Passent: Duda lojalnym synem partii. Rozpływał się nad Kaczyńskim i wspaniałą Szydło

?PiS zdołało ukraść show Platformie? - komentuje Daniel Passent na blogu w serwisie Polityka.pl sobotnie konwencje PiS i PO. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński zręcznie postawił na Beatę Szyło, a Kopacz nie potrafi przekonująco przemówić do wyborców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicysta odnotował wizytę Andrzeja Dudy na imprezie PiS. Jak pisze, Duda nawet nie udawał, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. "Zaprezentował się jako lojalny syn partii, rozpływał się nad prezesem Kaczyńskim i "wspaniałą" Beatą Szydło" - odnotowuje Passent.

Zręczny ruch Kaczyńskiego

Zdaniem publicysty Szydło nie jest złym kandydatem na premiera, a na pewno nie gorszym niż Kazimierz Marcinkiewicz. "Jej słabością jest przede wszystkim to, że gra w teatrze, w przedstawieniu napisanym i wyreżyserowanym przez Jarosława Kaczyńskiego. Jest obsadzona w roli, do której nie aspirowała" - zauważa. Passent podkreśla zresztą, że wystawienie Szydło to zręczny ruch Kaczyńskiego. "W razie niepowodzenia w październiku to ona będzie odpowiadać, w razie zwycięstwa - to prezes będzie jego ojcem" - pisze.

Jednocześnie Passent krytykuje postawę PO. "Premier Kopacz słusznie broniła dorobku Platformy, słusznie przeprosiła za błędy, ale nie dokonała głębszej analizy rządów koalicji i zmian, jakie następują w Polsce, rosnących oczekiwań, zaniechań rządu Tuska, które dziś wychodzą na jaw" - pisze. I podkreśla, że pomysły PO mobilizują partyjny aktyw, ale już nie wyborców.

Więcej na blogu Passenta w serwisie Polityka.pl >>>

DOSTĘP PREMIUM