Komentarze (398)
"To zamach stanu. Jak w Rosji, jak na Białorusi". Stępień o nocnych zmianach w Trybunale Konstytucyjnym
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • awitold

  Oceniono 15 razy 5

  "He he he, jak zdobedziecie wiekszosc, to bedzieicie mogli sobie przeglosowywac, co tylko chcecie" Posel Stefan Niesiolowski do poslow PiSu, maj 2015..

 • angel52

  Oceniono 6 razy 4

  @maura4
  Mnie pan Morawiecki bardziej przypomina ponurego, półślepego Charona,
  wiozącego polską Demokrację głęboką nocą przez Styks do Hadesu - faszystowskiej dyktatury.

 • angrusz1

  Oceniono 10 razy 4

  Gdzie gościu byłeś jak PO łamała zasady , łamała prawo . Gdzie byłeś jak Rzepliński łamał prawo i angażował się w bieżącą politykę . Jesteś tyle samo wart , co i reszta PO

 • janbar22

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, że w ostatnim zdaniu Prof. Stępnia (w którym przytacza słowa Papieża) wyszło na to, że ma zdanie podobne jak PiS - demokracja bez wartości przeradza się w totalitaryzm.

  Z tą różnicą, że dla PiS prawo nie jest żadną wartością, a jedynie środkiem do celu.

 • wicipinski

  Oceniono 8 razy 4

  Prezes ma całą, opasłą teczkę spraw, instytucji i person do odwołania. Powoła się na ich miejsce prawomyślnych, prawdziwych polaków o zacnym życiorysie i silnym kręgosłupie ideologicznym. Niech żyje IV Rzesza Polska....

  Czas na ostateczne rozwiązanie.

 • jedrek490

  Oceniono 10 razy 4

  Dupku. Naucz się czytać uchwały ze zrozumieniem i nie rób ludziom wody z mózgu.

 • panibiedroniowa

  Oceniono 16 razy 4

  Będzie kryzys konstytucyny.Prawda.TK sparaliżowany.Efekt=PiS wygrał.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 54 razy 4

  Jazgot PO i salonu Wyborczej jest żenujący. Bo ich zdaniem to oni powinni rzadzić, niezaleznie od wyniku wyborów i woli ludzi. To co głosi Wyborcza to nawet nie faszyzm, to powrót do czasów feudalnych, gdy o sprawowaniu władzy decydowało urodzenie i nadanie. I rzeczywiście Lisy I Michniki chca tego systemu, który de facto funkcjonuje w Unii - gdzie komisarze są z nadania oligarchii.

 • elbertson

  Oceniono 3 razy 3

  a czy można odwołać sędziego który NIE BYŁ ZAPRZYSIĘŻONY przez Prezydenta ?
  Czy bez złożenia przysięgi był sędzią TK czy nie ?
  Pamiętajmy że DWOCH sędziów wybranych było awansem i o ile stosują oni prawo do ostatniej literki to powinni się zastanowić nad swoją kandydaturą , a panowie niestety milczą .

 • rodak_z_perth

  Oceniono 7 razy 3

  Problem w tym, e prezydent nie ma zadnych konstytucyjnych narzedzi aby zmienic wybor sejmu. Jest notariuszem, ktory sprzeciwil sie konstytucji i nie przyjal slubowania od sedziow (tylko do tego ogranicza sie jego rola).
  PiS poszedl dalej i najpierw uchwalil ustawe bubla po czym zaskoczyl, ze to bubel i podjal uchwale, ktora rowniez jest bublem legislacyjnym.
  Niestety PiS nie respektuje konstytucji korzystajac z retoryki swistaka - a swistak na to.....
  Hejterzy oplacani przez PiS - mozecie ujadac, chelpic sie, i pisac cokolwiek chcecie ale jednego nie zmienicie. Nie naprawicie tego co zepsute, a porazka demokracji nalezy nazwac demontaz TK.
  Nie trzeba nawet daleko szukac aby pokazac co PiS wyprawia.
  Macierewicz.
  Stworzyl zespol przesluchujacy oficerow wszystkich sluzb i pracownikow ministerstw, ktorego celem nie jest przeprowadzenie audytu stanu panstwa, a znalezienie "papierow" na poprzednikow.
  Moze to was teraz cieszy jak i cieszylo popierajacych Stalina - dopoki ich nie zlikwidowal.
  Wlasnie w tym kierunku zmierza Polska.
  Kierunek wschodni zostal obrany, a Kaczynski pilnie sledzi i nasladuje poczynania Putina.
  Tylko nas na to nie stac.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  Że PiS jest programowo partią bolszewicko-narodowo-prokościelną wiadome było nawet przed jej formalnym utworzeniem. Taka była przecież w swej istocie ta pierwsza Solidarność: wszystkim po równo, precz z "ruskimi" i tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem... Ale naród demokratycznie właśnie to wybrał. NWWD!

 • skok

  Oceniono 7 razy 3

  już wiadomo na pewno, ze Prezes Trybunału sędzia Rzepliński pisał ustawę o TK dla PO - podajcie jakim paragrafem się to to podparło?

 • langston

  Oceniono 7 razy 3

  ciągle słyszę ze strony "elyt IIIRP", że sędziowie są "niezależni" , "uczciwi", "apolityczni", no więc co to za problem że jednych sędziów zamienia się innymi?:)

 • bonifacy_40

  Oceniono 3 razy 3

  jeśli można zmieniać interpretacje podatkowe w ciągu roku dwa razy ...to czemu nie jakiś ludków od inerpratacji prawa ...
  czy taki przedsiebiorca który ponosi ryzyko finansowe często swoim majątkiem jest czymś gorszym w demokracjio od takiego sędziego kóry nie ponosi żadnego ryzyka i żadnej odpowiedzialności ?

 • representation1

  Oceniono 17 razy 3

  Nikt nie odwołał żadnych sędziów
  -----------------------------------------
  Sejm stwierdził jedynie nieważność ich powołania, czyli nie można mówić o ich powołaniu. W poprzednim sejmie koalicja PO/PSL naruszyła prawo. Stępień jest ignorantem.

 • Piotr Ryka

  Oceniono 11 razy 3

  Aha, czyli sędziego można powołać, a nie można odwołać? Dobrze, ale dopiero wtedy, kiedy pochodzić będą z bezpośredniego wyboru przez naród. I będą kadencyjni, by można było usuwać przeniewierców.

 • ignacysyn

  Oceniono 17 razy 3

  pis kupiło sobie władzę absolutną i nieograniczoną w tym kraju obietnicą 500 złotową ....żałosne, bo to tylko obietnica, a ludzie tak się dali nabrać

 • guga15

  Oceniono 9 razy 3

  Co wolno bylo PO teraz jest zakazane. Gdzie byli wszyscy uczeni mezowie, kiedy np. PO, powolujac swoich ministrow, nie uwazalo za stosowne aby kandydaci stawali przed komisjami sejmowymi w celu uzyskania rekomendacji ? Teraz owczesne psucie panstwa owczesna opozycja, dzis u wladzy, oddaje z nawiazka. Nie ma co sie gorszyc. PO to nie byli Wszyscy Swieci.

 • alimariko

  Oceniono 7 razy 3

  TARGOWICA i schyłek RP.

 • ergosumek

  Oceniono 13 razy 3

  Panie Stępień, a pana czym powołali?
  Dekretem prezydenta?
  Czy uchwałą sejmu?
  Jak powołują uchwałą to i mogą odwołać uchwałą, zwłaszcza przed ślubowaniem, to chyba oczywiste dla każdego.

 • observanto

  Oceniono 17 razy 3

  Sprytnie pominął Pan fakt, że zarówno prezes Rzepliński oraz wiceprezes Biernat aktywnie uczestniczyli we wszystkich posiedzeniach komisji, a także podkomisji, które zajmowały się ustawą dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego!

 • jank2323

  Oceniono 9 razy 3

  "Można sędziego wybrać na zapas, na wypadek gdyby się przegrało wybory" - prawo wg PO.

 • jarek.jam

  Oceniono 9 razy 3

  zenujacy konflikt pokazujacy morlanosc prawnikow , w szczegolnosci sedziow,
  Gdyby sedziowe byli normalni nie mialby znaczenia kto ich wybral

 • fields1

  Oceniono 9 razy 3

  Sitwa sędziowska (oczywiście w jej patologicznej części) musi zrozumieć, że nie może pozostać jedyną niezreformowaną częścią Państwa po roku 1989. A tak to wygląda na chwilę obecną.

  Sędziowie dyspozycyjni politycznie, nieefektywność sądów, procesy trwające latami. I ci ludzi mają czelność pouczać ?!

 • ze_swiata

  Oceniono 9 razy 3

  To Paradowska jeszcze żyje?
  Myślałem, ze umarła ze zgryzoty po zwycięstwie PiS'u!

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 9 razy 3

  Dziekuje, tym wszytkim co glosowali na wielka zmiane, fanatykom Kukiza, osobom niemyslacym, lecacych na 500 zloty za niszczenie bezszczelne naszej mlodej demokracji, ktora znika kazdego dnia.
  Dziekuje.

 • shedows1969

  Oceniono 13 razy 3

  Wam już całkowicie odbiło, Zróbcie Majdan w Warszawie zobaczymy kto przyjdzie. TK to nie tylko trybunał PO. Stępień pomylił TK z polityką

 • zimnabuka2016

  Oceniono 4 razy 2

  Mozna miec wiekszosc w Sejmie, ale nie reprezentowac wiekszosci spoleczenstwa. Na PIS glosowalo 38% wyborcow, ktorzy poszli na wybory - czyli 38% z 51 % uprawnionych do glosowania. Czyli na PIS glosowalo 19 % uprawnionych do glosowania. Wprawdzie nieobecni glosu nie mają (trzeba bylo ruszyc tylek na wybory) to nie da sie NIE stwierdzic, ze na PIS NIE glosowalo 80% uprawnionych do glosowania. Czyli 19% rzadzi takze za te 80% i powinno o tym pamietac, bo nie ma wcale jakiegos silnego poparcia - ma za to wiernych i zdeterminowanych wyborcow. Mozna rowniez zauwazyc, ze z tych co glosowali 38 % glosowalo na PIS, ale 62 % NIE glosowalo na PIS, prawie 2 razy wiecej. Nie jest to wiec jakies powszechne poparcie.i PIS nie ma w rzeczywistosci szerokiego powszechnego poparcia swoich dzialan. To by sie nazywalo rozumna samokontrola ...

 • kobierzyn

  Oceniono 2 razy 2

  Nic nie można!!! Najlepiej nic nie robić bo nic nie można!!! Tak ma być do końca świata-bo nie można nic zmienić-tak sobie ustalili!!! Ha,ha,ha!!!

 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 4 razy 2

  A gdzie jest "ten" (niby "prezydencik") co miał stać na straży porządku prawa i konstytucji ??
  "prezesik" powiedział "do budy" ??!!

 • makuzy

  Oceniono 4 razy 2

  Oby to nie był początek kwaczystowskich zbrodni.

 • leo2rys2

  Oceniono 8 razy 2

  Sejm powoła pięciu sędziów a prezydent zgodnie z prawem przyjmie od nich przysięgę. Ciekawe co PO i Rzepliński w tej sytuacji zrobią. Użyją siły?.

 • stachud

  Oceniono 10 razy 2

  Spieprzać dziady, jak parę miesięcy temu PO łamała prawo to było cacy bo wybierali swoich.

 • leo2rys2

  Oceniono 8 razy 2

  Jak PO łamało wszelkie zasady powoływania sędziów gdzie byliście?.

 • snakeinweb

  Oceniono 2 razy 2

  Podjąłem z rodziną uchwałę uznającą ostatnie wybory za nielegalne i niezgodne z konstytucją oraz aktualne władze czyli Sejm, Rząd i Prezydenta za niekonstytucyjne, poza prawem. Wszelkie uchwały, decyzje, zarządzenia, roszczenia podatkowe traktuję jako pozbawione legitymizacji i niebyłe.

  Ostatnie zdanie mojej uchwały brzmią: A niech władza okupacyjna pocałuje nas w doopę. A do funkcjonariuszy okupanta, którzy zbliżą się do mojej prywatnej posiadłości będzie otwierany ogień bez ostrzeżenia.

 • jedrek490

  Oceniono 4 razy 2

  Pietrewicz: Cytowałem wczoraj opinię pana prof. Garlickiego, który przekonywał, że parlament winien na bieżąco starać się, by TK obradował w pełnym składzie, ale nie ma problemu, by przez jakiś okres Trybunał nie był w pełni obsadzony. Kadencja tych trzech sędziów kończyła się na kilka dni przed nowym posiedzeniem Sejmu – to nie był czas, by dokonywać tak szybkich ruchów. Politycy poprzedniej koalicji rządowej weszli w kompetencje przyszłego parlamentu. Jeżeli nawet odbyło się to pod rządami poprzedniego parlamentu, to po 25 października nie było legitymacji ze strony wyborców!
  Trzeba doskonale wiedzieć, że to był zabieg… Ustawa o TK dość długi czas leżała w Sejmie, jeśli pamiętam, to chyba dwa lata. Gwałtowne przyspieszenie nastąpiło wtedy, gdy zaobserwowano spadki notowań PO. Wtedy posiedzenia odbywały się dynamicznie, a Platforma zdawała sobie sprawę z tego, że najbliższych wyborów nie wygra. Zmierzali do tego, by cały TK obsadzić ludźmi ze swojego nadania. Jakoś nikogo to nie razi, a to pierwszy w historii TK tego typu przypadek. Zawsze szanowano zasadę, że jeżeli kadencja kończy się podczas kadencji określonego parlamentu, to ten parlament dokonuje wyboru. To gwarantowało pluralizm.

 • cierniooczek

  Oceniono 6 razy 2

  znamienne miejsce gdzie profesor płacze i szlocha. TOKfm i Paradowska która żeby nie rozpad PZPR to do dziś chlubiłaby się oficjalnie swoimi poglądami. Zresztą oprócz niej w tym radio brylują takie "obiektywne" gwiazdy jak Kraśko, Wiloweyska, Żakowski.
  --------------------------------------------------------
  Panie Stępień !!! gdzie pan był 26.06.2015r. jak PO łamało konstytucje i robiło ZAMACH STANU !!!???

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Starsi państwo z TK powinni działać równie szybko jak PiS. Po diabła rozpatrywać platformerską ustawę 3 grudnia, a pisowską dopiero 9-go? Do tego czasu Sejm wybierze już piątkę nowych sędziów, a pacynka Duda przyjmie ich ślubowanie i będzie pozamiatane!

 • tomq12

  Oceniono 12 razy 2

  fachowcy nie widzą, że sędziowie nie zostali odwołani ustawa, tylko stwierdzono nieważność zamachu, który przeprowadziła PO.
  "eksperci" karwa sztwasz.

 • euro67

  Oceniono 4 razy 2

  Sedziego nie, ale sedzia jest dopiero po zaprzysierzeniu!

 • petrucchio

  Oceniono 8 razy 2

  Pojawia się pytanie: dlaczego PiS wszystkie swoje kombinacje przeprowadza nocą? Wyjaśniamy: Pana Prezesa razi światło dzienne, dlatego dzień spędza, odpoczywając w swojej trumnie. Wstaje dopiero po zmierzchu.

 • representation1

  Oceniono 8 razy 2

  A kim jest ten sędzia, jeden z drugim?
  -----------------------------------------------
  Dlaczego stawia się ponad wolą narodu? Nawet składek na swoją emeryturę nie płaci. Gdzie był, kiedy uchwalano zbójeckie prawo pozwalające komornikom rabować niewinnych obywateli? To mu nie przeszkadza, a przecież takie bezprawie w majestacie prawa narusza konstytucję i woła o pomstę do nieba. Polacy mają dość wypasionych sędziów fuszerów, dość kuriozalnych wyroków i skarg do Strasburga na sądowe partactwo.

 • Ada Par

  Oceniono 8 razy 2

  Najgorzej,że za tym wszystkim stoi jeden mściwy, stary facet, któremu się wydaje,ze wszystkie rozumy pozjadał, a jego rodzina to święci męczennicy, przy czym wzorcem dla niego jest chyba Pinochet. Jednak jest poza tym tchórzem i swoją prywatę załatwia za pomocą marionetek, am nie ponosząc odpowiedzialności. A to mi wielki wódz...

 • rosol44

  Oceniono 14 razy 2

  Kochani czemu w czerwcu nie gardlowaliscie
  Politycznie skorumpowane medium przemilczlo fakt lamania prawa a dzisiaj daje wam hasla byscie poszli na barykady narazajac swoje dobra i zycie w imie ich jeszcze większego bogactwa
  Naiwnych nie sieja, sami się rodza
  Nie dziwie się wam i braku umiejetnosci swobodnego myslenia
  Trudno się wyzwolić po 8 latach manipulacji waszymi umysłami
  Czy potraficie być choć na chwile obiektywni i logicznie myslacy?
  Jeśli tak to pozwoli wam to zrozumiec

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 12 razy 2

  gw bedzie nawolywac do zamachu stanu tak jak obcy wywyiad na ukrainie :)

  to juz bedzie karalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX