Komentarze (77)
Budżet 2016: 160 mln zł na utrzymanie stosunków państwa z Kościołami i związkami wyznaniowymi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 3 razy 3

  Niech sobie politycy uprawiają stosunki z księżmi po kruchtach, co kto lubi. Ale niech przy tym nie wkładają rączek do mojej kieszeni. Czuję się niekomfortowo z takimi szarpiącymi ruchami.

 • maciekk77

  Oceniono 2 razy 2

  polski kościół to krwiopijca podatników

 • k_bak50

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle biedy w kraju a leniwe pasibrzuchu ślubujące ubóstwo wyciągają łapy po NASZE pieniądze. Opływają we wszystko, a są rodziny bardzo biedne. "Pińcet" nie rozwiąże problemów rodzin w trudnej sytuacji, Natomiast patologia będzie miała na wino marki wino!

 • banan125

  Oceniono 2 razy 2

  mam pytanie:
  czy to bendom stosónki analne, oralne czy mieszane

 • lob1

  Oceniono 2 razy 2

  Powinniśmy się zbuntować i nie dawać na kościół.Oni dość mają pieniędzy z różnych obrządków kościelnych.A kto chodzi do kościoła niech płaci podatek,wtedy zobaczymy ile to naprawdę jest tych niby katolików.A wszelkie remonty to niech pokrywa państwo bo to jest nasze dziedzictwo.

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  OTO TROSKA A.Dudy i nierzadu PiS-u o "narod, o wyborcow PiSu" !!!! Szczegolna troska otoczono "narodek katabasow" a wladza pelza przed kropidlem. Wyjade z Polski aby nie "dosypywac rzadowi do budzetu krojnego przez episkopat i abepow !!!!

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to jest OSTATECZNA CENA JAKA PiS MUSI ZAPLACIC kosciolkowi za kazania przedwyborcze, za lanie z ambon jadu na przeciwnikow inaczej myslacych, nawet na urzedujacego Prezydenta RP i za "Swiadczenie uslug dla PiSu", jak cech rzemiosl roznych????? Mieli placic wierni kk, mieli odpisywac z podatku a teraz OKRADA SIE DZIECI, MATKI i POLAKOW PRACUJACYCH na rzecz pasibrzuchow, ktorzy powinni dac sobie rade i musza sobie dac rade, oni nie sa (przynajmniej nie wszyscy) niedorajdami zyciowymi !!!!!! Daje sie po 500 zl a zabiera po 1500 zl !!!! Ile za 160 mln+ 100= 260 mln POWSTALOBY ZŁOBKOW, ale nie żłobȯw !!!!!!Skandal !!!! Stasiek Nadworny Kapciowy OKRADL POLSKE na 100 mln na koscielna impreze SDM w Krakowie !!!! A ile faktycznie doplacimy???? Miliard na ta "HECE" to bedzie malo a ksieza lakomi i tacy wyglodniali, JAKA KWOTE dla kosciolka TEN NIERZAD UKRYL PRZED POLAKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • utinamfalsus

  Oceniono 2 razy 2

  Co to jest przy ogólnym haraczu dla Kościoła 15 mld zł ROCZNIE ? Rok w rok !

 • Andrzej Kowal

  Oceniono 4 razy 2

  W każdym kraju są psychopaci, ludzie chorzy umysłowo, ludzie bez skrupułów wykorzystujący innych do swoich celów, pałający rządzą zemsty i zniszczenia. Tyle, że w normalnych państwach tacy ludzie nie sprawują władzy. Każdy kto nie głosował w ostatnich wyborach parlamentarnych, głosował na pis

 • acc4

  Oceniono 1 raz 1

  To nie wszystko. Ponad miliard złotych kasują katecheci szkolni, a większość z nich to księża i zakonnice. Ponadto pieniądze zasilające kk są poukrywane w budżetach innych ministerstw, a nawet NFZ. Kościół kasuje nas na dobre 2 miliardy złotych rocznie. Pomyślcie ile dobre można by zrobić za te pieniądze zamiast paść tych darmozjadów.

 • 11lech

  Oceniono 1 raz 1

  ciemnota ma się dobrze -niestety

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Na PIs nie głosowało 81 % uprawnionych,więc sami jesteście sobie winni,że PIS wygrał.Trzeba było to wziąć na poważnie,teraz można się w dupę pocałować i czekać aż PIS upadnie,bo to że upadnie to wiem na pewno,ale kiedy to nie wiem.Za bardzo manipulują i otaczają się swoimi a gorszy sort na bok.Na drugi raz myślcie jak ludzie dorośli bo wszyscy chcą mieć dobrze ale nikt nie idzie z lenistwa głosować.Ale mądrować to naród polski naprawę umie,a rady dawać to dopiero potrafi,ale jak przyjdzie do konfrontacji to wszyscy chowają głowę w piasek i zostają na czele tylko Ci co umieją pyskować,mądrować i chcą władzy,choć nie jest nic wart.Polacy są zawsze mądrzy po szkodzie,dlatego tak mamy jak mamy.

 • androsak

  Oceniono 1 raz 1

  hierarchowie KK powinni zdać sobie sprawę, że na PIS nie głosowało 81% uprawnionych a więc akceptując, przemilczając, ich poczynania tracą w umysłach większości Polaków!

 • felekstankiewicz

  Oceniono 3 razy 1

  Jasne,pan Rydzyk doprowadzil do zwyciestwa,teraz trzeba mu zaplacic nalezne.

 • aldo666

  0

  "Budżet 2016: 160 mln zł na utrzymanie stosunków państwa z Kościołami i związkami wyznaniowymi"
  Pytanie za miliony zlotych:
  Ile wynosi budzet KK na utrzymanie stosunków Kościoła z państwem?????????????
  czarna zaraza jest nienasycona

 • tom_58

  Oceniono 30 razy -2

  Wydźwięk artykułu niby neutrealny. Ale dla postowiczów taki temat to tania jatka.
  Ale tak z innej strony. W wakacje pozwiedzałem trochę cerkwi w Bieszczadach. Budynki zadbane, wyremontowane lub w trakcie remontu. Te, żyjące tam wspólnoty wiernych małe, z pewnością nie udźwignęłyby takiego ciężaru. Gdyby nie państwowy grosz, to te kościółki powoli umierałyby.
  Więc zastanówcie się o co walczycie. Bo waląc w tego znienawidzonego przez was wielkiego, możecie tylko go drasnąć. A przy okazji zabijecie tych małych, o których wyżej.

 • kajkokosz

  Oceniono 10 razy -6

  Kolejny dylemat lewacko-prawacki. Ilekroć słyszę o lewacko-prawackim zaangażowaniu kojarzy mi się to z bandą rozwrzeszczaną wpadającą do autobusu, a komu z pasażerów wrzask się nie podoba musi wysiąść. Żadnego kompromisu.
  Albo ma być tak jak chcą prawacy, albo ma być tak jak chcą lewacy i koniec.
  Podobno kompromis jest wtedy, gdy jedna i druga strona jest niezadowolona z umowy, ale prawaków i lewaków na taki zwyczajny luksus po prostu nie stać. Ma być wojna ideologiczna
  i finito czyli pranie po pyskach, bo każde inne rozwiązanie to uległość.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 42 razy -8

  To są grosze. Dużo więcej idzie na organizacje feministyczne, pseudospołeczne, które nawet w przypadku alimentów dziela ludzi na tych, którym wolno wiecej i tych, którzy są "gorszego sortu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX