Nowa rzecznika prezydenta. Kim jest Katarzyna Adamiak-Sroczyńska?

Szefową Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy została Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. Informację, którą pierwszy podał dziennikarz TV Republika Piotr Gociek, portal Gazeta.pl potwierdził w Kancelarii Prezydenta.
"Potwierdzamy" - usłyszeliśmy w Kancelarii Prezydenta. Jako pierwszy na Twitterze poinformował o nowej posadzie Adamiak-Sroczyńskiej dziennikarz TV Republika Piotr Gociek:

Dotychczas za kontakty prezydenta z mediami odpowiadał prawicowy bloger Marcin Kędryna. Pytany na Twitterze, czy obejmie stanowisko w kancelarii, podkreślał, że nie jest rzecznikiem prasowym prezydenta.

40-letnia Katarzyna Adamiak-Sroczyńska ostatnio była wspólnikiem w firmie New Story, zajmującej się doradztwem. Wcześniej współtworzyła i przez cztery lata pracowała w Radiu Wnet jako zastępca redaktora naczelnego - podają Wirtualne Media. Jeszcze wcześniej pracowała jako starszy specjalista ds. PR w radiowej "Trójce", skąd odeszła, gdy odwołano ówczesnego szefa radia Krzysztofa Skowrońskiego.

Fotograf Jakub Szymczuk opublikował na Facebooku swój portret rzeczniczki prezydenta:

Portret. Nowa rzecznik Prezydenta RP Andrzeja Dudy - Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Posted by Jakub Szymczuk - MIKROBLOG FOTOREPORTERA on 12 sierpnia 2015


Przed "Trójką" Adamiak-Sroczyńska pracowała m.in. w dzienniku "Metro" jako szef działu "Kultura" oraz w dzienniku "Życie". Ukończyła Wydział Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest mężatką, ma troje dzieci.DOSTĘP PREMIUM