Komentarze (171)
Donald Tusk ostrzega: Sytuacja przypomina 1968 rok. Rosja jest ważnym, ale nie najważniejszym zagrożeniem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kkes

  Oceniono 12 razy -2

  LOL

 • dan1-000

  Oceniono 46 razy -2

  Nawet Bruce Willis nie potrafił tak ratować świata.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 24 razy -2

  Po co ładować pieniądze w Grecję? To tak jakby je spalić. Za pół roku bedzie ten sam problem i szukanie kasy. Fajnie być państwem dotowanym.

 • distepfano

  Oceniono 34 razy -2

  Tusk mówi, że sytuacja przypomina mu 1968 rok, a on woli siedzieć w wygodnym fotelu w Brukseli, niż wysoko na kominie, gdzie jeszcze w dodatku mu piździło !

 • robinchud1492

  Oceniono 48 razy -2

  po prostu mędrzec

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 37 razy -3

  a dlaczego nikt w Polsce nie mówi jaki jest koszt pozostania Grecji w strefie Euro ?
  czy wiecie że Greków już licytują ?
  muszą sprzedać swoją petrochemię - odpowiednik naszego Orlenu...
  swoją kolej...odpowiednik naszego PKP...
  i wielkie inne koncerny...
  TEGO KRAJU JUŻ NIE MA, JEST WŁAŚNOŚCIĄ BANKÓW...POWINNI ZBANKRUTOWAĆ, NIE ZBANKRUTOWANIE TO ZDRADA NARODU

 • rekin.finansjery

  Oceniono 10 razy -4

  Ktos temu oszustowi jeszcze wierzy?

 • luxveritaspol

  Oceniono 18 razy -4

  Tusek POtrzebuje drugiej kadencji, więc zrobi wszystko. N.p wepchnie nam tzw. uchodźców, czy każe coś sprzedać niemieckim przyjaciołom. (ojej, czy jeszcze coś zostało po 25 latach styropianowych rządów ?)
  I zawsze kosztem Polski !

 • representation1

  Oceniono 24 razy -4

  Kolejna wpadka Tuska
  ----------------------------
  Grecja powinna wrócić do drachmy, bo to było i jest jedyne rozsądne wyjście. I tak do tego dojdzie nieuchronnie za jakiś czas. Manewr Tuska przyczynił się do utrwalenia stanu zapaści finansowej, z której Grecja nie wyjdzie dopóki jest w strefie Euro. W dodatku Polska ma żyrować kredyt dla Greków, którego oni nigdy nie spłacą. Nie ma na to zgody.

  Czas myśleć o powrocie do EWG. Koncepcja EU nie wypaliła.

  Szkoda waszego trudu, żeby przedstawiać jako sukces Tuska, to co jest porażką całej Europy.

 • nieprawomyslny

  Oceniono 18 razy -4

  "Nastroje, o których mówił Donald Tusk w rozmowie z "Rz", zyskują poklask, bo sprzyja temu trudna sytuacja ekonomiczno-społeczna, "np. bezrobocie młodych".

  --najpierw takie tuskopodobne wyroby narobiły przez lata pasztetu swoim lenistwem i nicnierobieniem (aż doszło do tego że socjaldemokraci i chadecy przestali się specjalnie różnić), a potem się dziwi, że ta bylejakość w rządzeniu doprowadziła do marazmu i bezrobocia.

 • bonifacy_40

  Oceniono 18 razy -4

  Pani Anno Siwek ...jak nazywa sie obecny premier Grecji ?
  Tusku kłamczuchu , żadnej pożyczki/ kredytu nie musiał negocjować premier Grecji Tsipras jedynie warunki , kasa czekała na Greków żeby mogli szybko zwrócić z procentami zachodnim banksterom , a realnej pomocy nigdy nie doczekała się .i nie otrzymała . Przynaj że to co Grecy dostają jest przeznaczone na spłaty i przedłużenie czasu dojenia Grecji.

 • emzaprawa

  Oceniono 26 razy -4

  Wynik kolejnych rozmów tego ... Pana. Najpierw 6 mld. pożyczki dla Grecji za pośrednictwem MFW. Teraz gwarancje dla Funduszu Stabilizacyjnego. Bogaty kraj, który zafundował komuś synekurę za taką kasę.

 • brzmski

  Oceniono 7 razy -5

  warunek łagodny - palec... w tym tam?!

 • bydgoszczanin_z_lesnej

  Oceniono 25 razy -5

  Debil znow próbuje szczeknąć ? Czy merkel juz mu POzwoliła "wypowiedzić" pare zdań po niemiecku lub angielsku ? Nie moge patrzec na ten fałyszywy ryj.

 • badziewiak66

  Oceniono 16 razy -6

  Wszyscy wiedzą , że to porozumienie nie zostanie wykonane, bo jest niewykonalne. Zachodni politycy zdają sobie sprawę z tego , że dziś nie mają szans odsunąć Syrizy i jej koalicjantów do władzy. Wprowadzenie junty generałów i rozprawa ze społeczeństwem greckim w stylu Pinocheta to byłby gwóźdź do trumny niemieckich aspiracji. Dlatego zdecydowano się "wykąpać" Syrizę i jej koalicjantów w tym porozumieniu , zrzucić na nich odpowiedzialność za to że nie zostanie ono wykonane i zdyskredytować na lata uczciwych reprezentantów greckiego narodu. Z kolei Tsipras chce czasu by utrzymać władzę, by przejąć kontrolę nad wojskiem. Obie strony zdecydowały się na porozumienie które jest tylko na papierze. Sprytni zachodni dyplomaci , wiedząc jak bardzo Tuskowi zależy na notowaniach PO, uczynili z niego "ojca" tego trefnego porozumienia. Zrobili to z rozmysłem. Zrzucą potem na rząd PiS odpowiedzialność za Tuska, za nie wykonanie porozumienia którego był ojcem , i będą używać tego narzędzia do przesuwania swoich interesów , zmuszać rząd polski do ustępstw i obrony, żądać partycypacji w kosztach kryzysu nie zawinionego przez Polskę. Tusk, z powodu swoich politycznych emocji, wyrządza Polsce wielkie szkody, mści się za upadek PO. To polityczny bandyta który życzy nam wszystkim jak najgorzej.

 • badziewiak66

  Oceniono 40 razy -6

  Co ten facet pierd..........Stara sztuczka. Jaka skrajna lewica , jaka prawica ? Tak właśnie stygmatyzują ludzi walczących o interesy obywateli, lojalnych wobec wyborców. Z resztą wyprodukowano więcej takich metek , bo obok skrajnej prawicy i skrajnej lewicy są jeszcze faszyści, komuniści, terroryści i antysemici Każdego można zapakować w takie opakowanie i skutecznie zwalczać. Bardzo mnie ubawiło kiedy w mediach trąbiono o tym, ze porozumienie z Grekami zawdzięczamy Tuskowi. Wcale mnie nie dziwi ta szczodrość i nachalne wspieranie przez Niemcy lokai z PO i PSL, bo przecież ten rząd poręczył 7 mld EURO greckich długów , w czym wielki udział miał właśnie Tusk. Trzeba sobie zdać sprawę z tego że Tusk nie miał jakiegokolwiek wpływu na porozumienie. To amator, historyk posługujący się turystycznym angielskim. Negocjować mogli tylko ci którzy posługują się tym językiem w materii finansów , prawa i ekonomii i to na wysokim poziomie. Merkel wie i Tsipras wie ze porozumienie sobie , a życie sobie. Nie zostanie wykonane. Dlatego Tusk został ojcem tego porozumienia , przyjął na siebie odpowiedzialność za jego realizację. Sprytni, zachodni politycy , zdając sobie sprawę z tego jak bardzo zależy Tuskowi na tym by jego PO utrzymała władzę, zrobili z Niego nie ojca opatrznościowego ale jelenia , a ten ochoczo przystał na rolę kozła ofiarnego. Potem zrzucą na Polskę, na nową władzę wybrana w nadchodzących wyborach skutki niedotrzymania porozumienia i tym będą grać , przesuwać swoje interesy , zmuszać Polaków do obrony.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 22 razy -6

  Donek twoj angielski jest coraz lepszy niestety bierze ciebie w szpony nerwica ktora sie objawia coraz wyrazniej podczas przemowien w europarlamencie.
  Na jesien przewiduje zaostrzenie choroby gdy prezydent duda powola na premiera jaroslawa kaczynskiego ktory z cala stanowczoscia zacznie grzebac w odchodach PO niszczac dokumentnie jej struktury.
  Powrot do krajowej polityki bedzie niemozliwy a i europejska kariera moze byc problematyczna po tym jak twoja mentorka straci urzad kanclerski.
  Narastajacy konflikt pomiedzy rosja a niemcami wbije klin tam gdzie sie nie spodziewasz.

 • distepfano

  Oceniono 36 razy -6

  KTO jeszcze teraz słucha Pinokia ?

  Może jeszcze dzieci lub takę niektórzy rodzice , którzy czytają te bajki swoim dzieciom - ku przestrodze !

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 17 razy -7

  Możliwe, że D. Tusk będzie odpowiadał za obecne wyrzucanie pieniądzy w błoto czyli przdłużanie życia trupowi jakim jest Grecja.

 • y.woodoo

  Oceniono 25 razy -7

  Herr Doncio zbiera kolejne plusy. Baedzo sie przydadza gdy zerowy postawi go przed sadem niezawislym od wymiaru sprawiedliwosci. W imie bucka, Donald uwazaj.

 • zerozer52

  Oceniono 28 razy -8

  Z tym złodziejem chce jeszcze ktoś rozmawiać?

 • kriso13

  Oceniono 32 razy -8

  Spadaj niemiecki lokaju do swojej Anieli.

 • 01kotek01

  Oceniono 42 razy -8

  ""Słyszę o upokorzeniu Ciprasa i że
  to on jest przegranym. Przecież to absurd.
  Premier Grecji wynegocjował 80 mld euro pomocy dla swojego kraju. I to na całkiem łagodnych warunkach" - uważa były polski premier."

  Jaka pomoc, co ty pier.olisz, za przeproszeniem, niewydarzony histeryku, piesku łańcuchowy Merkel, dzięki temu zostałeś wybrany, by szczekać na komendę swojej pani , nikt rozsądny ciebie na poważnie nie bierze !?
  "Pomoc" to taki eufemizm banksterow.
  Prawdziwa pomoc to taka, że np. idziesz i pomagasz bezinteresownie podkreślam komuś w biedzie.
  No, a tu qu.rwa pożyczyli Grekom na procent, by spłacali inne kredyty tymi samymi pieniędzmi bankom niemieckim i francuskim powiększając i tak już gigantyczny dług i odsetki właściwie nie do spłacenia. Dając nowe obciążenia dla Grekow by zapieprzali na odsetki, zyski bankow.
  Dodatkowo ratując strefę euro, czyki siebie przed szokiem greckim.
  Prawdziwa pomoc w takich sytuacjach, nawet największa księga Pismo Święte mówi, że w sytuacji gdy dłużnik nie może spłacić to po chrześcijańsku jest umorzyć długi, to samo mowią Pisma żydowskie, Koran.
  No, a tu qu.rwa jakaś 'pomoc', ktora polega głownie na pomaganiu sobie samemu, a dla dłużnika niesie dodatkowe obciążenia i pułapkę kredytowa ?!
  Ludzie, urzędasy opanujcie się z tą nowomową, nie bujajcie w chmurach i nie sprzedawajcie innym te bzdury, bo jak się zdenerwują inni zwykli ludzie twardo stąpający po ziemi, to wykopią was w kosmos, a najlepiej do czarnej dziury byście już nigdy stamtąd nie wrocili !!!

 • rastablaster

  Oceniono 40 razy -8

  Najważniejszym zagrożeniem są technokraci z UE. To ci, którym Tusk robi łachę. Tusku emigrant - najdroższy EFL learner w historii RP.

 • jezierskiadam

  Oceniono 20 razy -8

  Młodym ludziom bardzo podobają się przeboje "lata miłości", czyli hipiesowska muzyka z lat 60-tych.
  To jest niezwykle istotny symptom.

 • plastikpiokio

  Oceniono 33 razy -9

  teraz wiemy jak klur europy uratował swoje klurestwo.-- tylko dlaczego bez czapeczki z peru??

 • tadjan

  Oceniono 26 razy -12

  Donek, nie pirdul! Zwiałeś od polskich obowiązków to siedź tam i koś kasę.... mnie twoja osoba już nie interesuje.

 • mietekkowalski

  Oceniono 31 razy -13

  Donald - człowiek, który za cenę kolebki cywilizacji europejskiej zrobił dobrze Niemcom.

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 41 razy -17

  ten leń i krętacz robi z siebie dyplomatę .. śmiech i żenada panie podnóżku angeli,
  po jakiemu niby ty tam gadałeś? skoro w żadnym języku ani be ani me

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 36 razy -18

  Tusk i Kopacz dla swojej kariery w UE gotowi są utopić Polskę - Tusk - naszymi gwarancjami dla Greków...a Kopacz Uchodźcami z Syrii.
  TRAGEDIA ŻE NIKT O TYM NIE MÓWI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX