Żakowski: Kopacz zmarnowała okazję, by zahamować erozję PO. Traumatyczny dryf

?Ewa Kopacz właśnie straciła doskonałą okazję, by zrobić znaczący ruch i odwrócić lub zahamować sondażową erozję Platformy? - pisze Jacek Żakowski w serwisie Polityka.pl o zmianach w rządzie. Jego zdaniem PO stała się górą lodową, która może już tylko topnieć.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Żakowski przekonuje w serwisie Polityka.pl, że PO stała się górą lodową. "Majestatycznie i z żelazną konsekwencją dryfuje kursem, na którym bezkompromisowo topnieje" - zaznacza publicysta.

Chwilowa trauma? Gorzej

Zdaniem Żakowskiego partia rządząca weszła na tę ścieżkę, gdy Bronisław Komorowski zapowiedział referendum ws. JOW. Miał to być przejaw chwilowej traumy, okazało się jednak, że to głębszy problem. Nie naprawiają go, według publicysty, nowe twarze w gabinecie Ewy Kopacz. Zmiany w rządzie Żakowski nazywa "rutynowym machnięciem wiosłami", które nie może posłużyć jako przełom.

Żakowski recenzuje nominacje. Marian Zembala, współpracownik Zbigniewa Religi, w Ministerstwie Zdrowia? To efekt popularności filmu "Bogowie", a równie dobrze do resortu można było skierować Piotra Głowackiego, który Zembalę grał w filmie. Adam Korol w Ministerstwie Sportu? Przez pozostałe do końca kadencji kilka miesięcy nie ma znaczenia. Adam Czerwiński ministrem skarbu? Znany z afery hazardowej nie gwarantuje, że uspokoi nerwowość w państwowych spółkach przed nowym politycznym rozdaniem. A Marek Biernacki skierowany do nadzoru służb to według Żakowskiego po prostu przydział dla konserwatywnego katolika.

"Ewa Kopacz właśnie straciła doskonałą okazję, by zrobić znaczący ruch i odwrócić lub zahamować sondażową erozję Platformy. A następnej takiej okazji nie widać" - zaznacza Żakowski. I przewiduje, że PO czeka już tylko "smutny, traumatyczny dryf".

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (171)
Żakowski: Kopacz zmarnowała okazję, by zahamować erozję PO. Traumatyczny dryf
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 248 razy 176

  a wystarczyło mianować Jacka Żakowskiego ministrem ds. innowacji i kreatywności...

 • krukpl

  Oceniono 191 razy 135

  Czy mógłby Pan Żakowski swoją myśl rozwinąć ? Co konkretnie powinna zrobić pani premier ?

 • demolka666

  Oceniono 178 razy 98

  już mi nawet nie żal żakowskiego... już mi żakowski wisi kompletnie - co się stało temu człowiekowi, który kiedyś był sensownym lewicowym dziennikarzem?... stał się z niego jakiś zaślepiony lewak, który na prawo i lewo rozrzuca te swoje "poglądy" bez ładu i składu...

 • jezierskiadam

  Oceniono 122 razy 82

  Platformie Obywatelskiej zaszkodził najbardziej aparat propagandowy złożony z "zasłużonych" mainstreamowych dziennikarzy.
  Nie wymienię ich nazwisk. Znajcie moje dobre serce...-:)

  PS. Pani Kopacz ma jeszcze jedną szansę. Odcięcie się od tych propagandystów - nieudaczników !!!

 • tinorossi

  Oceniono 97 razy 73

  Żakowski powiedzial co wiedzial. Rozumiem, ze sam mialby najlepsza recepte na rekonstrukcje rzadu. A ja uwazam, ze mimo wszystko ruch dobry. A moze lepiej byloby nic nie zrobic? Troche zalosne te ataki dziennikarzy na PO, ktorym przyswieca haslo: Dolozyc temu co ma problemy i zalapac sie do zwyciezcow.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 89 razy 59

  jeżeli prognozy Żakowskiego sprawdza się tak, jak w sprawie wyborów prezydenckich to kto wie, może jeszcze PO wygra wybory :-)

 • szaja25

  Oceniono 51 razy 43

  A Jacek Żakowski, to taka topniejąca góra lodowa z żaglem, gdzie powieje wiatr historii tam płynie pan Żakowski i tak od lat.

 • wkaspr

  Oceniono 46 razy 38

  Żakowski już raz , na wskutek zakładu, przegrał Fiacika 126. Mogę się z nim założyć, że jego prognozy są o kant stołu rozbić, tylko jako fant proponuję lepszą markę i młodszy rocznik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX