"Uff, Franciszek wyjechał, biskupom i politykom lżej. Nauczanie papieża jest jak kamień w bucie, który nie pozwala na beztroski marsz obojętności"

"Przywoływanie i rozwijanie nauczania Franciszka nie jest luksusem, ale obowiązkiem każdego katolika, któremu leży na sercu Kościół miłosierny, otwarty, tolerancyjny i ubogi. Jest to tym bardziej konieczne, że biskupi raczej będą chcieli to nauczanie unieważnić poprzez 'godne milczenie'" - pisze na blogu Jarosław Makowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podkreśla publicysta i teolog, choć hierarchowie i politycy uczestniczyli we wszystkich praktycznie wydarzeniach papieskiej pielgrzymki, zostali głusi na papieskie nauczanie.

"Uff, Franciszek wyjechał, biskupom i politykom lżej. Ale to, że biskupi zbywają milczeniem nauczanie papieża, nie znaczy, że my mamy milczeć. Przywoływanie i rozwijanie nauczania Franciszka nie jest dziś luksusem, ale obowiązkiem każdego katolika, któremu leży na sercu Kościół miłosierny, otwarty, tolerancyjny i ubogi" - pisze na blogu.

Jarosław Makowski nie ma wątpliwości, że odwoływanie się do nauki Franciszka, do jego wizji Kościoła jest konieczne, "gdy z ust wielu księży i polityków partii rządzącej słyszmy słowa pogardy i nienawiści wobec uchodźców czy obcych".

Rządzący nie ominą żadnej okazji, "by pomodlić się w świetle fleszy"

"Przywoływanie nauczania Franciszka jest konieczne, gdy widzimy prezydenta Andrzeja Dudę czy premier Beatę Szydło, którzy nie ominą na swej drodze żadnego Kościoła, by nie wpaść i pomodlić się w świetle fleszy, a zarazem nie robią nic (albo robią wszystko, by nie pomóc), gdy na granicy z Białorusią niewielka grupa Czeczenów prosi o status uchodźcy w Polsce. To, jak zachowujesz się wobec słabych i poniżonych, mówi Franciszek, jest sprawdzianem wiary" - przypomina publicysta.

Przypomnijmy, że grupa około 200 Czeczenów kilka dni czekała na wjazd do Polski, na przejściu w Terespolu. Straż graniczna informowała, że do żadnych nieprawidłowości nie dochodzi. Ale zdaniem wysłanników RPO, nie wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem. Szczegółowy raport rzecznika praw obywatelskich ma być opublikowany w tym tygodniu.

Zwierzchnik Straży Granicznej, szef MSWiA Mariusz Błaszczak obwieścił, że mieliśmy do czynienia z testowaniem "otworzenia nowego szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy".

"Deklarowałem - i to nie są słowa rzucane na wiatr - że nie dopuszczę do tego, żeby Polska i Polacy byli zagrożeni powtórką z tych wydarzeń, jakie miały miejsce na Zachodzie" - grzmiał minister.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (53)
"Uff, Franciszek wyjechał, biskupom i politykom lżej. Nauczanie papieża jest jak kamień w bucie, który nie pozwala na beztroski marsz obojętności"
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 13 razy 5

  Kosciol katolicki zwiazal sie z PiSem walczac o wspolna wizje moherowej Wolski.....

 • biba1234567

  Oceniono 3 razy 3

  Nie rozumiem czemu Polacy nie chcą muzułmanów, przecież muzulmanie swietnie się integrują, nie tworzą równoległych spoleczenstw, odsetek gwałcicieli i zboczeńców ten sam co u Europejczyków, nie molestują niemieckich dzieci na basenach, nie sa za kamienowaniem niewiernych kobiet i przede wszystkim nie robia zamachów.

  A teraz na serio.
  Chrześcijanskim obowiązkiem jest nie wpuszczenie tych zboczeńców, by uchronić nasze kobiety i dzieci przed gwałtem. Czytajcie media internetowe z innych krajów, gwałty od Norwegii po Austrie. MOlestowania na basenach:
  Leaked Police Report: ‘Huge Increase’ In Swimming Pool Migrant Sex Assaults Against Children
  breitbart.com/london/2016/07/04/leaked-police-report-enormous-increase-swimming-pool-sex-assaults/

  Tak, ochrona dzieci jest chrześcijańskim obowiazkiem.

 • biba1234567

  Oceniono 2 razy 2

  CZeczenów nie wpszczać, a ci co przyjechali w latach 90-tych niech wracają do rosji swojej ojczyzny, w której już nie ma wojny.

 • biba1234567

  Oceniono 2 razy 2

  Papież powiedział że rozumie strach przed islamem oraz, że pomoc musi być rozumna.

 • jarsons70

  Oceniono 6 razy 2

  Drodzy niemiłośnicy obcych i inaczej niż wy myślących w Polsce. Nie mydlcie ludziom oczu, że jesteście katolikami. Jesteście wyznawcami religii spod znaku "Panie Boże, dobrze, że nie jestem poganinem, kobietą, uchodźcą, biedakiem,..." - sporo o takich jest napisane w pewnej świętej książce i to w dość negatywnym kontekście. Faryzeizm się to tam nazywało, czy coś takiego. I to jest wasza religia.

 • ironic77

  Oceniono 6 razy 2

  "Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane:
  Ten lud czci Mnie wargami,
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  Ale czci Mnie na próżno,
  ucząc zasad podanych przez ludzi.
  Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ».
  I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. "

  brzmi znajomo?

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 2

  Wygrać z PiS-em można jedynie skutecznie atakując KK.
  KK jako całość.
  Za winy Rydzyka odpowiedzialność polityczną ponosi cała organizacja z Franciszkiem na czele.

 • TheWierzbionek

  Oceniono 7 razy 1

  Każdemu jest lżej jak ten głupi propagator multikulti w końcu do swoich pałaców wrócił.

 • admcanarisfanclubpoland

  0

  gejoza znow implikuje polakom swoja teologie :)
  makowski my jestesmy ponad toba w lancuchu pokarmowym wiec stul swoj dziob i zacznij publikowac na banderowskiej ukrainie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX