Morawiecki: Zaprosiłem Nowacką i Zandberga. Symbolicznie, przez chwilę, lewica znajdzie się w Sejmie

Kornel Morawiecki, marszałek senior i poseł Ruchu Kukiz'15, powiedział w ?Rzeczpospolitej?, że na inaugurację Sejmu zaprosił m.in. Barbarę Nowacką i Adriana Zandberga. - Symbolicznie, przez chwilę, reprezentacja lewicy znajdzie się w Sejmie - zaznaczył.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kornel Morawiecki powiedział w "Rzeczpospolitej", że na pierwsze posiedzenie Sejmu zaprosił liderów ugrupowań, które nie dostały się do Sejmu, a zarejestrowały listy w całym kraju. Chodzi o Barbarę Nowacką ze Zjednoczonej Lewicy, Adriana Zandberga z Partii Razem i Janusza Korwin-Mikkego z KORWiN. W odniesieniu do dwóch pierwszych Morawiecki powiedział: - Symbolicznie przez chwilę reprezentacja lewicy znajdzie się w Sejmie.

Konstytucja na miarę XXI wieku

Morawiecki zapowiedział też w "Rzeczpospolitej", że chce zaproponować "nową wizję konstytucji". Myśl rozwinął w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Jego zdaniem w "konstytucji na miarę XXI wieku" nie wystarczy rozstrzygać, czy najlepszy będzie system prezydencki czy kanclerski. - Trzeba iść głębiej, z wizją - przekonuje. Zaznacza, że trójpodział władzy "nie jest wystarczający". - Mamy jeszcze władzę pieniądza i mediów. Musimy wprowadzić rozwiązania, które nie pozwolą, aby wielki kapitał rządził polityką i mediami - mówił.

Platforma totalną opozycją?

- Boję się, że PO będzie opozycją totalną - powiedział Morawiecki "Rzeczpospolitej". I ubolewa, że rzecznik PO nazwał ministerialną nominację dla Macierewicza "największym kłamstwem ostatnich 25 lat". - Nazywać to największym oszustwem ostatniego 25-lecia w świetle tego, co się stało z majątkiem narodowym po 1989 i wieloma aferami? Niepotrzebne słowa - stwierdził Morawiecki.

Macierewicz? "Przewidywalny"

Niedawno Morawiecki zaskoczył stwierdzeniem, że "Antek będzie dobrym ministrem". Teraz poszerzył wątek. - Nie obawiałbym się Antoniego Macierewicza jako szefa MON - powiedział. - W sprawach zasadniczych Macierewicz jest przewidywalny, mimo że mam do niego sporo pretensji - dodał. A pretensje dotyczą sposobu lustracji i oceny przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Więcej w "Rzeczpospolitej" i "Gościu Niedzielnym".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
Morawiecki: Zaprosiłem Nowacką i Zandberga. Symbolicznie, przez chwilę, lewica znajdzie się w Sejmie
Zaloguj się
 • lukasiklukasik

  Oceniono 23 razy 15

  Widzenie świata przez Kornela Morawieckiego cóś jakieś inne niż pislamskie. Jeszcze chwila, a znajdą teczki na następnego bohatera Sierpnia.

 • wieslawzieba

  Oceniono 7 razy 5

  Piękne przemówienie marszałka Seniora, ujmujące słuchałem jak wieszcza. Ale to tylko słowa, a chciałbym by to przekuto w czyny. Jutro będzie jak zwykle. Obym się mylił.

 • Michał Zarzycki

  Oceniono 6 razy 2

  Gest Pana Morawieckiego dobrze wróży budowie nowej, autentycznej i niesplamionej kawiorem lewicy. Jest nadzieja, że p. Adrian Zandberg wspólnie z p. Basią Nowacką zbudują ciekawy projekt lewicowy na fundamentach partii RAZEM. Era panów Millera i Palikota bezpowrotnie się skończyła, czas na nowe otwarcie.

 • szpung

  Oceniono 13 razy 1

  Tak w 93, padlo pytanie czyja ma byc ta Polska, i wtedy ludzie odrobugu intrerpretowali to zgodnie ze swoim rozumieniem tego swiata czyli czy ma byc owczesnego PC czy ich. To daltego Brąk poki sie jeszcze dalo zwinal sprzet z palacu czujac ze to moze ostatnia okazja wzbogacic sie na republice. Otoz dla tych ktorym myslenie sprawia spory problem przypomne iz mec. Olszewski pytal czy Polska ma byc jedynie wlasnoscia waskiej grupy oligarchicznej i powiaznej z nim kapitalem, czy ma to byc panstwo rownowazace interesy wszystkich klas i grup spolecznych. Pamietam ze wielokrotnie odrobug przytaczal interpretacje swoich slow popierajac to TQM JK w konkretnym kontekscie bojac sie tych slow i bojac sie ze ludzie zrozumieja o co pytal owczesny premier. Zaplacilismy ogromna cene za niezrozumienie prostych i jasnych slow i bedziemy placic przez nastepne pokolenia, dzis cieszmy sie przynajmniej tym iz ludzie republiki powoli rozpoczna proces naprawy panstwa i podstaw bytu jego wszystkich obywateli.

 • iluminati_semper

  Oceniono 11 razy 1

  chłopaki się zasłużyli w walce z komuną - dziękujemy
  ale ich błąd to pozostanie przy korycie zamiast zrobienie miejsca dla innych
  oni nie umieją budować tylko walczyć z kimś
  pan "Antek dobry minister" będzie tego znamiennym przykładem

 • zdzisek1949

  0

  Czy to prawda,że Barbara w młodości miała pseudonim - ruchaczkowa ?

 • oswiecony19

  Oceniono 4 razy 0

  "W końcu będzie w Polsce lewica, której nie będzie trzeba się wstydzić" Adrian Zandberg partia Razem

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Tej parze narod sporo zawdziecza choc jeszcze tego nie wie, do kompletu zabraklo jedynie kelnerow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX