"Futra z norek" na protestach KOD? Tym: Szczerski i Brudziński powinni płacić Putinowi tantiemy za pomysł

Kto chodzi na protesty KOD? Krzysztof Szczerski uważa, że "ludzie wietrzący swoje stare futra z norek". Stanisław Tym komentuje: Putin tak określał ludzi, którzy protestowali przeciwko jego władzy. Niech zapłacą mu tantiemy za pomysł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Krzysztof Szczerski, doradca prezydenta Dudy, przyjrzał się sobotnim demonstracjom KOD w Krakowie przeciwko ustawie inwigilacyjnej -pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym , satyryk i publicysta. - To nie są żadni "upośledzeni społecznie", tylko "absolutny establishment krakówka", ludzie wietrzący swoje stare futra z norek. Ja ich znam! - przekonywał w TVP. - To jest ruch, który ma do dyspozycji co najmniej jedną dużą gazetę, kilka tygodników, stację telewizyjną, grupy biznesowe i poparcie z zagranicy. Godzinę później, z wyżyn swojego autorytetu wicemarszałka, na te same futra pluł Joachim Brudziński. Łatwo też obliczył, że 99 proc. demonstrujących w całej Polsce w ogóle nie wie, co robi - cytuje Tym.

Podsumowuje, że oto zidentyfikowano kolejnego wroga narodu. - Po wegetarianach, rowerzystach, komunistach, złodziejach, gorszym sorcie i tych, którzy nie rozumieją różnicy między AK i gestapo, ujawnili się "odzieżowcy", wstrętna siła śmierdząca naftaliną - pisze Tym.

Przypomina, że podział "ubraniowy" to nie rzecz nowa. O tych ubranych w "szuby" (futra) i "watniki" (kufajki) mówił w 2011 roku sam Władimir Putin. - On to wymyślił, gdy moskwianie demonstrowali przeciwko jego władzy. Szczerski i Brudzinski powinni płacić Putinowi tantiemy za pomysł - komentuje Tym.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (240)
"Futra z norek" na protestach KOD? Tym: Szczerski i Brudziński powinni płacić Putinowi tantiemy za pomysł
Zaloguj się
 • azteci

  Oceniono 64 razy 52

  Biedne te żony i kochanki prawilnych Polaków. Jak się teraz ludziom w futrze pokazać żeby o kułactwo nie zostać posądzonymi?
  To się nam klasa polityczna udała ;-)

 • maurorossi

  Oceniono 66 razy 46

  "Futra z norek" na protestach KOD".

  Jak w przysłowiu: na złodzieju czapka z norek. :)

 • panzerfaust39

  Oceniono 122 razy 42

  To nie były futra tylko moherowa SBecja tajni współpracownicy oraz resortowe dzieci w ciut lżejszym przyodziewku Futra to oni mają poukrywane w szafach bo oficjalna propaganda głosi że są przeciw hodowli zwierząt na futro

 • szpung

  Oceniono 88 razy 38

  Tu nie o futra z norek chodzi, tu chodzi o to aby panstwo zapeniac zaczelo bezpieczenstwo swojemu najmniejszemu obywatelowi. Wroce do sprawy kierowniczki biedronki dla ktorej korumpowany sad wywalczyl zabawne 25 tys odszkodowania, a co jest dla mnei symbolem bezprawia i martowty polskiego prawa pracy. W takiej Anglii za taki numer gdyby wyszly na jaw tego typu praktyki falszowania czasu pracy Geronim Martins zplacic by musial minimum 10 mln funtow. Wiecie to wy towarzydzu Tym i wiemy to my roznica jest taka ze my tego nie popieramy a wy z jakis nieznanych mi wzgledow tak.
  Kazdy musiu sie jakos utrzymywac w tym popieprz swiecie jednak usuniecie wszystkich luster z mieszkania do niczego nie prowadzi wiedzeni ludzka ciekawoscia jak Dorian Grey spojrzycie w swoje odbicie i nie chialbym byc w waszej skore tow. Grey.

 • ta.deusz

  Oceniono 81 razy 37

  Wczoraj Janda, dzisiaj Tym...ciepło, ciepło...

  www.stefczyk.info/blogi/dziennik-chuligana/spokojnie-czekamy,-az-podejda-blizej,15997763938

 • sunim

  Oceniono 173 razy 37

  Może metafora odzieżowa nie była jakaś szczególnie zręczna, ale nie wierzę, że jest całkowicie niedostępna dla ludzi o minimalnym poziomie inteligencji. Ale otwartość pana Tyma na inne (niż własne i własnego środowiska) poglądy wydaje się z wiekiem szybko spadać.

  Trzon KODu to banda spajana interesem (własnym), odsunięta od koryta, nie przyzwyczajona do tego, że nie rządzi i nie ma wpływu, otrzymująca wsparcie od mediów. Banda wrzuca kilka nowych personaliów na pierwszą linię, by tuszować co bardziej zasiedziałe, trącące zgnilizną, spasione latami u władzy (a doskonale widoczne w drugim planie). Banda posługuje się w sposób obłudny i perfidny formułą ruchu obywatelskiego (jak niegdyś z platformą obywatelską), którym nie jest (korzystając z tego, że wiele sierot starej władzy czuje się zagubionych).

  KOD nie jest żadnym obywatelskim, oddolnym ruchem, ale sterowanym i wspieranym z zewnątrz działaniem osób i podmiotów, które zostały odsunięte od podejmowania decyzji, pieniędzy, rządzenia. Przyjmuje formy karykaturalne (alimentacyjny przestępca na czele), ale i groźne (kwestionowanie wyników wyborów, nawoływanie do obalenia rządu na ulicy, straszenie majdanami i - jak rozumiem - wojną domową). A wszystko - powtarzam - w imię wyraźnych interesów własnych.

 • dryl1

  Oceniono 117 razy 37

  Generalnie geriatria. Młodzi olewają ciepłym moczem prężących się, red. Lisa i alimenciarza olewającego własne dzieci.

 • spock2

  Oceniono 68 razy 36

  Czego wy jeszcze nie wymyślicie przegrańcy? :))) To wam Putin płaci tantiemy za rozwalenie UE poprzez promowanie multikulti.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX