Prof. Czapiński wróży sukces narodowców. "Pójdziemy jeszcze bardziej w prawo. To początek fali"

Prof. Janusz Czapiński mówił w Poranku Radia TOK FM o silnie konserwatywnych przekonaniach wielu Polaków, które będą się tylko umacniać. - Pójdziemy jeszcze bardziej na prawo. Nawiązując do wczorajszego marszu, to początek fali - wskazywał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, opierając się na danych z najnowszej Diagnozy Społecznej wskazywał, jak tradycjonaliści będą podtrzymywać tradycyjne instytucje, jak rodzina i Kościół, w trosce o zachowanie wspólnoty. Zaznaczył, że postawy konserwatywne będą się wręcz w społeczeństwie pogłębiać, na co może wskazywać wczorajszy Marsz Niepodległości.

- Giedroyc uważał, że taka jest natura Polski. Wcześniej czy później będą rządzić endecy albo neoendecy - skomentował Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (206)
Prof. Czapiński wróży sukces narodowców. "Pójdziemy jeszcze bardziej w prawo. To początek fali"
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 49 razy 35

  Przez wieki chłopskie społeczeństwo było ćwiczone batem i nagle niewolnicy mają się stać wolnymi obywatelami - niemożliwe! Tylko pot batogiem - upodlony i znieważany przez władzę, świecką i kościelną, Polak będzie się czuł swojsko i bezpiecznie.

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 42 razy 26

  Ten skręt w prawo długo nie potrwa. Najpierw zerwą z tym "laicko-pedalskim" Zachodem, to zajmie z półtora roku, a wtedy za porządek nad Wisłą weźmie się Rosja, co jej zajmie około jednej godziny i ośmiu minut. Potem, jak mawiał klasyk, nie będzie niczego. Tyle, że najpierw znikną narodowcy

 • tomek693

  Oceniono 34 razy 22

  Jak za Gomółki. Te same hasła. Wróg u bram, żydzi won itp. Myślę, że powinni zacząć prześładować inaczej myslących, Polaków, wtedy jako uchodzcy polityczni ,ci mogliby uzyskać azyl i porządnie zarabiać w innych krajach. a narodowcy i kibole sami się wytłuką.

 • tomek-62

  Oceniono 35 razy 21

  Wreszcie odklamiemy najwieksze klamstwo historyczne. To nie Zydzi ale My Polacy jestesmy Narodem Wybranym !

 • kuvidar

  Oceniono 30 razy 18

  Zapamiętajcie że wszystko co teraz w Polsce będzie się działo stworzyliście wy kartką wyborczą, krasnoludki na PiS nie głosowały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX