Trzaskowski: Mam przyjaciół w Fideszu, którzy podśmiewują się z PiS

- PiS marginalizuje nas w UE. Nie jest w stanie załatwić dla nas żadnej ważnej kwestii, bo nie ma żadnych sojuszników - mówił w TOK FM wiceprzewodniczący klubu PO Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem nawet węgierski Fidesz ich ogrywa.
Prowadzący poranek Radia TOK FM Piotr Kraśko pytał Trzaskowskiego o działalność międzynarodową Prawa i Sprawiedliwości. - PiS nie jest w stanie załatwić dla nas żadnej ważnej kwestii, bo nie ma żadnych sojuszników - mówił wiceprzewodniczący PO. - To może być dla niektórych krajów np. Francji pokusą do budowania "Unii w Unii", czyli małego federalistycznego jądra. My zostalibyśmy na marginesie UE, co by było bardzo złym scenariuszem.

Zdaniem Trzaskowskiego widać anachronizm polityki PiS, które "chce się koncentrować na krajach naszego regionu, a w UE trzeba budować zmienne koalicje i rozmawiać z dużymi". - Byliśmy przez 8 lat w pierwszej lidze, rozmawialiśmy z Niemcami, Francuzami, Hiszpanami czy Brytyjczykami. Z naszym regionem też, ale potem szukaliśmy innych koalicji - mówił.

Wiceszef klubu PO mówił, że "nie można budować koalicji tylko w oparciu o Grupę Wyszehradzką". - To nie wystarczy. Poza tym Węgrzy traktują nas całkowicie instrumentalnie. Mam przyjaciół w Fideszu, którzy się podśmiewują się z PiS. Mówią "wreszcie mamy Polaków naiwnych, którzy będą chłopcem do bicia w UE, a my będziemy mogli realizować swoje interesy". To są pragmatycy, wiedzą jak negocjować w UE, są w największej frakcji europejskiej. Jeśli coś zbyt dużo kosztuje, to się wycofują ze swoich decyzji i patrzą z lekkim niedowierzaniem na Prawo i Sprawiedliwość, które w sposób dogmatyczny chce się rozbić o ścianę. Prawdziwych sojuszników w UE Prawo i Sprawiedliwość ma coraz mniej - mówił Trzaskowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (144)
Trzaskowski: Mam przyjaciół w Fideszu, którzy podśmiewują się z PiS
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 129 razy 107

  z PiSu śmieją się już praktycznie wszyscy w UE, wystarczy znać jakikolwiek język europejski, sięgnąć do prasy dowolnego kraju UE i sobie o wyczynach polskiego "rządu" poczytać - w 6 miesięcy staliśmy się błaznem Europy, który z gołą dudą usiłuje udawać mocarstwo

 • smok61

  Oceniono 98 razy 86

  Orban to absolwent Oxfordu .Doskonale mówi po angielsku i bryluje na salonach.
  Na dodatek jest niezwykle szanowany ( po cichu) jako ten, który pierwszy zablokował granice.
  Kaczyński niestety nie mówi po angielsku , a na salonach byłby tylko pośmiewiskiem.
  Oczywiście wszyscy wiedzą , że tzw, premier i tzw. prezydent to marionetki w rękach prezesa tysiąclecia.
  Nie można porównywać obecnie Polski z Węgrami na arenie międzynarodowej.
  Orban wygrywa , Polska jawi się jako zadupie w środku europy.

 • crueltruth

  Oceniono 84 razy 74

  Pislam to skonczeni nieudacznicy. Dzis dali w sejmie wystep w najlepszym stylu ziobry z lat 2006-7. Nazwali audytem swoje smieciotoki. Z mojego doswiadczenia wynika, ze audyt konczy sie zwykle raportem do ktorego adresaci moga sie odniesc przed jego finalna wersja. A tu mielismy smieciotoki z mownicy bez zadnych konkretow. To ze ci nieudacznicy osmieszaja siebie to pikus, ale ze osmieszaja nas i Polske, to juz duzo gorzej.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 58 razy 50

  Tyz prowdo! Politykę zagraniczną PO prowadziło na nieporównywalnie lepszym poziomie, a przynajmniej mieliśmy jakąkolwiek strategię polityki międzynarodowej, co najlepiej widać po tym, że Tuskowi i Sikorskiemu udało się zaangażować całą UE w konflikt na Ukrainie.

  Jak by wtedy PiS rządził to Moskale już by pod Terespolem stali i rozgrzewali silniki w czołgach przed atakiem na Warszawę.

 • wunderwaffen

  Oceniono 48 razy 44

  NAJWAŻNIEJSZA WIADOMOŚĆ OSTATNICH 25 LAT!!!

  Oficjalny przedstawiciel rządzącego reżimu wprost grozi opozycji szubienicami!
  To bydle grozi Polakom masowymi mordami!
  źródło:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20047647,lubelski-posel-pis-straszy-opozycje-szubienicami-baczcie.html?v=1&obxx=20047647&offset=19&pId=39884171&send-a=1#opinion39884171

  Zdegenerowani moralnie wyborcy PIS podchwycili pomysł i już nie mogą się doczekać realizacji bestialskiego pomysłu, cytat:
  @nikitrochi
  "Zawsze się zastawiałem, czy jak się powiesi platfusa, to on po powieszeniu nawali kupę w gacie czy nie. Ciekawa sprawa. Podejrzewam, że tak, bo platfus z definicji jest zawsze nażarty. Ale pewność będę miał dopiero wtedy, gdy spróbuję."

  Jednak wszystkich Was nie zamordują!
  Wyborców PIS jest tylko 5,7 miliona sztuk.
  Polaków są 32 miliony obywateli.
  Każdy KATO-BOLSZEWICKI morderca musiałby powiesić 5 Polaków i jednego niemowlaka.

  Gdyby w wolnej Ameryce senator rządzącej partii groził wieszaniem opozycji to reżim, który reprezentuje nie dotrwałby do następnego poranka w południe sądy doraźnie skazałby większość niedoszłych morderców a wieczorem reżim byłby już tylko gnijącą historią...

  ...Amerykanie mają jaja a Wy?

 • kabza1605

  Oceniono 53 razy 39

  PIS pośmiewiskiem całej Europy. Szkoda tylko że 35 % Polaków tego nie widzi i nie rozumie

 • najgorszy_sort_polaka

  Oceniono 54 razy 34

  Troche psychologii.
  Entuzjazm, z jakim Dyktaczor
  obslinil dlon swojego naglosnienia
  znow przyniesie nam
  troche wesolego rozglosu w swiecie...

 • dobrazmiana666

  Oceniono 46 razy 32

  nie tylko UE, wróciłam z Afryki i myślałam, że choć tam nie będzie mi wstyd za rządzących, a tu zonk. Natomiast zauważalne są demonstracje społeczne i nie ważne ile na nich tak na prawdę uczestniczy osób. Gratulują nam odwagi wyjścia na ulicę i trzymają kciuki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX