Kopacz: Wybory były ciężką klęską. Ale nawet przeciwnicy widzą, że teraz działamy szybciej, skuteczniej, lepiej

"Mam wrażenie, że zapanowała moda na krytykowanie Platformy i jej działań" - ubolewa w "Rzeczpospolitej" Ewa Kopacz. I zapowiada koniec wyrzeczeń czasu kryzysu. "Teraz przychodzi czas, kiedy ja razem z Platformą Obywatelską mówię Polakom, że mają być beneficjantami naszego sukcesu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"W Platformie Obywatelskiej odrobiliśmy trudną pracę domową i wyciągnęliśmy wnioski. Zmieniamy się, koncentrujemy i mobilizujemy" - mówi w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Ewa Kopacz. "Wynik wyborów prezydenckich jest dla Platformy ciężką karą. Nawet nasi przeciwnicy zauważają, że teraz rzeczy dzieją się szybciej, skuteczniej i lepiej" - zaznacza.

"Zapanowała moda na krytykowanie Platformy i jej działań"

Premier podkreśla, że spór przed zbliżającymi się wyborami nie będzie polegał na konflikcie wokół PO i PiS, ale obronie Polski przez "koalicją wielkiego zamętu". Jak stwierdza, PO "broni 25-letniego dorobku naszego kraju i każdego Polaka". Zdaniem Kopacz nasz kraj został już zbudowany, teraz trzeba go tylko urządzić.

"Mam wrażenie, że zapanowała moda na krytykowanie Platformy i jej działań" - powtarza Kopacz słowa z niedawnej konwencji. I stwierdza, że na wizerunku partii pojawiły się "rysy, które nie mogą przesłonić jej dokonań".

Drogi Polakom nie wystarczają?

Słowa klucz na najbliższe miesiące to według PO "dostatek i bezpieczeństwo". Pytana przez dziennikarzy, czemu dopiero teraz to dostrzega, Kopacz odpowiada, że PO budowała drogi, autostrady i Orliki, spełniając 80 proc. obietnic. "To już Polakom nie wystarcza" - zaznacza.

Kopacz mówi, że w czasie kryzysu konieczne było zaciskanie pasa. "Teraz przychodzi czas, kiedy ja razem z Platformą Obywatelską mówię Polakom, że mają być beneficjantami tego sukcesu" - podkreśla.

"Polacy będą mieli zdecydowanie wyższy standard życia"

W wywiadzie Kopacz sporo obiecuje i zapowiada. "Polacy będą mieli zdecydowanie wyższy standard życia" - mówi. I dodaje, że rodacy zasługują by odetchnąć i stwierdzić, że żyją na europejskim poziomie.

Kopacz przekonuje, że już sporo się dzieje. Wylicza program dla seniorów, zasadę złotówka za złotówkę w świadczeniach społecznych, urlop rodzicielski, zasiłek dla matek. Zapowiada propozycje dla frankowiczów, obniżkę podatków (szczególnie osobistych) i alternatywę dla podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Obiecuje też przedstawić propozycję frankowiczom.

Premier zwraca też uwagę na sytuację pracowników. "Chodzi mi o czas pracy, wynagrodzenie, elastyczność" - podkreśla. I dość enigmatycznie dodaje, że PO znalazła "bardzo dobre rozwiązanie" problemu. Jednym z kluczy ma być staż pracy.

A co ze zbliżającym się referendum? "JOW i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa to postulaty PO" - podkreśla Kopacz.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej" >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Kopacz: Wybory były ciężką klęską. Ale nawet przeciwnicy widzą, że teraz działamy szybciej, skuteczniej, lepiej
Zaloguj się
 • krzysztof-s-live

  Oceniono 203 razy 159

  Pani Premier, co PO robiło przez osiem lat? W obliczu porażki nagle są podejmowanie działania?

 • marudna.maruda

  Oceniono 167 razy 147

  Widzimy, że zmiany idą szybciej. Ale też wiemy, że był na nie czas przez ostatnie lata. Obecne zmiany nie są dla nas. Są dla was, tylko po to, żeby nie stracić władzy i stanowisk. Po wyborach znowu zacznie się rządzenie na własny rachunek, a wyborcy zostaną sami sobie. To tylko chwilowe głaskanie elektoratu. Nic nowego.

 • peter-321

  Oceniono 105 razy 93

  Pani Premier Kopacz korzystajaca z doradztwa Kaminskiego jest przez niego samego zdana na kleske. Co znaczy , teraz dzialamy szybciel , skuteczniej , lepiej ? ASama daje pozywke na to zeby spytac sie , a co przedtem ?

 • cracovia.figiel

  Oceniono 117 razy 87

  Kradli, kradną i będą kraść. Ale nawet przeciwnicy widzą, że teraz działamy jeszcze szybciej, skuteczniej, lepiej.....

 • refio

  Oceniono 92 razy 78

  "mówię Polakom, że mają być beneficjantami naszego sukcesu". Czyli co Podzielą się ośmiorniczkami i wyłudzonymi kilometrówkami oraz pieniędzmi z zamiecionych POd dywan afer? A może oddadzą zagrabione ze spółek skarbu państwa pieniądze przez swoich pociotków?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 74 razy 66

  Fakt, "Wybory były ciężką klęską".
  Ale pobożne życzenie, że "nawet przeciwnicy widzą, że teraz działamy szybciej, skuteczniej, lepiej" jest jakimś kolejnym odjazdem. Co ten babon ćpa?

 • jakub1975wawa

  Oceniono 77 razy 57

  no prosze przez 8 lat bylo pierdu pioerdu chlastu chlastu , nie mam raczek jedenastu a tak wogule to wszystko trzeba rozważyć omowic przedebatowac itp a teraz co widze zapie...ie rzadu jak persching na wysokości lamperii ( cytuje klasyka), szkoda tylko ze 5 metrów przed metą.
  Nie ma to jak perspektywa sznura następnego ranka ( znów klasyk) , która podnosi niesamowicie energie , wigor i IQ u zagrożonej/nych osoby/osób.
  Tak miło widzieć tę robote że aż żałuję że się do tego nie przyczyniłem , bo nie głosowałem na dude , a widze że byłoby warto

 • right33

  Oceniono 58 razy 54

  Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak, na twe babskie łzy....

 • cobrass

  Oceniono 54 razy 46

  To, że po porażce działacie "lepiej", bo pojawiła się realna groźba utraty koryta, to żaden argument żeby na was głosować. Przez 8 lat pokazaliście na co was stać, te 4 miesiące do wyborów już tego nie zmienią. Najlepiej byłoby, żebyście w ogóle do sejmu nie weszli... ale to chyba zbyt piękna wizja aby się spełniła....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX