Kukiz: Program polityczny to kłamstwo i oszustwo. Ja mam strategię rozwiązywania problemów

- Żadna partia polityczna nie wywiązała się z programów - stwierdził Paweł Kukiz w programie ?Kropka nad i?, tłumacząc, dlaczego sam żadnego nie zaprezentował. - Ja mam strategię rozwiązywania problemów - zaznaczył.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Kukiz w "Kropce nad i" w TVN24 podkreślił swoje przekonanie o tym, że w referendum Polacy opowiedzą się za zmianą ordynacji wyborczej i wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. - Jestem przekonany, że Polacy opowiedzą się za zmianą ordynacji wyborczej. Nie przewiduję żadnego innego wariantu. Wszystkie badania wskazują na to, że Polacy chcą zmian systemowych - mówił.

Dodał, że jeśli obywatele zagłosują na "tak", a frekwencja w referendum przekroczy wymagany próg, będzie można doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych na nowych zasadach. Bez zmiany ordynacji nie będzie można według niego doprowadzić do reformy sądów i prokuratury.

Zapytany o brak programu wyborczego stwierdził, że w powszechnym rozumieniu program polityczny to "kłamstwo i oszustwo wyborcze". - Żadna partia polityczna nie wywiązała się z programów - stwierdził. - Ja mam strategię rozwiązywania problemów - zaznaczył, podkreślając, że jego ruch nie jest partią polityczną. - To są obywatelskie listy wyborcze, zbudowane na podobnej zasadzie jak kiedyś AWS - wyjaśnił.

In vitro, związki partnerskie i marihuana

Paweł Kukiz po raz kolejny stwierdził też, że jest przeciwny finansowaniu zapłodnienia in vitro z budżetu państwa. Ważniejsze jest dla niego zaspokajanie bardziej pilnych według niego potrzeb, takich jak pomoc osobom niepełnosprawnym. Uważa też, że po "rozwaleniu systemu, który okrada obywateli" wszystkich będzie stać na "in vitro, stomatologa, na cuda wianki".

Stwierdził też, że nie ma nic przeciwko wprowadzeniu w Polsce związków partnerskich, ale jest przeciwny małżeństwom homoseksualnym. - Ponieważ ona de facto daje możliwość adopcji dziecka, a jestem przeciwnikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Jestem przekonany, że dziecko powinno mieć mamę i tatę, seksualność przychodzi później, wzorce powinno mieć takie, jak większość rodzin - powiedział.

W kwestii legalizacji marihuany Kukiz jest zwolennikiem rozwiązania podobnego jak to przyjęte w Czechach. - Wielokrotnie mówiłem, że znacznie niebezpieczniejszym narkotykiem jest alkohol - stwierdził, dodając jednak, że nie jest to dla niego ważna kwestia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
Kukiz: Program polityczny to kłamstwo i oszustwo. Ja mam strategię rozwiązywania problemów
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 30 razy 20

  Przy "Strategi Kukiza"... "STRATEGIA CIPRASA"... to jak kundelek przy brytanie... Zwłaszcza że naszej patriotycznej złotówki nikt nie pokwapi się... r a t o w a ć..., bo przecież Euro naszą finansową klapą nie będzie ANI NA MILIMETR ZAGROŻONE...

 • peter-321

  Oceniono 21 razy 15

  Kukiz jerst dowodem jak prymitywna jest Polska, bez madrosci , pelna emocji, na bazie niewiedzy i zadan. Ten czlowiek jest nawet nie przygotowany by byc artysta wysokiej klasy, zwykly anarchista i zapiewajlo, prowincjusz tak jak paru przed nim ktorzy nagle wyskoczyli z ulicy i weszli do polityki zostawiajac po sobie smrod i stracony czas.

 • tegepe

  Oceniono 21 razy 13

  Ja, panie K., w referendum udziału nie wezmę, podobnie jak wszyscy moi znajomi. I będziesz mogł swoje JOWy włożyć między bajki.

 • dudi-w

  Oceniono 24 razy 12

  10 lat temu media wykreowały przestępcę Leppera, wmawiając, że ten wiejski kmiot jest reprezentantem narodu. Teraz promują podstarzałego rockmana, który bredzi kompletnie bez sensu i ma żądania, wymagania i recepty na poziomie średnio zdolnego przedszkolaka

 • arvelli_net

  Oceniono 14 razy 12

  ... hmmm, to przepraszam kukuł chce się ogłosić właściwie czym? królem? bogiem? wodzem? A może jednak najpierw badanie psychiatryczne!

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 11

  każdy kto głosował na tego paranoika kukiza, powinien się wstydzić że naraził kraj na pośmiewisko i niebezpieczeństwo - ćpun i pijak stał się dla dużej części polaków moralnym wzorcem... trzeba mieć zamiast mózgu szambo żeby głosowac na TAKI moralny wzór...

 • bihepi

  Oceniono 17 razy 7

  "...To są obywatelskie listy wyborcze, zbudowane na podobnej zasadzie jak kiedyś AWS - wyjaśnił..."
  -----
  K. chce tworzyć coś, co jest OBYWATELSKIE!
  -----
  Pamiętamy, jakie "szczególne przypadki" wjechały do parlamentu pod skrzydłami AWS?
  Po wygranych wyborach, szef AWS - M.Krzaklewski, zainstalował jako premiera Jerzego Buzka, żeby samemu (jako szef związku) protestować przeciw niemu.

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 4

  Kukiz nie chce powiedzieć co chce zrobić dla Polaków bo było by to jedno wielkie kłamstwo i oszustwo.....
  ---- Kukiz to w czystej postaci disko-polo polskiej polityki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX