Pary jednopłciowe chcą walczyć o związki partnerskie w Strasburgu. Pawłowicz: jakieś trybunały lewackie...

Polscy geje i lesbijki chcą walczyć o wprowadzenie związków partnerskich przez Trybunałem Praw Człowieka. Reakcja Krystyny Pawłowicz nie dziwi: jest mowa o homoseksualizmie jako chorobie i ?lewackim? trybunale.
W lipcu trybunał w Strasburgu nakazał Włochom uznanie związków tej samej płci. Na podobną decyzję liczą polscy geje i lesbijki. Pięć par chce walczyć przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Wyrok zobowiązałby Polskę do wprowadzenia związków partnerskich, co - przypomnijmy - nie udało przed osiem lat rządów PO. Sejm odrzucał nawet możliwość debaty na ten temat.

"Wiąże nas święty węzeł hipoteczny"

- Jesteśmy razem ponad cztery lata i planujemy wspólną przyszłość, dlatego te parę lat, które może to zająć absolutnie nas nie przeraża. Przed chwilą wzięłyśmy kredyt na 25 lat. Także związałyśmy się świętym węzłem hipotecznym - powiedziały Superstacji Barbara Starska i Cecylia Przybyszewska. Zapowiadają, że zgłoszą się do Urzędu Stanu Cywilnego. Jeśli ten nie udzieli im ślubu, to wkroczą na drogę sądową. Jej ostatnim etapem ma być skarga do Strasburga. Czy trybunał może zmusić Polskę do uznania takich związków? Władze Włoch posłuchały wyroku i przygotowują ustawę dla gejów i lesbijek - mówią.

W Polsce może być inaczej. - Zazwyczaj jest tak, że trybunał w Strasburgu orzekając o złamaniu lub naruszeniu przepisów konwencji zasądza odszkodowanie. Te odszkodowania są różne. Kilka, kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy euro. Tu nie chodzi o pieniądze. Politycy mogą chcieć płacić, a nie przestrzegać wyroków. Tak się zdarza. Na przykład Rosja tak robi - powiedział Superstacji Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

"Lewacki trybunał..."

Posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, niedawno wybrana do Krajowej Rady Sądowniczej, nie widzi powodów, dla których mielibyśmy respektować ewentualny niekorzystny dla polskich władz wyrok. - Ja się zajmuję prawem. Choroby? To niech pan do lekarzy się zwróci - powiedziała w rozmowie z Superstacją. - Nie ma najmniejszego powodu, żeby niszczyć polskie prawo i poddawać się jakimś trybunałom lewackim. Przecież wiemy, że te wszystkie trybunały obsadzane są przez lewackie środowiska - stwierdziła Pawłowicz.

Dodała, że "Polska jest suwerennym państwem". - Mamy artykuł 18 Konstytucji (o tym, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny - red.). Pan prezydent odmówił podpisania ustawy o uzgodnieniu płci, ale tam był szereg elementów, które dotyczyły też tej patologii. Polska jeżeli chodzi o Unię Europejską jest chroniona traktatami. W sferze obyczajowości Unia Europejska nie ma tutaj żadnych kompetencji. Polska dopisała się do protokołu brytyjskiego i orzeczenia europejskich sądów nie mogą naruszać polskiej Konstytucji, jeśli inaczej mamy zapisane - powiedziała Superstacji Pawłowicz.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (65)
Pary jednopłciowe chcą walczyć o związki partnerskie w Strasburgu. Pawłowicz: jakieś trybunały lewackie...
Zaloguj się
 • kubadziu

  Oceniono 36 razy 28

  "Ja się zajmuję prawem. " - I to jest dramat. Zadowolony z siebie, pozbawiony empatii kołtun zajmuje się rzeczami, które mają wpływ na życie innych.

 • marudna.maruda

  Oceniono 29 razy 21

  "Pan prezydent odmówił podpisania ustawy o uzgodnieniu płci, ale tam był szereg elementów, które dotyczyły też tej patologii."- czyż nie jest patologią wg jedynie słusznej religii, że kobieta nie związała się świętym węzłem małzeńskim i nie powiła tuzina sobie podobnych dzieciątek? Panno Krysiu, gdzież pani odpowiedzialność katolicka?Tyle wspaniałych genów się marnuje.
  "W sferze obyczajowości Unia Europejska nie ma tutaj żadnych kompetencji."- a szkoda. Może takie "gwiazdy" trzymalyby się z dala od polityki?

 • tegepe

  Oceniono 19 razy 15

  Jestem w związku nieuznawanym przez polskie państwo od 34 lat. I jeżeli ktoś z młodych przetrze szlak dla takich par jak moja, będę mu wdzięczny. Chociaż w tym kraju, z natury nietolerancyjnym i wrogim wszelkim odmiennościom, leżącym mentalnie na Wschodzie, trudno sobie taką sytuację wyobrazić.

 • prins.bertil

  Oceniono 20 razy 14

  PiS-iory czują coś że z Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu nie pójdzie im tak łatwo jak z Trybunałem Konstytucyjnym.

 • uszatek_2

  Oceniono 18 razy 14

  ... szanowna pani posłanko Pawłowicz ! Mam do sprzedania mało używaną maglownicę parową.... Tanio pani spuszczę...! Na koniec powiem tylko, że następnym razem proszę się nażreć w stołówce sejmowej a nie na sali posiedzeń, bo to nie wypada....

 • taroudant

  Oceniono 20 razy 12

  Wielu hetero-kozaków nawrócło się na homo na widok Pawłowicz. Kto by chciał to robić z tym potworem ? Chyba tylko jakiś ksiądz-zboczeniec.

 • winterm

  Oceniono 14 razy 10

  Nagłaśnianie bredni tej odrażającej potwory (sam jej widok przyprawia o mdłości) to zły pomysł na dziennikarstwo.

 • fortuna1972

  Oceniono 17 razy 7

  No ale po co zaraz do Trybunałów? Przecież to Pinokio ma wam załatwić to, czego Komorowski i PO nie chciały załatwić przez 8 lat. Nieprawdaż, panie Legierski? Przecież właśnie dlatego głosowałeś na Dudusia, razem ze swoimi pedałami. Już nie pamiętasz? Serio? A ja pamiętam, jak darłeś mordę, że zagłosujesz na Dudę Andrzeja, bo Komorowski nie chce cię zalegalizować. No to jazda do Dużego Pajacu, przypomnij się temu oszustowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX