Tym przypomina Sellinowi o zasługach Wałęsy. I wypomina: etyczne kalectwo i podłość

PiS pokazał w Berlinie, że w sprawach historii potrafi zaskoczyć. Przygotowanie wystawy z okazji 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie, bez zdjęcia Lecha Wałęsy to duży wyczyn. ?Wszystko to z wściekłości Kaczyńskiego, że w walce o wolną Polskę odwagą do pięt Wałęsie nie dorastał? - komentuje Stanisław Tym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szczególne wrażenie na felietoniście "Polityki" zrobiła wypowiedź wiceministra kultury, na temat wystawy w Bundestagu. Jarosław Sellin - historyk z zawodu - stwierdził, że nie pamięta w relacjach polsko-niemieckich "żadnego zdarzenia, w którym uczestniczyłby Lech Wałęsa".

Tym postanowił przypomnieć wiceministrowi kilka faktów.

"Pamiętam wizytę prezydenta Herzoga zaproszonego przez prezydenta Wałęsę na obchody 50-lecia powstania warszawskiego. Niemiecki polityk poprosił wtedy Polaków: Wybaczcie nam to, co my, Niemcy, wam uczyniliśmy. Za te słowa dziękował mu nie kto inny, jak pierwszy przywódca Solidarności. A 20-lecie upadku muru berlińskiego? To także on,. jedyny polski laureat Pokojowej nagrody Nobla, zaproszony do stolicy Niemiec, przewracał kostki domina, symbolicznie obalając komunizm" - pisze w felietonie w najnowszym wydaniu "Polityki".

Stanisław Tym nie ma wątpliwości, skąd wzięła się niepamięć wiceministra kultury. I nie tylko jego, ale także innych polityków PiS. "Wszystko to z wściekłości Jarosława Kaczyńskiego, że w walce o wolną Polskę odwagą do pięt Wałęsie nie dorastał. I to już się nie zmieni. Nawet jeśli prezes postawi na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pomników, ile wlezie" - ocenił.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (115)
Tym przypomina Sellinowi o zasługach Wałęsy. I wypomina: etyczne kalectwo i podłość
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 50 razy 38

  Cud nad Wisłą.
  Rosja została rozgromiona, ale nie aż do tego stopnia, żeby wkrótce potem nie wziąć Polski pod okupację zwaną PRL-em.
  Mimo wszystko, Rosja (czyli w tym przypadku wojska bolszewickie) została rozgromiona rzeczywiście i wyparta za linię pokoju ryskiego uzgodnioną przez Piłsudskiego i Lenina. - Dwóch kolegów (partyjnych) z Krakowa.

  W tym samym czasie wydarzył się Cud nad Wisłą. Matka Boska pojawiła się osobiście w okolicach rzeki i przepędziła bolszewików dowodzonych przez Budionnego i Tuchaczewskiego. Cud jak cud. Wierzący go wiedzieli. Niewierzący nie zauważyli jego wystąpienia.

  Cud musiał być, ponieważ Kościół Katolicki chciał koniecznie zawłaszczyć zwycięstwo. Ze zwycięstwami jest nieco inaczej niż z bezprzykładnymi klęskami w rodzaju Powstania Warszawskiego.

  Chętni na stanowisko Ojca albo Matki Zwycięstwa zawsze pchają się drzwiami i oknami. Kościół nie mógł dopuścić, żeby za zwycięzcę uznano bezbożnika i jawnogrzesznika Piłsudskiego. Kościół znał jego twierdzenie, że „Religia jest dla ludzi bez rozumu”. Kościół wiedział, że Piłsudski ścigał się ze swoim kolegą partyjnym Leninem twierdzącym, że „Religia to opium dla ludu”.

  Cud nad Wisłą wystąpił dokładnie w tym terminie, w którym jego wystąpienie było najkorzystniejsze dla odebrania zasługi zwycięstwa bezbożnikowi Piłsudskiemu.

  Podmiana Piłsudskiego na Matkę Boską okazała się nieskuteczna.

  "Dobra zmiana"
  Dziś, gdy najważniejszym świętami są rocznice katastrofalnych klęsk, Kaczyńskiemu i jego świcie nie wyrywają zasług. Nieudacznicy z PiS mogą w spokoju oczekiwać na kolejną spektakularną katastrofę.

  Ale:
  Podmianka Wałęsy na Zimnego Lecha również zakończy się fiaskiem.

  Umieszczenie zwłok na Wawelu to zbyt mało, żeby zmienić historię.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 45 razy 33

  Wszystko to z wściekłości Jarosława Kaczyńskiego, że w walce o wolną Polskę odwagą do pięt Wałęsie nie dorastał!
  -----
  te słowa powinny być wygrawerowane w kamieniu i stać na rynku każdego polskiego miasta i miasteczka

 • adamofsky

  Oceniono 39 razy 33

  Jak ujawnił przed laty Faktowi prezes PiS, szarżę na jego brata przypuścił rozszalały baran. Sytuacja była tym bardziej dramatyczna, że za przewodnikiem stada, podążyły kolejne zwierzęta. W tamtym momencie trzeba było działać szybko. I, na szczęście, Jarosław Kaczyński wykazał się niesamowitą przytomnością umysłu. Rzucił się w kierunku brata i odciągnął go na bok. Gdyby tego nie zrobił, przyszły prezydent zostałby stratowany!

  O takich bohaterskich czynach Jarosława czytaj w fakt.pl/wydarzenia/polityka/lech-kaczynski-mogl-zginac-brat-go-uratowal/wf0qh78

 • sobiepan11

  Oceniono 29 razy 27

  Pisia propaganda nie jest skierowana do myślących, tylko do ciemnego pisiego ludu, który łyka wszystko jak małpa kit. Wyborcy pisu nadal są przekonani, że Ziemia jest płaska, ma 6 tysięcy lat, a Słońce przesuwa się po nieboskłonie z boskiego rozkazu. Jeżeli Selin ogłosi kiedyś, że Wałęsa pochodzi z Marsa też to łykną

 • waldus059

  Oceniono 20 razy 20

  Z idiotą selinem sie nie dyskutuje. co najwyżej tak jak na obozach harcerskich na których bywał np. w Soszycy można mu zrobić kocówę bo to po prostu debil

 • inz.morszczuk

  Oceniono 18 razy 14

  Jarosław Kaczyński chciałby być jak Lenin i siłą przy pomocy garstki najemnych zdyscyplinowanych funkcjonariuszy zmienić w Polsce system społeczny.
  Niestety ( a dla nas na szczęście) to mu się nie uda ponieważ:
  a) nie może zastosować terroru.
  b) chroni nas Unia Europejska.
  Dlatego Jarek, wrzuć na luz, idź się wyspowiadaj a potem przytul kota.

 • laerke

  Oceniono 22 razy 12

  Wstyd, mierny manipulancie, Selinie, arogancizna wszystkimi otworami ciala ci sie wylewa, a powodu , by aroganckim byc nie masz za grosz.
  Jestes pospolitym wylizywaczem kaczego kupra. Smacznego, Selin.
  Tfffuuuuuu, podlec Selin!

 • zbigniew8888

  Oceniono 13 razy 11

  Kto to jest Sellin takie pytanie mogłaby zadać większość elektoratu z PIS , to świadczy o tym kim jest Sellin i o tym jaka jest wiedza przeciętnego pisowca na temat współczesnej polityki.

  Natomiast każdy pisowiec wie kim jest Wałęsa i Jan Paweł II nawet kiedy na tego pierwszego pluje to i tak wie i jego dzieci wiedzą i dzieci ich dzieci będą wiedziały z podręczników historii tak jak dzisiaj wiedzą o wielkich przodkach, których historia wybrała żeby byli symbolem przełomowych chwil dla narodu. Kto dzisiaj pamięta, że Piłsudski 26 maja organizując zamach o mało nie doprowadził do wojny domowej :-) pisowcy więcej historii się uczcie, bo w pluciu jesteście mistrzami świata, w posiadaniu wiedzy zwykłymi żebrakami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX