Spotkanie Szydło-Schulz w Brukseli. "Potrzebujemy uczciwej komunikacji"

- To była konstruktywna rozmowa - tak Martin Schulz ocenił spotkanie z premier Szydło. Jak relacjonował, podczas rozmowy nie pojawił się temat udziału szefowej polskiego rządu w debacie PE o sytuacji w Polsce. Powodem spotkania premier Szydło z szefem PE były krytyczne wypowiedzi Martina Schulza o sytuacji w Polsce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szef PE w poniedziałkowym wywiadzie dla niemieckiego radia stwierdził, że wydarzenia w Polsce mają charakter "zamachu stanu" i są dramatyczne. Dlatego wg Schulza w Parlamencie Europejskim powinna odbyć się debata na temat sytuacji w Polsce."Potrzebujemy uczciwej komunikacji w naszych relacjach" - mówiła w czasie spotkania w Brukseli premier Szydło.Po wypowiedzi Schulza o "zamachu stanu", premier Szydło domagała się od przewodniczącego PE przeprosin. - Dla mnie takie wypowiedzi są nie do przyjęcia - komentowała.

Wg szefowej polskiego rządu, polityk zajmujący tak wysokie stanowisko jak Martin Schulz nie powinien wyrażać opinii "tylko i wyłącznie na podstawie doniesień medialnych". Oburzenia nie kryli też inni liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, krytyczna wobec polskich władz wypowiedź szefa Parlamentu Europejskiego, była "bezzasadne, nieuprawnione, a wręcz skandaliczne".

Lis do Schulza napisał marszałek Sejmu. Według Marka Kuchcińskiego, to nie działania obecnych władz, tylko "rozwiązania prawne przyjęte w tym zakresie przez poprzedni Sejm były nieodpowiednie".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (135)
Spotkanie Szydło-Schulz w Brukseli. "Potrzebujemy uczciwej komunikacji"
Zaloguj się
 • Rabin Goldblatt

  Oceniono 93 razy 71

  Herr Schulz zdanie jednak nie zmienił ale po spotkaniu z "panią premier" wyraził podziw dla rozwoju polskiej szkoły animacji kukiełkowej.

  - normalnie jak żywa, normalnie jak żywa - powtarzał po spotkaniu

 • sailor50

  Oceniono 60 razy 50

  Przecież ta baba nie zna żadnego języka. Nawet nie wie, w których momentach się uśmiechnąć. To widać jak na dłoni. Jak marionetka...

 • Marcin R

  Oceniono 46 razy 42

  Uczciwa komunikacja polega na tym, że jeśli nie wiem i nie potrafię, to mówię wprost, że nie wiem i nie potrafię.

  Po czym rezygnuję z urzędu i wracam do Brzeszcz sprowadzać hity filmowe, ku zadowoleniu górników odpoczywających po pracy. A popołudniami pielęgnuję pasję działkowicza oraz uczestniczę aktywnie w gminnych kursach szydełkowania i wyplatania wikliny. Taka dobra zmiana.

 • dudi-w

  Oceniono 57 razy 41

  Kwiatki podlałaś? Pozmywane? No, grzeczna dziewczyna. masz dolara na otarcie łez.... Nie pod kolana, głupia!!!!

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 31 razy 31

  Pani Premier nie mówić angielski - też była internowana i nie miała czasu?
  Ciekawe, ciekawe: Pan Miller (już nie towarzysz!) jak miał zostać Panem Premierem, potraktował to poważnie i pojechał do UK na intensywny kurs native speaking English!
  A ci nasi bohaterowie? Niech się politycy zagraniczni nauczą po polsku?

 • marcus1406

  Oceniono 37 razy 31

  a w jakim języku odbyła sie rozmowa ciekawym... (czy może w jakimś, choć trochę zagranicznym języku, znaczy sie...)

 • bitykije

  Oceniono 36 razy 28

  kiurvva ale wstyd .....

 • protonalfa

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawy byłem, czy po tej poważnej rozmowie z ciocią Szydło Schulz zmieni zdanie i przeprosi. Teraz już wiemy, jaka jest skuteczność cioci Szydło, czyli zerowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX