Komentarze (302)
Czy "Smoleńsk" to film Krauzego? "Nie ja byłem dyrygentem, nie ja rozdawałem role"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nesz_bridzes

  Oceniono 5 razy 5

  "Przecież każdy przy zdrowych zmysłach wie, że tak nie wygląda samolot, który uderzy ziemię, tylko rozpadł się w powietrzu."

  Niech mi ktoś jeszcze wyjaśni, bo nie rozumiem - nawet jeżeli samolot rozpadł się w powietrzu po serii wybuchów, to w jaki sposób jego części znalazły się na ziemi? Wylądowały? Osiadły łagodnie unoszone przez mgłę? Czy może jednak po prostu uderzyły w ziemię, zgodnie z zasadami fizyki newtonowskiej?

 • montezuma1234

  Oceniono 35 razy 5

  Kim jest ten reżyser?????????????????????? czy wystarczy zrobić taki filmik by zaistnieć?????????????????????

 • boo-boo

  Oceniono 109 razy 5

  I Krauze z reżysera stał się domorosłym ekspertem od katastrof lotniczych.

 • bihepi

  Oceniono 89 razy 5

  Qzyn Qrdupla, żyjący BEZ SAKRAMENTU z ryczącą piździesiątką grającą w tym filmie dwudziestkę, w naszej "wreszcie niepodległej" ojczyźnie, tradycyjnie katolickiej..
  I taki nieobyczajny łapserdak jest "konsultantem ds. obyczajowych" w filmie, który ma być (dla PISLUDU) epopeją narodową IV RP?
  ****
  Kto na to pozwolił ?
  Dupek z tabletu, czy czubek z drabinki ?

 • Andrzej Retko

  Oceniono 4 razy 4

  Co to za reżyser,który nie miał głosu i własnego zdania kręcąc ten/przebrzydły film/??Nie obejrzę tego filmu nigdy. To on powinien mieć wizję reżyserki,ujęć kadrowych i powinien mieć scenariusz.Nie miał tego,zbłażnił się.

 • misiaczek1281

  Oceniono 18 razy 4

  ale tu stronniczo...sami krytykanci filmu,reżysera i pisu....rzygać sie chce!!!!!!!!!!!!!

 • Wiktoria Polak

  Oceniono 20 razy 4

  A z was są Duraki . O co wam wszystkim chodzi o to że film obnażył Partactwo Śledztwa Przeprowadzonego przez ekipę PO i PSL . Gdyby PO małym gestem poprosił o śledztwo międzynarodowe sprawa dzisiaj wyglądała by nieco inaczej . Może i był by cyrk nie tak znaczny jak dzisiaj ale byśmy mieli świadomość że są to fantaści i poszukiwacze dziwnych teorii spiskowych . I ja wiem że była Tragiczna Katastrofa ,wypadek lotniczy ale tak niechlujnie i zakłamanie przeprowadzenia śledztwa nie widziałam nigdzie indziej na świecie w Historii Katastrof Lotniczych . Pamiętacie ten samolot zestrzelony nad Donbasem na Ukrainie , tam eksperci Holenderscy i międzynarodowi pod pieczą OBWE zebrali ciała pasażerów do specjalnego pociągu chłodni zrobili inspekcje a następnie pociąg został należycie zaplombowany . Nie było nawet słowa żeby Rosjanie gmerali przy tych ciałach . My natomiast wiemy że ciała naszych rodaków z miejsca katastrofy byli na kupie w trumnach przewożone zwykłą ciężarówką i rzekomo przy naszych lekarzach i patologach przeprowadzali Ruskie sekcję zwłok . To tak jak Ruskie puścili w świat informacje że katastrofę spowodował pijany Generał . I my w Polsce mamy wierzyć w tą szopkę nazywaną śledztwem ekipy PO i PSLu . W Normalnym Państwie za to był by kryminał bezwarunkowo taka jest prawda . Dlaczego rząd wtedy Tuska nie zwróciła się do Amerykanów o zdjęcia z NASA teraz wychodzi na jaw że Amerykanie są w posiadaniu takich zdjęć i z tego co już wszystkim jest wiadomo będą przekazane stronie Polskiej . Więcej wybierajcie PO ,PiS ,PSL,SLD,TR , i teraz Świeżość Nowoczesna i Partia Razem . Rodakom brakuje Myślenia w tym jest najważniejszy problem Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów ; Albert Einstein.

 • miecio1313

  Oceniono 4 razy 4

  Oni, którzy lecieli 10 kwietnia do Katynia, musieli się po tym wszystkim spotkać z tymi, do których lecieli"

  Może z nimi się spotkali, może ci do których lecieli zapytali dlaczego przylatują do nich tylko gdy są wybory. może nie wszyscy wiedzą ale ten wybitny prezydent i wielki patriota który zginął był w Katyniu aż jeden raz przy okazji poprzednich wyborów prezydenckich. ale co by nie było że się czepiam to cała reszta nie lepsza- pamiętają o Katyniu gdy są jakieś wybory, a gdy ciemny lud pójdzie już do urn to Katyń idzie w odstawkę do następnych wyborów.

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżeli samolot rozpada się w powietrzu to niestety fizycznie już nie jest możliwe, aby jego szczątki wykonały półbeczkę i ścięły zagajnik na długości kilkuset metrów. No chyba, że któryś tam 'eskpert' od zacierewicza weźmie parówkę bez zdjętej folijki to wtedy nawet jak się parówka rozpadnie w środku to dalej będzie można się nią w głowę walnąć.

 • Oceniono 4 razy 4

  Proste.prezesi napisal scenariusz,dobral aktorow i zaplanowal napisy koncowe.Krauze tylko bierze to na ,,klate,,,bo nie zapominajmy,ze nasz najjasniejszy rzadzi bez zadnej odpowiedzialnosci.

 • nie_lubie_skrajnosci

  Oceniono 20 razy 4

  No cóż, panie Krauze...
  Bedzie pan juz zawsze kojarzony z ta "wybitną" produkcją...
  Do grupy oszołomów wpisał się pan - jakby nie było - świadomie...

 • krzywelustro

  Oceniono 54 razy 4

  Z tego wynika, że Antoni Krauze dał się wrobić w funkcję "słupa", podobnie jak nigdy nie trzeźwiejący menele dają się wrobić gangsterom w założenie na własny dowód osobisty i firmowanie własnym nazwiskiem złodziejskiego konta bankowego,

 • ba-za-on-line

  Oceniono 3 razy 3

  Uważam, że Pan Krauze, gdyby chciał, więcej by się dowiedział o katastrofie smoleńskiej, gdyby zapoznał się z raportem tych, którzy są fachowcami od katastrof lotniczych a nie poprzestał na własnych naiwnych przemyśleniach i idiotycznych fantazjach Macierewicza. Żal słuchać wypowiedzi tego pana.

 • peakador

  Oceniono 3 razy 3

  >To, co powiedziała, jest szczytem podłości" - mówi Antoni Krauze.<
  Podłości? Można to różnie oceniać pod kątem dziennikarskiej rzetelności, ale jeśli pan reżyser wplata tutaj ocenę moralną, to o jego obiektywiźmie i trzeźwym myśleniu nie za dobrze świadczy.

 • teacher

  Oceniono 5 razy 3

  PIS będzie rządził przez 16 lat, a przedstawiona w filmie wersja historii będzie obowiązywała w szkołach i w życiu. Będzie wtedy wersją jedyną. Wszyscy zdrowi na umyśle będą się jeszcze szamotać przez parę lat, a potem przegrają z własnymi wnukami i sami zwątpią w to co dziś myślą i mówią. Nasze wnuki, które więcej czasu spędzają na strzelnicy niż przy komputerze nie potrzebują innej wersji historii. Ona pasuje im do spiskowego świata, który noszą w sobie jak święta relikwię. Nikt już nigdy tego nie odkręci. Za 16 lat nikt nie będzie pamiętał o komisji Laska, za 16 lat będą zresztą inne problemy.

 • shawmut

  Oceniono 15 razy 3

  to nie ja, to on, PiSowcy boją się już nie tyko krytyki, ale i pochlebstw

 • ador43

  Oceniono 19 razy 3

  Rezyser ,zalosna kreatura, nie wiedzial co kreci.Dzieki takim sprzedajnym durniom Niemiec ma racje. jak kiedys powiedzial Bismark,dajcie Polakom rzadzic a oni sami sie pozabijaja,takie filmy do tego wlasnie prowadza,tylko dlaczego mamy oglupiac mlodziez?.Wina lezy po stronie kurdupla,ktory, chce napuscic 30 % oglupionych wladza i klamliwa propaganda Polakow na 70% narazie bezbronnych,walczacych o godnosc Polakow.Dlatego zgadzam sie z tym czlowiekiem ktory powiedzial "Kaczynskiego nalezy zabic", tym samym dac odpor Bismarkowi .Wscieklego psa nalezy zabic..

 • jozio53

  Oceniono 2 razy 2

  jeszcze bedzie sie wstydził tej SZMIRY-PROPAGANDOWEJ-zenaDA

 • misiaczek1281

  Oceniono 14 razy 2

  To świetny film...obejrzyjcie go a dopiero później oceniajcie...mieszanie filmu z polityką wpisuje sie w obraz walki politycznej a to żałosne....

 • nalesniku

  Oceniono 12 razy 2

  krause na planie tylko kawke "aktorom" podawal

 • maksimillian1

  Oceniono 4 razy 2

  Rezyser jest od nakrecenia tego...co mu kaza. Najwyrazniej w Polsce nie odroznia sie rezysera od producenta. Producent robi film a rezyser i aktorzy sa tylko pracownikami najemnymi.

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 10 razy 2

  Kandydatury do listy najgorszych filmów polskich:
  Klątwa Doliny Węży
  Wyjazd integracyjny
  Jak się pozbyć cellulitu
  Kac Wawa
  Smoleńsk

 • Wojciech Karcz

  Oceniono 18 razy 2

  konsultant do spraw obyczajowych - pilnował żemy mu się partnerka życiowa nie ku...ła z obsadą i ekipą techniczną

 • ttako

  Oceniono 16 razy 2

  Reżyserm Jarosław, Pierwszy Artysta Narodu?

 • potpurka

  Oceniono 12 razy 2

  Gdyby wziął to na klatę, to pomyślałabym, że bidulek zindoktrynowany przez mglistą sektę. To można jeszcze wybaczyć, bo sekty mają swoje metody psychomanipulacji. Ale jeśli on zrobił ten kłamliwy, propagandowy gniot, i ma świadomość, że o niczym nie decydował, a teraz się wypiera najbardziej obciachowych momentów, to jak nazwać takiego "reżysera" i takiego człowieka? Bo mnie akurat zabrakło cenzuralnych słów...

 • hen51

  Oceniono 16 razy 2

  Ofiary Katynia witają ofiary katastrofy słowami-dzięki żeście spadli.

 • azteci

  Oceniono 12 razy 2

  "Sami swoi - Smoleńsk, histeria prawdziwa".

 • jndy

  Oceniono 20 razy 2

  Konsultant do spraw obyczajowych! Rewelacyjny pomysł. Teraz trzeba takie stanowisko wprowadzić do Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Najlepiej poprzez szybką nocną ustawę. Sądzę, że działacze PIS będą za tym.

 • ad2009

  Oceniono 8 razy 2

  Nikt nic nie wie.
  Ale po nagrody ustawia sie rządkiem - szczególnie po Oscara i złotego Błasika.
  Po Złotą Malinę nie pojedzie chyba nikt, chociaż to piekna wycieczka...i dlatego nie jestem tego taki pewny..

 • senseiek

  Oceniono 48 razy 2

  Jak kto zaczyna mowic o prawach fizyki, ja sie go pytam "a jaka jest energia kinetyczna w special relativity i fizyce klasycznej?", "jak sie robi antymaterie?" itd. itp. Po 10 takich pytaniach, to "ekspert" od "praw fizyki" sam widzi, ze nic nie wie.. Zamiast wysylac dziennikarzy na rozmowy z "ekspertami od wybuchu", to wyslylajcie im na rozmowy fizykow kwantowych ;)

 • winczenca

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Krauze zrobił film, którego autorstwa się wypiera? Hmmm...? Nie pojmuję...

 • veni7vidi7vici

  Oceniono 1 raz 1

  Jak Kolenda -Zaleska stwierdza, że prawda została ustalona i żadne fakty jej nei zmienią, to jest to podłość. Ale jak Krauze stwierdza, że samolot po zderzeniu z ziemią tak nie wygląda i NIE MA DYSKUSJI z tym jego mniemaniem, to jest ok, choć Krauze to nie laik a totalny dyletant w kwestiach lotnictwa. I fizyki, na która się powołuje - też. To dopiero jest podłość i hipokryzja przerastająca Himalaje!

 • matyldaleona

  Oceniono 3 razy 1

  "Antoni Krauze nigdy nie krył, że jest zwolennikiem teorii, że w katastrofa prezydenckiego samolotu to nie był wypadek." - też tak uważam. Śledztwo skupiłabym na Sasinie i Macierewiczu.

 • miszmasz51

  Oceniono 5 razy 1

  Coraz bardziej upewniam się, że JEDYNYM celem działania jest WŁADZA MAKSYMALNIE, możliwa do uzyskania w obecnych warunkach - ABSOLUTNA i - ZEMSTA... a dokładniej, zohydzenie w oczach Polaków opozycji politycznej. Ale wniosek dotyczący zemsty jest fałszywy w sporym zakresie... tu nie chodzi o zemstę. CAŁA ta chucpa ma za cel UZYSKANIE MORALNEGO UZASADNIENIA w oczach i myślach Polaków bezwzględnego zdobywania takiej władzy. Przynajmniej w oczach części Polaków, niestety - fanatycznej... Ten film ma ich przygotować na procesy "sądowe" typu POKAZÓWKA - a w tle - ukrycie win własnych, bo te istnieje również. Bo do takich procesów DOJDZIE. Nie bez przyczyny te ataki na sądownictwo, zagarnięcie prokuratury, ubezwłasnowolnienie Trybunału - tłumaczone "dobrą zmianą" i dążeniem do zapewnienia, nareszcie, "prawa i sprawiedliwości" w Polsce... i KOMISJE, co rusz objawiające NOWE PRAWDY... nie tylko o niedawnych tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku. Skądinąd, faktycznie, w jakiejś części posprząta się po poprzedniej ekipie (a jest co sprzątać, jak zwykle PO KAŻDEJ EKIPIE - strach tylko o dziecko, które zostanie wylane z kąpielą), lecz natychmiast rodzi się pytanie - a kto i kiedy posprząta po obecnej ekipie i ile to będzie Polskę kosztować? Bo to nastąpi, prędzej czy później... Nie przypuszczałem, że, po upadku komuny - przyjdzie mnie dożyć tak ciekawych czasów...

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 1

  .... do tego by Krauze wiedział co każdy o zdrowych zmysłach wie, Krauzemu brakuje zdrowych zmysłów...

 • art_102

  Oceniono 5 razy 1

  Nic nie wie, nie on wymyśla, nie on decyduje o obsadzie, ale pełną reżyserską gażę wziął...
  A Kaczyński, nie dość, ze jest premierem, prezydentem i nawet Wałęsą, to jeszcze teraz reżyserką się zajmuje. Gdzie tam zresztą reżyserka, scenariusz penie też pod jego dyktando, obsada, no a montaż to już zupelnie. Normalnie papiez...

 • dokowski

  Oceniono 5 razy 1

  To żałosne, że w dzisiejszych czasach reżyser już nie jest artystą, a tylko pajacem i popychadłem producenta. Dawniej się mówiło "film Bergmana", "film Felliniego", "film Polańskiego", "film Scotta" a od niedawna "film Tony'ego Scotta"... człowiek wiedział, na co idzie. Reżyser był jak malarz, kompozytor i pisarz w jednym, nawet kamera, nawet montaż zdradzał czasem twórcę (nie montażystę, ale reżysera), np. Elia Kazan kazał montować swoje filmy w charakterystycznym, komiksowym stylu. Vistontiego można było poznać po scenografii, tak jak Scotta - weźmy podobieństwo "Łowcy Androidów" do "Lamparta". Reżyserowie byli artystami, a o ich sztuce można było rozmawiać: porównywać styl, umiejętności, talent. Zagrać u Polańskiego... to było prawdziwe ukoronowanie światowej kariery aktorskiej - skryte marzenie każdego aktora, nie to, co pospolity Oscar. A jak było u Antonioniego... jeden film u Mistrza (sztuki prowadzenia aktorów - najważniejszej sztuki reżyserskiej) znaczył więcej dla rozwoju aktora, niż lata studiów.
  I wszystko to legło w gruzach, gdy okazało się, że film Lucasa wyreżyserował Spielberg, a widać w nim rekę Mistrza... dla laików dodam, że oczywiście Lucas jest mistrzem, a nie Spielberg. Czy Spielberg był pierwszym zdrajcą sztuki reżyserskiej, czy był ktoś przed nim - aż tak dobrze tej historii nie znam. Ale nie spotkałem wcześniej reżysera, która upadł tak nisko, że publicznie oświadcza, że to nie jego film.

 • maras63

  Oceniono 7 razy 1

  Cały Renesans zainspirowany starożytnością, Picasso sztuką afrykańską, Prerafaelici Renesansem wczesnym, a wam przeszkadza, że reżyser sceny końcowej sam nie wymyślił. Tym bardziej zdumiewające, ze sami od 20 kilku lat "myślicie" Gazetą:-)))

 • grab31

  Oceniono 7 razy 1

  kiedyś już tak było, że I sekretarz o wszystkim decydował....
  "Wystarczy spojrzeć na tego typu dowody".... o takich właśnie "faktach" mówiła Zaleska, ale p. Krause sarkazmu nie wyłapuje...

 • 174pit

  Oceniono 11 razy 1

  Pierwsza Zasada Dynamiki Krauzego:
  "Na samoloty z prezydentami na pokładzie nie działa siła grawitacji".
  Fizyka narodowa?

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 3 razy 1

  " Z wywiadu dla "DGP" wynika, że reżyser nie miał wpływu na wiele decyzji. Nie wie np. dlaczego w napisach pojawia się nazwisko kuzyna braci Kaczyńskich."
  No w końcu swoi a nie jakieś kmioty z łapanki muszą wziąć kasę z rządowej dotacji która znalazła się w magiczny sposób od razu po wygranej PiS w wyborach. Kto jest przy korycie ten zgarnia duży szmal. Trzeba chyba komisję śledczą powołać w tej sprawie jak się kuzyn znalazł w napisach? ;) Coś jak w aferze z Jakubowską gdzie dopisane było "lub czasopisma" ;)

 • az555

  Oceniono 9 razy 1

  Pan Krałze wyjaśnił,kto dokonał zamachu.Kolenda-Zaleska !!!Straszne!!!

 • l_zaraza_l

  Oceniono 11 razy 1

  I znowu PiSie manipulacje. Mówiąc "Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią" pani Katarzyna Kolenda-Zaleska miała na myśli PiSią "prawdę" o katastrofie.

 • nemilek

  Oceniono 9 razy 1

  ewidentnie film na zlecenie, obrzydliwe, realizacja wizji wodza kaczej Partii Kościelnej i paranoika, który kpił z Kaczyńskiego, z rodzin ofiar, z samych ofiar i z Polaków i wreszcie z Pana Boga, obrzydliwe

 • je2bny

  Oceniono 9 razy 1

  >>>
  "Przecież każdy przy zdrowych zmysłach wie, że tak nie wygląda samolot, który uderzy w ziemię, tylko rozpadł się w powietrzu. Został zniszczony wybuchem. Wystarczy spojrzeć na tego typu dowody, żeby wiedzieć, że cała wersja oficjalna zaprzecza podstawowym zasadom fizyki. Koniec. Nie ma dyskusji" - mówił w rozmowie z Rigamontii, pokazując dziennikarce zdjęcie z miejsca katastrofy.<<<

  Odezwał się s-pis-działy "mendżec"

 • tojamyszka

  Oceniono 5 razy 1

  A kimże Pan jest Panie Krauze , że może Pan tak łatwo krytykować Panią Kolendę Zalewską jednocześnie wziąć pieniądze za reżyserię filmu który nakręcono bez Pana , bo nie ponosi Pan odpowiedzialności za treści , za sceny , za dobór aktorów. I to wyjaśnia wszystko . Otrzymał Pan pieniądze i sławę za nazwanie Pana reżyserem /czyli Dyrektorem - Prezesem- Naczelnikiem i jeszcze kilka okresleń wodza by się znalazło/ filmu , którego Pan w gruncie rzeczy nie reżyserował , bo nie miał wpływu na jego treści , ba nawet na jego sceny . Rozumiem , że były kręcone bez Pana . Proszę nam zatem powiedzieć , gdzie Pan wypoczywał gdy ten film był kręcony ? Proszę nie obarczać odpowiedzialnością za film innych , bo to Pan jest jego Dyrektorem . I dlatego może Pan mówić jak najgorsze rzeczy o ludziach którzy nie wierzą w teorię zamachu , o ludziach którzy starają się jakoś przeżyć rządy PiS , byle do następnych wyborów. A czym Pan się zajmie jak wejdzie inna władza ? A no właśnie dlatego Pan już dziś się ustawia , że to nie Pan , to oni .

 • zwolay

  Oceniono 11 razy 1

  oglądałem Star wars-jestem co prawda laikiem ale oglądając ten film wiele się nauczyłem o lotach kosmicznych.Spokojnie mogę być szefem NASA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX