"Nie rozpowszechniajmy haseł przeciwstawiających islam chrześcijaństwu. To prezent z nieba dla dżihadystów"

Wg politologa Yousifa Khala, likwidacja tzw. Państwa Islamskiego nie uda się m.in. bez usunięcia sojuszników organizacji. Wśród których są państwa, które zaliczane są do sojuszników "Zachodu: Arabia Saudyjska oraz Katar". Jak ocenia politolog z UW, walka z dźihadystami, którzy zaatakowali Paryż, "to jest wojna całej cywilizowanej ludzkości z powołującymi się na religię muzułmańską bandytami".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Politolog Yousif Khala, apeluje, by nie pomagać terrorystom z tzw. Państwa Islamskiego. Apel dotyczy de facto każdego z nas. "Nie rozpowszechniajmy haseł przeciwstawiających islam chrześcijaństwu, ponieważ tak właśnie stawia sprawę ISIS. Jeżeli dalej będziemy powielać głośno taką retorykę, będzie to dla niego prezent z nieba! To jest wojna całej cywilizowanej ludzkości z powołującymi się na religię muzułmańską bandytami" - napisał politolog w "Rzeczpospolitej".

Jak przekonuje Khala, celem ataków w Paryżu "jest wywołanie wrogich nastrojów wobec muzułmanów, aby nie integrowali się oni z gospodarzem - Europą". Bo jeśli to się uda, muzułmanie będą tworzyć "swoje małe, przeniknięte ideologią ekstremistyczną enklawy etniczno-religijne, w których będą formowali się nowi zwolennicy Daesh".

"Sojusznicy" Zachodu

Zdaniem pochodzącego z Iraku doktoranta na UW, nie uda się zlikwidować tzw. Państwa Islamskiego m.in. bez likwidacji najbardziej możnych sojuszników organizacji. A do tej grupy należą państwa, które Zachód uważa za swoich sojuszników np. Arabia Saudyjska, Katar.

Warto też pamiętać o roli, jaką w walce z radykałami, odgrywa należąca do NATO - Turcja. W piątek oddziały kurdyjskie odbiły z rąk dżihadystów miasto Sindżar, w północno-zachodnim Iraku. A już w weekend tureckie samoloty zbombardowały pozycje Kurdów w Iraku. Pod hasłami walki z terrorystami.

"Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan, odgrywa z kolei rolę nacjonalisty wspomagającego ISIS. Ma on bowiem problem z Kurdami. Obawia się, że likwidacja ISIS doprowadzi do stworzenia państwa kurdyjskiego w tym regionie" - przypomina Yousif Khala.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
"Nie rozpowszechniajmy haseł przeciwstawiających islam chrześcijaństwu. To prezent z nieba dla dżihadystów"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 9

  Islam i chrześcijaństwo to przecież tylko sekty tej samej bliskowschodniej religii.
  Wierzą w dokładnie tego samego bożka.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 7 razy 3

  Nareszcie Żydzi... TROCHĘ ODETCHNĄ...

 • lubiedobrze

  Oceniono 10 razy 2

  Jedynym beneficjentem ISIS w Polsce będzie Watykan.

 • solussolius

  Oceniono 9 razy -3

  Ten kolo przynajmniej szczerze mówi, że sułtan turecki pomaga Daszowi, że to samo robią sułtankowie znad Zatoki Perskiej. To jest plus. Niemniej nikt normalny nie chce w Polsce przyjęcia milionów muślimów. Tatarzy mogą sobie być, Mamed Chalidow może sobie być, ale MILIONY MUŚLIMÓW NIE! Bo zmienią Polskę w azjatycki syf.

 • flat-ower1

  Oceniono 9 razy -3

  Dużo głupich teorii zaczyna krążyć po internecie. Katolicyzm, islam i judaizm to są religie Księgi, są między nimi różnice ale wielkiej wrogości nie ma. Szczególnie brak jest tej wrogości pomiędzy islamem a katolicyzmem; jest w prozelityzmie islamu nadzieja na konwersję katolików na prawidłową wiarę. Trochę to bardziej skomplikowane mają oni z judaizmem, tam zaszłości i tarć jest więcej. Jeśli już tak się bać tego islamu to trzeba wiedzieć,że dla głęboko wierzącego muzułmanina wrogiem będzie raczej ateista, człowiek niewierzący. To tłumaczy też atawistyczną nienawiść djihadystów do Francji, gdyż jest to kraj świecki, z dużą ilością ludzi niewierżacych.

 • allibaba

  Oceniono 11 razy -3

  O, a tu już można komentować? WOW!

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 17 razy -3

  "będą tworzyć swoje małe, przeniknięte ideologią ekstremistyczną enklawy etniczno-religijne, w których będą formowali się nowi zwolennicy ISIS".
  Jak to będą tworzyć? One od dawna już istnieją i się rozrastają. Poparcie dla ISIS we Francji sięga 17 procent. Szwecja - kilkadziesiąt no-go zones. Belgia - dzielnice Brukseli wyjęte spod prawa. Itd itp. I to w krajach które chuchały i dmuchały na muzułmańskich imigrantów. POLAND - NO GO ZONE FOR ISLAM!!!

 • szpung

  Oceniono 8 razy -4

  Czytam islamskie stronki i nasze prawackie za wszystko odpowiadaja zydzi, a konkretnie Mossad. Nasi prawacy co prawda lacza to z islamem w przeciwienstwie do wyznawcow religii pokoju, w tej kwestii miedzy muslimami i lewakami jest pelna zgodnosc z wyjatkiem mossadu.

 • szpung

  Oceniono 10 razy -4

  Wszyskim lewakom sie juz miesza we lbach przeciez islam nie ma z tym nic wspolnego ałłahu agpar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX