Brudziński: "Jestem przekonany, że jesienią Jarosław Kaczyński będzie demiurgiem i ojcem przyszłego rządu"

PiS-owi "nie grozi żaden tryumfalizm ani zerwanie beretki" - mówił w RMF FM Joachim Brudziński z PiS. Wyraził też przekonanie, że jesienią Jarosław Kaczyński "będzie demiurgiem i ojcem przyszłego rządu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mamy cztery miesiące do wyborów. Co robimy? Przygotowujemy się do tych wyborów - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński. - Tak jak mówiliśmy wielokrotnie, będziemy bardzo ciężko zabiegać o głosy. Żaden triumfalizm, żadne zerwanie beretki nam nie grozi, nie wpadliśmy w żadną euforię powyborczą po sukcesie Andrzeja Dudy - zapewniał poseł.

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki wspomniał, że PiS wciąż mówi o konieczności rządu przejściowego i dymisji premier Ewy Kopacz, ale nie podejmują w tym kierunku żadnych kroków. Nie proponują na przykład kandydata na premiera przejściowego. - Nie ma takiej inicjatywy politycznej dzisiaj, natomiast uważamy i ponawiamy ten apel. W takim wymiarze moralno-etycznym, gdyby Ewa Kopacz chciała zachować się w polityce przyzwoicie, powinna podać się do dymisji - powiedział Brudziński.

- Dla każdego, kto posłuchał taśm prawdy, tej afery Sowa & Przyjaciele, jest oczywistym, że gdyby taka sytuacja miała miejsce w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii, to rząd i premier byliby zdmuchnięci ze sceny politycznej natychmiast - stwierdził. Piasecki zauważył, że premiera, który rządził za czasów afery taśmowej, już w polskiej polityce nie ma.

Kaczyński "demiurgiem i ojcem"

Brudziński stwierdził również, że w PO brakuje już wiary w zwycięstwo w kolejnych wyborach. - Tam jest już totalne wypalenie. W tej chwili jest rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni politycznej pani premier Ewy Kopacz - powiedział.

Zapytany o to, kto będzie kandydatem PiS na premiera, mówił tylko o prezesie partii. - Ja uważam, że Jarosław Kaczyński jest tym politykiem, który, po pierwsze, doprowadził po 89 roku do tego, że wypromował trzech prezydentów. Jest tym politykiem, który doprowadził do powstania kilku rządów w naszym państwie - stwierdził. - Jestem przekonany, że jeśli Bóg da, Polacy pomogą, a my sobie na to ciężko zapracujemy, to jesienią Jarosław Kaczyński również będzie, że tak powiem, demiurgiem i ojcem przyszłego rządu - powiedział Brudziński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Brudziński: "Jestem przekonany, że jesienią Jarosław Kaczyński będzie demiurgiem i ojcem przyszłego rządu"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 27 razy 25

  "Jestem przekonany, że jesienią Jarosław Kaczyński będzie demiurgiem i ojcem przyszłego rządu"- wreszcie będzie ojcem? Gratulacje.
  "wypromował trzech prezydentów"- znaczy promocję Komorowskiego też prezesowi zawdzięczamy?
  "Bóg da, Polacy pomogą,"- a rola episkopatu zmarginalizowana? toż się obrażą....

 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 21

  Co na to ojciec dyrektor?
  Chyba że ten pislamski rząd będzie miał dwóch ojców?

  Ps. Ciekawe czy będzie płacił alimenty?

 • arvelli_net

  Oceniono 27 razy 21

  ... nie strasz, nie strasz bo się joachimie zesr.asz! Żeby zostać ojcem to trza mieć jaja i kobitkę do poczęcia nie Naród do rżnięcia!!!! W tym przypadku walenie ślepakami i zabawa plastikowymi zabawkami nic wam nie da :)

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 19

  k.wa, co ten debilny ćwierćinteligent wygaduje? czym będzie, demi co?
  kogo wy zapraszacie i PO CO?

 • ekomorda

  Oceniono 23 razy 17

  A ja jestem dziwnie przekonany o tym że ciebie jeszcze nie raz ani nie dwa zaboli twoja kształtna łysa czaszka mój ty Yoyo. I nie będzie to bynajmniej ból przyjemny ani lekki.

 • zorn.gottes

  Oceniono 18 razy 16

  no i ojciec prezes stanie po prawicy ojca dyrektora..
  "kurde, samych ojców teraz mamy, tylko robić nie ma komu..." - ferdynand kiepski.

 • harimau666

  Oceniono 18 razy 14

  ten pisowski członek budzi moje najwyższe obrzydzenie ...
  moc z jaką wciska się kaczemu w anus jest równa mocy wybuchu pulsara ...
  Hofman ma godnego następcę ale ten przebił go po stokroć ...
  co za kreatura...

 • joannanova

  Oceniono 14 razy 12

  czy Brudziński zdradził kogo prezes w tym celu wydyma?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX