Sierakowski o rządzie PiS: "Tworzą go niezrównoważeni politycy". I wylicza: szalona sława Macierewicza...

"Niezrównoważeni" - tak podsumował skład rządu Beaty Szydło Sławomir Sierakowski w "Dzienniku Opinii". Jego zdaniem każdy z przyszłych ministrów słynie z konfliktowości, żaden jednak z sukcesów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Jarosław Kaczyński wziął ze swojego obozu do rządu najbardziej antagonizujących polityków, jakich miał" - pisze w "Dzienniku Opinii" Sławomir Sierakowski, przedstawiając członków gabinetu Beaty Szydło jako "niezrównoważonych". Zaznacza, że każdy z przyszłych ministrów słynie z konfliktowości, żaden jednak z sukcesów. O kim mowa?

Szalona sława Macierewicza

Antoni Macierewicz, szef MON. Sierakowski zauważa, że na tym stanowisku trzeba umieć dogadać się z dostawcami sprzętu dla wojska, także tymi zagranicznymi. "Szalona sława Macierewicza z pewnością dotarła do każdego z nich" - zauważa publicysta. I dodaje: "Gdy mówimy o MON, nie zapominajmy też o żołnierzach, których morale z pewnością wzrosło wraz z nominacją szefa, którego trzy czwarte narodu uważa za niepoczytalnego".

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Sierakowski przypomina, że w kampanii przedstawiono go jako przyszłego szefa MON, by "uspokoić trzy czwarte społeczeństwa" obawiające się Macierewicza. Zdaniem publicysty wcielanie na uniwersytetach gowinowskich liberalnych recept "skończy się rewolucją".

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Jak podkreśla Sierakowski, "cudem uratowany" przed Trybunałem Stanu. "Nie uratował się natomiast przed powszechną kompromitacją jako polityk radykalny w deklaracjach i radykalnie nieudolny w czynach" - dodaje.

Witold Waszczykowski, szef MSZ. Sierakowski przypomina, że polityk odszedł z MSZ w 2009 roku skonfliktowany z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim. Waszczykowski w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział, że wynegocjował z USA umowę ws. tarczy antyrakietowej. Premier uznał to za nielojalność, a ABW badała, czy wiceminister nie ujawnił tajemnicy państwowej. Jednocześnie kontrwywiad odebrał Waszczykowskiemu dostęp do informacji niejawnych.

"Tak się właśnie zaczyna. A jak się skończy?"

"Gdy kilka miesięcy temu przeciwnicy PiS-u atakowali go, wymieniając nazwiska Macierewicza, Kamińskiego czy Waszczykowskiego jako przyszłych ministrów, chyba nikt z nich nie podejrzewał, że tak się może skończyć. Tymczasem tak się właśnie zaczyna. A jak się skończy?" - pisze Sierakowski. Tekst kwitując post scriptum: "Premierem została Beata Szydło".

Cały komentarz w "Dzienniku Opinii" >>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Sierakowski o rządzie PiS: "Tworzą go niezrównoważeni politycy". I wylicza: szalona sława Macierewicza...
Zaloguj się
 • iluminati_semper

  Oceniono 42 razy 34

  Sierakowski Ameryki nie odkrył...
  "jesteśmy w stanie wojny z Rosją"
  "nie zabijajcie nas"
  "nikt przez tego pana pozbawiony życia nie będzie"

  już wkrótce drugi sezon złotych myśli polskiej prawicy

 • getz54

  Oceniono 31 razy 29

  Nie mogę uwierzyc, ze młodzi wyborcy zagłosowali na zmiany których mają dokonac takie archeologiczne gadzety jak Szyszko 71 lat, Macierewicz 67 lat, Kaczyński 66 lat, Tchórzewski 66 lat, Jurgiel 61 lat, Oni reprezentują epokę kamienia łupanego. W Jałcie podobni starcy jak Churchill, zyjący jeszcze w epoce angielskiego kolonializmu i Roosevelt ,który pytał się polskiego ambasadora w USA, jaki język obowiązuje w Polsce, rosyjski czy niemiecki ? układali porządek na świecie. Jakie nowoczesne państwo mogą mogą nam zafundowac koledzy ze szkolnej ławy Tutenhamona i Amenhotepa ? Te zywe wykopaliska archeologiczne powinny juz dawno dołączyc do członków komisji wyborczej PKW i czekac spokojnie na zabalsamowanie. Załuję, ze zabrakło miejsca w rządzie dla pana Kononowicza. On spełniał przeciez wszelkie kryteria stawiane przez Kaczyńskiego swoim ministrom. Jest intelektualnie niedorozwinięty, był ośmieszany przez prasę i media mainstremowe, jak brat prezesa, jak Antoni Smoleński, jak sam prezes wreszcie. Obiecywał, ze jak on będzie rządził to niczego nie będzie, to tak samo jak prezes. Jednak nie zabił człowieka jak pan Jackiewicz, nie ma wyroku bezwzględnej odsiadki jak Kamiński, innych prawomocnych wyroków sądowych jak prezes, i to moze zawazyło na jego nieobecności w rządzie. Zdarza się.

 • rot.leszek

  Oceniono 21 razy 17

  Fajny numer z " prof" " tabletem" Glinskim ody**bali ))
  Kim ten pajac z szafy mial juz nie byc...
  Premierem (tech), Ministerem Oswiaty ... a w koncu dali mu Kulture hehehe))

  obsmialem sie jak pies Pluto))

 • tani_dran

  Oceniono 12 razy 10

  Postawić Maciarenkę na czele MON to tak jak oddać Bank Centralny pod zarząd Gąsiorowskiego i Baksika.

 • olorintr

  Oceniono 11 razy 9

  "....dobra zmiana..." hłehłehłe......tylko stare mordy.....rząd zbudowany na kłamstwie tak jak cała polityka tej katolickiej partii, tak jak cały kościół katolicki.....cel uświęca środki. ave maryja ;)

 • lejot1206

  Oceniono 7 razy 7

  Czas na wojnę. Polska za długo żyła w pokoju! Ale sami to wybralismy

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 6

  ... przepraszam bardzo, sławę to mają Wielcy Ludzie, małe knoty jedynie ROZGŁOS!

 • gossam.2

  Oceniono 7 razy 5

  Fajnych, coolowych idoli wybrała sobie nasza światła młodzież 18+

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX