

Czy Kornel Morawiecki, jeden z nowo wybranych posłów, weźmie w nim udział? - Marsz patriotów jest bardzo zawłaszczony i za bardzo zamknięty. Sama inicjatywa mi się podoba, i parę razy chodziłem w marszu. Mówiłem młodszym kolegom, że to powinna być inicjatywa ogólnopolska. I bez względu na pretensje, jakie mają do władz, to wszyscy - prezydent Polski, premier, prezydent Warszawy - powinni być zaproszeni i uczestniczyć w nim. Niepodległość to wielkie, święte słowo i ono powinno nas łączyć. Za tę ideę przelewały krew pokolenia Polaków - mówił poseł ugrupowania Kukiz'15, w nowym Sejmie marszałek-senior.

- Dlatego też nie idę, bo to marsz wyłączający - wyjaśnił Morawiecki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (64)
"Niepodległość to wielkie święte słowo. Ale nie pójdę w jutro w Marszu. Bo jest on zamknięty i zawłaszczony"
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 73 razy 29

  zgadzam się. pis i narodowi katofaszyści uzurpują sobie wyłączne prawo do godła, hymnu (choć nie wszyscy z nich go znają), flagi, dni państwowych i do pojęcia patriotyzmu.
  ale to nie wy, zawszona kibolska hołoto, będziecie decydować, kto jest patriotą, a kto nie. miejsce bandytów jest w pierdlu a nie na marszu niepodległości a wasze race powsadzajcie sobie w tyłek... własny lub prezesa.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 58 razy 14

  panie Morawiecki a jak tam koledzy Winnicki z Bosakiem??

  nie nazwali pana jeszcze zdrajcą i Żydem za takie twierdzenia?

  slowo:"jeszcze" jest tu kluczowe:))

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 4

  Przede wszystkim okazja do awantur dla kiboli - wzorowych patriotów!

 • orald

  Oceniono 8 razy 4

  czy to jego syn jest ministrem w rządzie szydełkowej (kaczynskiego)?

 • siwywaldi

  Oceniono 54 razy 4

  Z narodowcami-zadymiarzami na marsz nie pójdzie, ale w wyścigu do koryt... - przepraszam do sejmu, wspólny udział jakoś mu nie przeszkadzał? :-))

 • cillian1

  Oceniono 5 razy 3

  będzie krzyż, będzie zadyma, będzie "patriotyzm".

  nie organizuje pisuar jakiejś imprezy (czołgi, samoloty itp wybuchy we mgle (mają wprawę po LK i jego wycieczce)), czy jeszcze nie rządzi?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 2

  niestety w marszu "patriotów" idą skini, naziole i kibole i ci dwaj pryszczaci "znawcy życia i historii", którzy się wczoraj produkowali u Lisa....
  acha i zamiast kwiatów i flag, uzupełnieniem stroju jest pała, maczeta i swastyka

 • observanto

  Oceniono 16 razy 2

  Podobno jutro policja pójdzie w marszu razem z Polakami!

 • aaron.goldstein

  Oceniono 42 razy 2

  Zapraszając do studia Morawieckiego, tokfm wreszcie otwiera się na ludzi z innych środowisk. Bo nie chodzi chyba o pozyskanie sympatii nowego Ministra Rozwoju i utrzymanie szerokiego strumienia państwowych pieniedzy dla Agory?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX