Debata prezydencka. "Debatę wygrywa MamPrawoWiedziec.pl". Po słowach prezydenta i geście z kartką... padły im serwery

Debata prezydencka. W bezpośrednim starciu kandydatów Bronisław Komorowski punktował, jak Andrzej Duda zmieniał swoje poglądy, powołując się przy tym na portal MamPrawoWiedziec.pl. Gdy Duda odpierał te oskarżenia, prezydent wręczył mu kartkę z cytatami i zaprosił do odwiedzenia serwisu. Efekt? Serwery MamPrawoWiedziec.pl w kilka chwil padły.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W pewnym momencie debaty prezydenckiej Komorowski - wbrew protestom dziennikarzy - zszedł ze swojej mównicy, by podać Dudzie wydruk z jego poglądami zebranymi przez portal MamPrawoWiedzieć.pl. przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Proszę bardzo, to są pana poglądy. A kto ma wątpliwości, może zajrzeć na MamPrawoWiedzieć.pl..

Wcześniej Komorowski wytykał kandydatowi PiS, że teraz obiecuje on wsparcie dla rolników, a przed wyborami do europarlamentu był orędownikiem odchodzenia od wspólnej polityki rolnej. Na dowód Komorowski przedstawił poglądy Dudy zebrane właśnie przez MamPrawoWiedzieć.pl..

- Ja nic takiego nie powiedziałem, okłamuje pan widzów - odcinał się Duda. - To pan obiecywał rolnikom, że będzie walczył o zwiększenie dopłat bezpośrednich, a później pana koledzy z PSL mówili, że tego nie da się zrobić, bo trzeba by zabrać pieniądze francuskim i niemieckim rolnikom - atakował kandydat PiS.

Relację z debaty minuta po minucie przeczytasz na Gazeta.pl>>>

Komorowski punktuje zmianę poglądów ws. górników

- Pan sam powiedział, że jest za bardziej restrykcyjną polityką europejską dotyczącą gazów cieplarnianych, kiedy kandydował do europarlamentu. Przecież to zabójstwo dla górnictwa, zabójstwo dla Śląska - wypominał Dudzie Komorowski. Prezydent ponownie powołał się przy tym na portal MamPrawoWiedzieć.pl..

- Ja zawsze mówiłem, że trzeba bronić polskiego węgla. Doskonale wiem, że polska gospodarka jest oparta na węglu - odpowiadał Duda. - Gdzie pan był, kiedy Ewa Kopacz godziła się na ustalenia unijne, w których jest mowa o dekarbonizacji europejskiej gospodarki - pytał Duda. Jego słowa przerywał Komorowski, apelując o odpowiedź na zadane pytanie.

- Niech pan nie ucieka od pytania, niech pan odpowie polskim górnikom - wzywał Komorowski. W tym czasie Duda atakował prezydenta. - Kiedy pan był prezydentem, ogłoszono plan zamykania kopalń. Nie ratował pan polskich kopalń - mówił kandydat PiS.

MamPrawoWiedzieć.pl - serwery padły po tym, jak o stronie wspomniał prezydent

Krótko po tym, jak prezydent wspominał w debacie o poglądach Dudy zebranych na MamPrawoWiedziec.pl, strona przestała działać. Komentujący na Twitterze zwracają uwagę, że serwery portalu mogły nie wytrzymać nadmiaru internautów chcących odwiedzić stronę.

"Debatę wygrywa mamprawowiedzieć.pl", czytamy w komentarzach na Twitterze.MamPrawoWiedziec.pl to strona prowadzona przez ekspertów Stowarzyszenia 61 - niezależnej, apartyjnej organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne.Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (171)
Debata prezydencka. "Debatę wygrywa MamPrawoWiedziec.pl". Po słowach prezydenta i geście z kartką... padły im serwery
Zaloguj się
 • ultrasfctm

  Oceniono 599 razy 463

  Niezłe też było stwierdzenie kandydata i europosła: "Jak Pan śmie wytykać mi, że nie jest mi bliski los górników. Moi rodzice są z górnikami blisko związani bo wykładają w Krakowie na AGH :)" Kabaret ! To zupełnie jak z opinią biegłych, którą kandydat miał, ale jednak nie miał tylko z kandydatami rozmawiał. No i już zupełnie tak samo jak z biegłymi komisji Macierewicza, którzy co prawda nie badali nigdy katastrof lotniczych, ale jeden z nich zawsze podczas lotu siedzi przy oknie i obserwuje skrzydła.

 • jezierskiadam

  Oceniono 581 razy 371

  Duda dużo obiecuje.
  Najłatwiejsze do spełnienia jest wprowadzenie zakazu in vitro.
  inne obietnice zostawiamy na drugą kadencję ...-:)

 • ultrasfctm

  Oceniono 707 razy 305

  Debata pokazała, kto powinien zostać Prezydentem. A powinien p. Bronisław Komorowski. Owszem nie był już taki spokojny i opanowany ale trudno ciągle siedzieć bezczynnie i przyjmować oszczerstwa drugiej strony. A druga strona wywodzi się z obozu opozycji pisowskiej, który od zawsze stosuje taktykę jątrzenia, negacji i plucia jadem. Niech wygra Polska, niech wygra Komorowski !

 • uszatek_2

  Oceniono 450 razy 264

  ...to wszystko to i tak tylko marketing ..... Niemniej Komorowski wygrał 8:2 z Dudą....

 • wmc-33

  Oceniono 331 razy 233

  Nie bądźmy tacy surowi dla doktora Dudy. Jeżeli przez lata człowiek głosi to, co w danej chwili i danym miejscu najlepiej się sprzedaje, to trudno oczekiwać, żeby to wszystko spamiętał.

 • warszawiak67

  Oceniono 355 razy 229

  Prezesie!! Gdzie jesteś???? Dlaczego zrejterowałeś???
  Kogo bądź czego się boisz???
  Tak zasłaniać się technicznym Dudą??? Ajajaj - nie ładnie!!

 • orion57

  Oceniono 250 razy 196

  "Jak Pan śmie wytykać mi, że nie jest mi bliski los górników. Moi rodzice są z górnikami blisko związani bo wykładają w Krakowie na AGH " no tak przecież AGH siedzibę ma 1200m pod ziemią i codziennie fedrują. Pewnie Twoi rodzice są mądrzy ale Ty Panie Duda musisz jeszcze wiele węgla zjeść aby im dorównać.
  Komorowski jak się okazuje ma "jaja"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX