Fedak: Pakiet antykryzysowy "w końcówce uchwalania"

Z Jolantą Fedak, minister pracy i polityki społecznej, rozmawiała w Poranku Radia TOK FM? Dominika Wielowieyska
Dominika Wielowieyska: Mamy pakiet antykryzysowy, pytanie teraz tylko kiedy wejdzie w życie, bo to jednak trwa strasznie długo i firmy są zniechęcone tym, że obiecywano bardzo wiele, a ciągle te rozwiązania nie weszły w życie.

Jolanta Fedak: One są w tej chwili w Sejmie na takiej powiedziałabym końcówce uchwalania, czyli ustawa poszła do Senatu. Jeżeli nie będzie poprawek w Senacie, to powinna być uchwalona i panu prezydentowi wysłana do podpisu w następnym tygodniu. Jeżeli będą poprawki to jeszcze jeden powrót do Sejmu i do pana prezydenta, czyli wejdą najwcześniej we wrześniu.

Dominika Wielowieyska: Nie ma pani poczucia, że trochę za późno - kryzys trwa już jakiś czas, firmy mają kłopoty. Dlaczego to tak długo musiało trwać?

Jolanta Fedak: Póki co poziom bezrobocia jest u nas stosunkowo niski i przez ostatnie trzy miesiące, nieznacznie co prawda, ale spadał. Także sytuacja na rynku pracy w tej chwili naprawdę nie jest tragiczna i proponowałabym nie demonizować tej sytuacji z tego powodu, że spodziewać się jesienią możemy gorszych rzeczy.













DOSTĘP PREMIUM