Szydło w Nowej Soli zrobiła konferencję w zrujnowanej fabryce. Prezydent miasta oburzony. "Żałosny spektakl"

Kandydatka PiS na premiera pokazywała zrujnowane budynki w Nowej Soli jako przykład potrzeb "Polski lokalnej". - Nowa Sól potrzebuje odbudowy tego terenu - mówiła. - Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli - skomentował oburzony prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

-Teren fabryki nici Odra powinien wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Polska musi odbudować przemysł - mówiła podczas konferencji prasowej Szydło. Oceniła, że odbudowa gospodarki w oparciu o polski przemysł to temat zaniedbany. - Od ośmiu lat nie słyszymy ze strony rządzących, by robili cokolwiek dla wsparcia polskiego przemysłu i tych, którzy chcą go odbudowywać - powiedziała.Do konferencji odniósł się na swojej stronie na Facebooku prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, wyraźnie poirytowany takim prezentowaniem jego miasta. Z kolei internauci zauważyli, że choć niektóre budynki fabryki są opuszczone, to sama firma produkująca nici działa pod inną nazwą - jako "Zakład produkcji nici MEGA"."Żałosny spektakl pani Szydło"

"Szkoda, że kandydatka na premiera nie wspomniała, że przez dwa lata, kiedy PiS był przy władzy, rząd nic nie zrobił dla tego miasta i tej fabryki, dalej rozprzedając jej majątek"- napisał w emocjonalnym wpisie na Facebooku Tyszkiewicz i nazwał konferencję Szydło "żałosnym spektaklem".

"Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli, bo zaprzeczyłoby to fałszywej tezie polityków tej partii, że Polska jest w ruinie" stwierdził prezydent miasta, a na dowód zestawił zdjęcie z konferencji z innymi zdjęciami Nowej Soli.

Żałosny spektakl pani Szydło na tle ruin starej fabryki nici "Odra" w Nowej Soli. Szkoda, że kandydatka na premiera nie...

Posted by Wadim Tyszkiewicz on 30 lipca 2015


Tyszkiewicz był też wyraźnie oburzony pokazywaniem Nowej Soli w negatywnym świetle i wykorzystywaniem wizerunku miasta w grze politycznej. "Przez lata pracowaliśmy na swoją markę i wizerunek, żeby teraz przez zapotrzebowanie polityczne być pokazanym całej Polsce jako miasto ruin i chwastów", napisał.

"Do czego jeszcze, do jakich kłamstw i manipulacji są gotowi posunąć się politycy, oszukując wyborców, żeby dorwać się do władzy?", dodał Tyszkiewicz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Szydło w Nowej Soli zrobiła konferencję w zrujnowanej fabryce. Prezydent miasta oburzony. "Żałosny spektakl"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 125 razy 107

  ... jak żalosny, duby smalone! pani premiera (niedoszła jeszcze) pokazała do czego doprowadzi pis i jego namiestnicy w Polsce :) Zrujnują i zryją, a czego można spodziewać się po nich jako frustratach?

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 106 razy 98

  ciągła martyrologia, nieustanne wspominanie klęsk i porażek w zrywach i powstaniach, udawanie męczenników a zarazem notoryczne roszczenia przywilejów i statusu. nagminne przywłaszczanie sobie prawa do wyłączności patriotyzmu i bezsensownego bohaterstwa. nadużywanie godła, flagi, hymnu i pieśni narodowych. światopogląd zakompleksionego nieudacznika. chorobliwa paranoja i psychozy. wrodzone wręcz zwalanie winy na innych.
  oto cały pis. to dopiero jest ruina (umysłowa). tego się naprawić nie da. to należy utylizować.

 • olorintr

  Oceniono 85 razy 73

  PO powinna zrobić 5 minutowe spoty wyborcze, każdy inny, i nigdy się nie powtarzający - pokazujący "Polskę w ruinie", mogę sam na to nawet dać parę groszy....żeby zadać kłam kaczorowcom

 • bzbz666

  Oceniono 80 razy 70

  Bareja się kłania.

  Jeżeli się odpowiednio dobierze obrazki, to KAŻDE miasto można pokazać jako ruinę. Kiedyś oglądałem film szwedzkiej TV na temat procesu "łowców skór" z pogotowia. Pokazali tam Łódź, filmując wyłącznie stare, obdrapane budynki i krzywe chodniki, w pochmurny dzień, a więc miasto wyglądało na ekranie jak jeden wielki, ponury slums. A najciekawsze, że tamten film kręcili dla Szwedów polscy dziennikarze. Ciekawe, czy to ci sami, którzy teraz robią kampanię dla PiS-u.

 • Paweł Olejniczak

  Oceniono 82 razy 66

  Pani Szydło dobiera sobie otoczenie odpowiednie do siebie. Pasuje tu zarówno mentalnością jak i moralnością (o urodzie się nie wypowiadam przez grzeczność). Taki sztandarowy przedstawiciel polskiego PISlamu niszczący wszystko z czego możemy być dumni.

 • g0straight0n

  Oceniono 64 razy 56

  Kobicina od pół roku ogląda świat zza szyb zaklejonego reklamami dudaszydłobusu., to co się dziwić. W realu widzi tylko miejsca gdzie ją na PiSS wypuszczą..
  To cyrk urządzany na potrzeby telewizji "jedynie prawdziwych", tam zawsze jest wszystko w ruinie, aż dziwne, że w ogóle ktoś jeszcze żyje. Niestety to działa, bo takie rzeczy ciasne rozumki wypchane boską puplą, kupują w ciemno.. Łykają jak indory paszę, to ich żywioł. Oni uwielbiają się urdęczać, cierpieć i pokutować, to ich stymuluje do agresywnych reakcji, inseminuje nienawiść do rzekomych winowajców. Nikt tam nie pyta czy to prawda, bo to "prawda objawiona" przez ich autorytety Tak działa socjotechnika, metoda sterowania tłumem i antagonizowania grup społeczneych. Im lud bardziej ciemny i wierzący, tym bardziej podatny na manipulacje, im go więcej, tym skuteczniej działa.. Psychologia stada.

 • kap_jeden

  Oceniono 60 razy 50

  ty musisz mózg odbudowac bo na razie masz tylko bezposrednie łacze z Prezesem.
  Polska w rujnie, bo koryta dla was za małe.
  Alez swołocz...

 • bihepi

  Oceniono 57 razy 45

  Szydło!
  Zdejmij czapkę, bo się spocisz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX