Tym: Cyniczny szloch hierarchów kościelnych nad dziećmi z in vitro. A Belzebub przesyła słowa zachwytu

?Jeśli dorosły człowiek ma mentalność trzykołowego rowerka, to nie musi się załamywać. Wystarczy marynarka lub żakiet i już może na przykład zostać senatorem RP. Wysiłek żaden, a utrzymanie na cztery lata zapewnione? - tak Stanisław Tym podsumowuje słynną senacką debatę ws. in vitro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ale według felietonisty "Polityki", znacznie groźniejsze niż "14-godzinny jazgot" w Senacie są "haniebne" wypowiedzi kościelnych hierarchów na temat in vitro.

"Jakim prawem arcybiskup Dzięga oskarża ludzi o popełnianie zbrodni, o bezkarne zabijanie? I ten cyniczny szloch nad dziećmi z in vitro: jesteście darem bożej miłości dla świata, chociaż wymuszonym gwałtem na naturze w laboratorium. To nie jest wasza wina, że aby się jedno z was urodziło, to kilkadziesiąt innych dzieci musiało umrzeć albo być zabitych. Belzebub przesyła słowa zachwytu. Także dla abp. Hosera za cenny wkład w rozwój genetyki" - napisał Stanisław Tym w felietonie.

Przypomnijmy biskup warszawski-praski ocenił, że ustawa dotycząca in vitro jest "najgorszą ustawą w dziejach parlamentaryzmu polskiego, być może jest to wręcz najgorsza ustawa w Europie".

Abp Hoser ostrzegł też, że "ekspresja genów" może przenieść się na przyszłe pokolenia, bo "skutki biologiczne i genetyczne" zabiegu in vitro są w dużej mierze nieprzewidywalne.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (785)
Tym: Cyniczny szloch hierarchów kościelnych nad dziećmi z in vitro. A Belzebub przesyła słowa zachwytu
Zaloguj się
 • chasselas

  Oceniono 2047 razy 1951

  Skutki zapłodnienia matek panów Dzięgi i Hosera są niestety aż zanadto widoczne.

 • kater-11

  Oceniono 1450 razy 1358

  Ma Pan racje panie Stanisławie . Biskupi lubią dzieci , szczególnie te z Dominikany , a i w Polsce jest sporo przynależnych do kościoła : )

 • mirekch60

  Oceniono 1005 razy 951

  Panie Tym całkowicie zgadzam się z panem,słuchałem wypowiedzi senatorów RP byłem w szoku,do kurny nędzy ciemnogród.Katolicyzm w naszym kraju jest zacofany,świadczą o tym wypowiedzi hierarchów kościelnych

 • jaklucz

  Oceniono 927 razy 893

  Panie Stanisławie, wielki szacunek!
  Mówić prawdę w tym kraju paralityków intelektualnych i religijnej patologii nie jest prostą sprawą. Szczególnie ludziom Pańskiego pokolenia, którzy często robili łaskę czerwonym, a teraz robią czarnym z tak samo zaangażowanym połykiem. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo spokoju w tym katolickim szpitalu psychiatrycznym dla jaj nazywanym świeckim państwem prawa.

 • jantos51

  Oceniono 663 razy 629

  Cza by było skończyć wreszcie finansować watykański KK z budżetu Polski oraz opodatkować ich rezydencje na terytorium RP. Przestać wybierać agentów KK do obydwóch izb parlamentu co pokazał ostatni festiwal w Senacie na temat in vitro. MASAKRA otumanienia.

 • gomelsky66

  Oceniono 497 razy 465

  Opisywany przez felietonistę Tyma arcybiszkopt tak jak i cały Lepiskopat najważniejsze że ma poparcie w tych działaniach od Kaczyńskiego.Kaczyński ma dużo do powiedzenia o dzieciach i się na tym zna.Jest bezdzietny i nie ma żony.

 • krasnoludek524

  Oceniono 436 razy 410

  Polscy hierarchowie kościoła katolickiego to stangreci, którzy mówią polskim politykom jak mają głosować, nie ponosząc przy tym absolutnie żadnej odpowiedzialności.
  Zacofany niewykształcony motłoch wychodzi z kościoła i głosuje na tego na kogo cyniczny PLEBAN nakaże.
  A głosuje na tych którzy są wskazani przez arcybiskupów i biskupów, z których wielu nie ma pojęcia o funkcjonowaniu współczesnego świata a chcących mieć wpływ na kształtowanie polskiej i międzynarodowej polityki ( popatrzcie co się dzieje w Parlamencie Europejskim z polskimi radykałami katolickimi ).
  Kościół zrobił wiele dobrego, ale obecnie to co robi raczej czynieniem dobrego nazwać nie można. To cofanie się w rozwoju cywilizacyjnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX