Rzecznika PiS o ''grupie kolesi''. Baczyński: Mazurek wygrała gonitwę o Laur Prezesa

"Pisolodzy twierdzą, że popisy przed prezesem wynikają z 'zasugerowanej zapowiedzi', że nikt, łącznie z Panią Premier, nie może być pewien stanowiska, ani aprobaty. Prezes, podobno, zrobił się kapryśny, zniecierpliwiony i zły" - pisze Jerzy Baczyński. Wg szefa "Polityki", na czele wyścigu o przychylność Kaczyńskiego znalazła się rzeczniczka klubu PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Beata Mazurek, zdaniem Baczyńskiego, "wygrała ubiegłotygodniową gonitwę o Laur Prezesa" nazywając sędziów SN grupą "kolesiów". Redaktor naczelny "Polityki" na dalszych miejscach w rankingu Kto Bardziej Zbluzga Przeciwników umieścił inne gwiazdy Prawa i Sprawiedliwości: Beatę Kempę i Krystynę Pawłowicz.

Ocenia, że panie szybko mogą zostać zdetronizowanie, bo wyścig o przychylność prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest bardzo zacięty.

Na zły nastrój szefa PiS największy wpływ ma mieć opór przed "dobrą zmianą", którego przejawem jest choćby stanowisko Sądu Najwyższego, który opowiedział się za respektowaniem konstytucji.

Ale zdaniem Jerzego Baczyńskiego krytyka nie wpłynie na zmianę kursu.

"Wszyscy obserwatorzy mówią, że Prezesa nic nie powstrzyma, nawet wizja rozpadu państwa, że jest w stanie jakieś gorączkowej euforii i poczucia Mocy" - pisze szef tygodnika "Polityka" i przewiduje, że kolejne środowiska staną się celem ataku Prawa i Sprawiedliwości.

Według publicysty, spodziewać się więc trzeba ofensywy m.in. przeciwko nauczycielom, "bo ZNP zamierza uczestniczyć w marszach protestu", środowiskom akademickim.

Mazurek radzi samotnym matkom, jak skorzystać z programu 500 Plus: Trzeba ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Rzecznika PiS o ''grupie kolesi''. Baczyński: Mazurek wygrała gonitwę o Laur Prezesa
Zaloguj się
 • entymolog

  Oceniono 47 razy 39

  Prezes o "animalnym" nazwisku premiuje za mowę nienawiści. Potem sekta płacze, że uruchomiono przeciw niej - przemysł nienawiści.

 • swientyjacenty

  Oceniono 49 razy 35

  Kaczyński - sam niezbyt lotny ( przypomnijmy: dwója z polskiego i angielskiego w liceum) otoczył się osobami z kompleksami takimi samymi jak jego. Gdy brakuje argumentów - obrażają.

 • evergreen111

  Oceniono 39 razy 25

  Wiele jest durnych kobiet w PISie, ale Mazurek należy do tych najdurniejszych. Zwykłe chamidło, takie same jak Szydło - też chamka.

 • matrel

  Oceniono 32 razy 24

  Nauczycieli już się przywołuje do porządku.
  W zeszłym tygodniu w szkołach odbyły się Rady Pedagogiczne, na których m.in. przypomniano nauczycielom w jaki sposób są rozwiązywane umowy...

 • ktos2014

  Oceniono 30 razy 18

  Trzeba się zastanowić co to za Państwo którym rządzi mały pokurczony wstrętny mściwy człowieczek ?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 31 razy 15

  Eeee tam... Na Laur Prezesa... Najbardziej zasłużył sam prezes... A cała reszta to nieudolne... p o d r ó b k i... Powiedzieć to co prezes powiedział (po imieniu i nazwisku o innych ludziach)... Przy okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji...To tylko...p o t r a f i...prezes...Kopie się przecież nie liczą.

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 12

  Smutne to jak aniolki prezesa z poprzedniej kampanii... zamienily sie w zaby prezesa (Kempa, Pawlowicz, Mazurek) z okresu "pokampanijnego".

 • synspunkt

  Oceniono 24 razy 12

  Czasami zastanawiam sie co takich ludzi motywuje. Mozna byc swinia ale czy trzeba sie tym chwalic? Przeciez pozniej trzeba z tym zyc do konca zycia. Czy ta pani nie ma sasiadow, nie chodzi do sklepu, nie ma dzieci w szkole? A moze jest dumna z swojej roli?

 • joannanova

  Oceniono 26 razy 12

  Zlitujcie się! jaki wyścig. Przecież to było widać, że wyciąga z glutów, które ma pod czaszką słowo po słowie, które ktoś kazał jej wykuć. Ta wypowiedź byłą sterowaną potrzebą Kaczyńskiego realizowania projekcji - komuniści i złodzieje, gorszy sort, element animalny ( czyt. kundy), teraz kolesie. - doskonale wie, że to właściwości jego i jego wyznawców - a umiejętnie podkłada to całe gó... drugiej stronie, która to łyka jak głupi pelikan. Już jesteśmy gorszym sortem, etc. Teraz Bartoszewskiego , Mazowieckiego i Kuronia nazywa się "kolesiami" . Za lata kontekst zaniknie, a cały ten chłam pozostanie. A wyznawcy Kaczyńskiego będą go wielbić za nazywanie ludzi, których nienawidzą epitetami, które należą się Kaczyńskiemu i jego zgrai

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX