"Pogłoski o politycznej śmierci Kukiza są mocno przesadzone"

"Im bardziej straszą Kukizem, tym głośniej on się śmieje i rośnie w siłę. Kukiz wie, co robi. Nie spala się w martwym okresie politycznym, jakim są wakacje i sezon urlopowy" - ocenia Jacek Nizinkiewicz z "Rz". I przewiduje, że start muzyka z warszawskiej listy wyborczej może pomóc... Jarosławowi Kaczyńskiemu w pokonaniu "jedynki" PO - Ewy Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Obserwując sondaże widać, że poparcie dla Pawła Kukiza ciągle spada. O notowaniach z czasów wyborów prezydenckich - nie ma co marzyć. Według najnowszego badania, przygotowanego dla Faktów TVN, wynik, nawet lepszy od Kukiza, mogłaby osiągnąć w wyborach prezydenckich piosenkarka Doda" - pisze Jacek Nizinkiewicz w "Rzeczpospolitej".

Ale dziennikarz jest przekonany, że muzyk wie co robi, a "pogłoski o jego politycznej śmierci są mocno przesadzone"

Pierwszy akt - referendum

Jak ocenia Nizinkiewicz, Kukiza mniej widać w mediach nie tylko dlatego, że buduje struktury przed wyborami parlamentarnymi.

"Nie spala się w martwym okresie politycznym, jakim są wakacje i sezon urlopowy i oddaje scenę podróżującej po kraju Ewie Kopacz. "W październiku Polacy będą mogli mieć dosyć PO i jej szefowej, która od rana do nocy powoli zaczyna wychodzić z każdej polskiej lodówki. Szefową rządu goni PiS z Beatą Szydło na czele" - uważa dziennikarz "Rz".

Paweł Kukiz czeka też na słynne wrześniowe referendum. Bo może mieć kluczowe znaczenie dla jego politycznej przyszłości. I nie chodzi nawet o to, żeby forsowane przez muzyka JOW-y zaczęły obowiązywać w wyborach do Sejmu.

Zdaniem Nizinkiewicza, "sama ważność referendum będzie dla Kukiza sukcesem i probierzem jego realnej popularności wśród wyborców".

Akt drugi - wybory

Jak pisze dziennikarz, w październikowych wyborach Paweł Kukiz wystartuje w Warszawie. Szykuje się więc w stolicy stracie liderów, bo na czele list PO stanie Ewa Kopacz, a PiS Jarosław Kaczyński.

Ważne jest to, że Polacy mieszkający poza krajem głosują właśnie na warszawskie listy. A Paweł Kukiz jak pokazały wybory prezydenckie jest wśród emigracji bardzo popularny.

"Może się okazać, że Kukiz pomoże Kaczyńskiemu prestiżowo wygrać z Kopacz w Warszawie, tak jak pomógł Dudzie pokonać Komorowskiego" - podkreśla Jacek Nizinkiewicz.

Jeśli muzykowi uda się wejść do Sejmu, to jak przewiduje dziennikarz, to nie zdecyduje się na wejście do rządu. "Kukiz będzie wspierał partię rządzącą w zamian za wprowadzenie systemu mieszanego i napisanie nowej konstytucji. Wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim mogą zmienić Polskę. Pytanie tylko, czy na lepsze?" - pyta dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
"Pogłoski o politycznej śmierci Kukiza są mocno przesadzone"
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 107 razy 73

  "sama ważność referendum będzie dla Kukiza sukcesem..."
  przecież referendum będzie nieważne z braku frekwencji

 • andrzejadamski1

  Oceniono 82 razy 56

  Pewnikiem Ci co chcą głosować na Kukiza czytali jego program i ich przekonał - he he :)

 • ciemnyluddd

  Oceniono 85 razy 47

  Ależ Skąd ! On URATUJE POLSKĘ...Jeżeli i jego zechcą również sponsorować SKOKI...A może nawet RYDZYK... A to że wygaduje głupoty nie ma żadnego znaczenia... Kaczyński też wygaduje a ma się całkiem dobrze...

 • rot.leszek

  Oceniono 77 razy 43

  "Kukiz z kaczynskim moga zmienic Polske "

  " .... i zeby nie bylo niczego"
  / K Kononowicz/

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 37

  myślę ze Kukiz powinien wystartować ze wszystkich możliwych okręgów wyborczych, ludzie na niego glosujący popieraj partie, która nie istnieje wiec glosowanie na nieistniejących kandydatów także nie powinno im sprawić problemu

 • precz_z_komunia

  Oceniono 50 razy 34

  Do wyborów to Kukiz jeszcze zdąży się na wszystkich obrazić i skończy jak Depardieu.

 • janjank68

  Oceniono 41 razy 27

  Aja bym chciał wiedzieć, co przyszły polityk brał i czy bierze - w jakich ilościach i w jakich okresach życia (narkotyki, alkohol, itp.). I społeczeństwo powinno to wiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX