Szef sztabu PiS: "Nigdy nie mówiliśmy, że Polska jest w ruinie"

Stanisław Karczewski twierdzi, że Polska za wolno się rozwija. - Nasi dziadowie odbudowali ten kraj ze zgliszczy. Musimy się rozwijać szybciej - powiedział
Stanisław Karczewski, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Senatu, został zapytany przez "Rzeczpospolitą" czy Polska jest w ruinie. Było to nawiązanie do słów Andrzeja Dudy, że jeśli kraj udało się odbudować po II wojnie światowej to da się i teraz. Wicemarszałek odpowiedział, że PiS nigdy nie twierdził, że Polska jest zrujnowana, tylko, że kraj można by rozwijać szybciej: - Nasi dziadowie podnieśli Polskę z ruin i zgliszczy, a my tę odbudowaną przez nich ojczyznę musimy szybciej rozwijać i rozbudowywać. Polska musi się rozwijać szybciej, sprawniej i sprawiedliwiej. Polska jest na średniej ścieżce rozwoju i my chcemy ten rozwój przyspieszyć. Nasz kraj ma wielki potencjał i może się dużo szybciej rozwijać - stwierdził.

W zeszłym tygodniu PiS zorganizował konferencję Beaty Szydło na tle zrujnowanej fabryki w Nowej Soli. - Teren fabryki nici Odra powinien wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Polska musi odbudować przemysł - przemawiała kandydatka PiS na urząd premiera. Prezydent miasta zamieścił na Facebooku sprostowanie , że fabryka nici działa w innym miejscu pod nowym szyldem.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (70)
Szef sztabu PiS: "Nigdy nie mówiliśmy, że Polska jest w ruinie"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 138 razy 132

  Nigdy nie mówiliście też że to wasza ręka.

  Pomówić i Skłamać

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 135 razy 127

  karczewski kłamie jak ksiądz!
  dowód: telewizjarepublika 30.07.2015
  cytat: "Platforma się oburza na te określenia, ale faktycznie w wielu obszarach Polska jest w ruinie – stwierdził Sasin."
  alleluja.

 • naskalny

  Oceniono 113 razy 111

  Luzik, tylko 40 mln Polaków to słyszało, więc można iść w zaparte z podniesionym czołem.

 • przyganiacz

  Oceniono 102 razy 100

  Szef sztabu PiS: "Nigdy nie mówiliśmy, że Polska jest w ruinie"

  Mówiliście, mówiliście nadużywająco i dalej to sugerujecie idiotycznymi występami szewcowej Szydło na tle ruin. Także wasz prezes określił Polskę jako niesuwerenne "kondominium rosyjsko-niemieckie" i jeszcze się z tego szczerze i publicznie nie "wyspowiadał". Cała wasza polityka skupia się głównie na szukaniu dziury w całym i dezawuowaniu przeciwników. Świadczy to o tym, że nie macie konkretnej, rzeczowej, opartej na istniejących realiach recepty na rozwiązanie problemów kraju i społeczeństwa. Bredzenie i chciejstwo oparte na szacunkach domorosłych "ekspertów" oraz szafowanie "kiełbasą wyborczą" świadczą o braku profesjonalizmu. Oby Bóg pokarał was koniecznością rządzenia i przekonał, że jest to znacznie trudniejsze od opozycyjnego, niekonstrukcyjnego szczekania. Tylko ...Polski szkoda na takie eksperymenty...

 • krukpl

  Oceniono 98 razy 92

  Z pis-em Polska będzie się rozwijać szybciej tyle ,że na wstecznym ,a tak poza tym to nie kłam pan bo mówiliście,że Polskę jest w ruinie !

 • pimpao

  Oceniono 96 razy 90

  Nidy nie mówiliście....bo zawsze kłamaliście

 • dudi-w

  Oceniono 92 razy 86

  Od kilku lat bez przerwy to mówicie, trąbi o tym rydzykowa gadzinówka a także szczujnia Karnowskich, wokółpisowskie przydu...sy. Kłamaliście, kłamiecie i kłamać będziecie!!!!! Precz z PISem! Precz z Kaczyńskim!!!!

 • flat-ower1

  Oceniono 89 razy 85

  Facet, przypomnij sobie ile to km autostrad za waszych rządów oddano? Chyba ani kilometra. Coś tam Prezio latał pod Stryków otwierać ale to nie była zasługa jego rządu. Za to skutecznie przyblokowaliście dokończenie A2 - od Nowego Tomysla do granicy, tak,że jak w końcu PO doszło do władzy to ten odcinek okazał się droższy bo ceny poszły w górę. Dopieliscie JEDNO Muzeum Powstania i będziecie to wspominać przez lata z braku możliwości pochwalenia się czymś innym. Tak więc wuju, uspokoić się należy. A Duda krzyczał na wiecach o ruinie !

 • big_gadu

  Oceniono 85 razy 77

  A co mówili prezes czy pani wrzeciono ?
  Ruina i dno !
  Odbudujemy nasz wolny kraj,
  bo teraz jest niewola !
  Ale prezes nie siedzi,
  dlaczego - może cud ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX