Nowacka zostanie liderką Zjednoczonej Lewicy. Joński zapewnia: Ambicje odkładamy na bok. Najważniejszy wynik

Barbara Nowacka ma zostać liderką i kandydatką na premiera Zjednoczonej Lewicy. Oficjalnie decyzja ma zapaść w niedzielę, ale Dariusz Joński, rzecznik SLD, sugerował w Poranku Radia TOK FM, że konsultacje z partiami tworzącymi koalicję to już tylko kurtuazja. - Zdecydowaliśmy się wybrać jedną twarz, jednego lidera - wskazywał Joński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Odkładamy ambicje na bok. Każdy ma ambicje, ale dla nas najważniejsze jest zdobycie dobrego wyniku - wskazywał Joński. - A dobry wynik to zatrzymanie Jarosława Kaczyńskiego i realizacja celów, o których mówią premier Kopacz i Beata Szydło: godzinowe wynagrodzenie, podwyższenie emerytur czy darmowe lekarstwa. A nasze ustawy w tych trzech sprawach od kilkunastu miesięcy leżą w Sejmie! - mówił polityk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Nowacka zostanie liderką Zjednoczonej Lewicy. Joński zapewnia: Ambicje odkładamy na bok. Najważniejszy wynik
Zaloguj się
 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 14 razy 8

  Wszystko co wnerwia kler cieszy mnie proporcjonalnie do ich irytacji... A że kler woli czapkującą im Kopacz albo poddana bezgranicznie Szydło, to sytuacja ta mnie raduje. Im więcej ma lewica tym mniej zaściankowy POPiS, a myślę że z Basią na czele może tylko zyskiwać.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 3 razy 3

  Ryszard Petru - doradca Leszka Balcerowicza (1997-2000) wicepremiera Ministra Finansów w rządzie AWS-UW. Radzę odświeżyć pamięć i zobaczyć co to była tzw. "dziura Bauca" (Jarosław Bauc-następca Balcerowicza)

  Projekt Nowoczesna.PL patronatem objęli właśnie Balcerowicz, również Olechowski i Frasyniuk (pan Olechowski przypominał niedawno o "ćwiczeniach" PO z 2004 roku kiedy zbierali elektorat byłego AWS-UW do nowo powstałej PO dzisiaj mamy podobną akcję).

  W czasie kampanii prezydenckiej przed II turą Ryszard Petru przed kamerami poparł Bronisława Komorowskiego i ocenił jego prezydenturę jako dobrą. Kilka dni po wyborach określił się jako opozycja wobec PO i chce ich odsunąć od władzy. Politycy Platformy nie wykluczają natomiast koalicji z Ryszardem Petru.

  Pan Petru określa stowarzyszenie jako oddolna inicjatywa. Ta inicjatywa musi mieć jednak potężnych sponsorów skoro stać ją na wynajęcie Hali Torwar czy promocję przez największe media (transmisja na żywo Kongresu i relacja we wszystkich najważniejszych wiadomościach o czym mogą pomarzyć prawdziwe oddolne inicjatywy). Aktywnie w promocję nowej partii włączyły się wszelkiego rodzaju "fundacje" i "instytuty" związane z obecnym obozem władzy (np. Fundacja Batorego) niezależny socjolog Karolina Wigura przed II turą wyborów prezydenckich krytykująca Kukiza i Dudę chwaliła Komorowskiego wczoraj na kongresie objawiła się jako działaczka stowarzyszenia Nowoczesna.PL. Przypomnijmy, że w Radzie Fundacji zasiadają dobrze nam już znani: Jan Krzysztof Bielecki, nieodłączny Andrzej Olechowski.

  To wszystko w całości pozwala stwierdzić, że Nowoczesna.PL to odgórna inicjatywa obecnego obozu władzy. Co zresztą widać po udziale m.in. posłanki PO Jagny Marczułajtis w stowarzyszeniu oraz innych działaczy wcześniej aktywnie popierających PO. Widać to również po opiniach na portalach internetowych, gdzie wcześniej mieliśmy pobłażliwe traktowanie prezydenta Komorowskiego dzisiaj mamy dokładnie w ten sam sposób promowanie Pana Ryszarda Petru w połączeniu ze wściekłym atakiem na kandydatów antysystemowych tj. Kukiza, Korwina itd.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 11 razy 3

  Musi się zdarzyć - dziś rzecz niesłychana
  Powtórka patentu Pięknego Mariana
  Trza puzzle poskładać z rozsianej drobnicy
  I Akcję Wyborczą zbudować – Lewicy

  Już dosyć pyskówek i swarów jałowych
  Napięć młodzieżowych i tarć betonowych
  Dosyć! Trza prawy ruch spacyfikować
  I z nową formacją w wyborach wystartować

  Millera i Kwacha na emeryturę
  I innych, co mają w lewicy chałturę
  A Baśkę Nowacką z Nowicką nie mylić
  I obie na czoło i czoła Im chylić…

  2013 ;)

 • rosswatowski

  Oceniono 1 raz 1

  a może już dość tych komuchów wszelkiej maści??? hyhyhy dziesiątki lat tego szalonego eksperymentu to naprawdę wystarczy!

 • damtek

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję,że Pani Nowacka będzie w sejmie.

 • pumpernik

  0

  Baśka, z Millerem?

 • ot48

  Oceniono 2 razy 0

  Gdybym miał wybierać pomiędzy PZPR a SLD wybieram bez wahania tą pierwszą opcję. A dlaczego? Odpowiedź dał /aaron.goldstein/

 • zbigstar_1944

  Oceniono 6 razy 0

  Decyzja dobra, ale podjęta zbyt późno. Ambicje starych politykierów i ich chore parcie na szkło obniżyły szanse ZL na przyzwoity wynik. Lepiej jednak późno niż wcale.

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 8 razy 0

  chwila, bo się gubię, wyborcza nie wytłumaczy nowych taśm gwiazdy platformerskiej polityki eluni bieńkowskiej? na pewno ta dumna patriotka walczyła o dobre imię swojego kraju, nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX