PiS likwiduje unijne flagi z konferencji premier. "Największy polityczny błąd od wyborów"

- Na taki gest nie odważył się nikt w Europie. Groteska - mówił w Poranku Radia TOK FM o rezygnacji z unijnej flagi podczas konferencji rządu PiS Roman Imielski z "Gazety Wyborczej".
Brak unijnej flagi podczas konferencji prasowej premier Beaty Szydło został zauważony niemal na całym świecie. - Rząd jest polski, to flagi są polskie - wyjaśniała w Poranku Radia TOK FM Małgorzata Gosiewska z PiS.

Sprawa dotyka wszystkich Polaków?

- To największy polityczny błąd pis od wyborów - mówił w Poranku Radia TOK FM Łukasz Lipiński z "Polityki Insight". - Dotychczasowe działania PiS dotyczyły rzeczy dla wielu Polaków abstrakcyjnych. Wiele osób nie rozumie, o co chodzi z Trybunałem Konstytucyjnym czy ułaskawieniem Mariusza Kamińskiego. To dość wysublimowane, prawnicze problemy, które do wyborców nie trafiały - wskazywał.

- Likwidując unijne flagi z tła, Szydło symbolicznie dotknęła czegoś, co dotyczy wszystkich Polaków. Wszyscy mają jakieś aspiracje i plany związane z Unią Europejską. Wszyscy jeżdżą po drogach za unijne pieniądze, dostają dotacje - wskazywał publicysta.

"Groteska"

Roman Imielski z "Gazety Wyborczej" przyznał, że z powodu Trybunału Konstytucyjnego "nikt nie wyjdzie na ulice i nie będzie budował barykad". - Ale już realna groźba polskiej wolty w UE, przyłączenia się do grupy wojujących eurosceptyków, mogłaby wywołać bunt - dodał.

- Na taki gest nie odważył się nikt w Europie - podkreślił Imielski, całą rzecz kwitując określeniem "groteska".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (303)
PiS likwiduje unijne flagi z konferencji premier. "Największy polityczny błąd od wyborów"
Zaloguj się
 • sewa1

  Oceniono 81 razy 33

  Incydent z rosyjskim samolotoem pokazuje jak delikatny jest porządek międzynarodowy. Naprawdę chcemy się wyłuskać z Unii? Nawet dla USA, jesteśmy tyle warci ile siła naszego głosu w UE.

 • getz54

  Oceniono 39 razy 31

  Bardzo niefortunny sposób na ocieplanie wizerunku starego Quasimodo. PiS przygotowuje grunt pod powrót Kaczyńskiego za 5 - 6 miesięcy. Ta pokraka ma się pojawic jako mister Universe 2016.

 • krys.61

  Oceniono 42 razy 30

  a pani szydło i dudzie nie przeszkadza że za podatników pieniądze [nie zależnie od wyznania] opłaca się pensje i rozdaje się majątek narodowy obywatelom obcego kraju [watykanowi] HIPOKRYCI TYLKO ROBIĄ OBCIACH W CAŁYM ŚWIECIE

 • leszekes

  Oceniono 36 razy 28

  Jakiego konia wybraliście, takiego macie. Nie marudzić, nie płakać... zapłaczecie jak naprawdę będzie już źle a to stanie się już niebawem...

 • pyffello114

  Oceniono 33 razy 27

  A czego spodziewaliście się po PiS-ie?
  Przecież pani Pawłowicz, prominentna Prawa i Sprawiedliwa już dawno temu powiedziała, że flaga unijna - to SZMATA???

 • snakeinweb

  Oceniono 75 razy 23

  Miało być "Polska dla Polaków - nie dla Europejczyków" - no to jest.

  Trzeba dla konsekwencji jeszcze dodać "Europa dla Europejczyków - nie dla Polaków" i będzie gites.

  Jako urodzony Europejczyk czuję się w Polsce okupowany pod reżimem reprezentującym Czystą Rasę Polską. Trzeba sobie poszukać innej ojczyzny, gdzie można się czuć jednocześnie i Europejczykiem i Polakiem. W większości krajów na zachód od Odry jest to (jeszcze) możliwe. Albo trzeba obalić system mafiokracji, który wyniósł do władzy mafię lansującą Czystość Polskiej Rasy.

 • adam.gr

  Oceniono 23 razy 19

  czy Merkelowa za sobą ma flagę unijną obok niemieckiej? NIE!!!!! co wy na to?? popatrzcie... i przestańcie judzić ( i to nie jest od słowa jude...)

 • oswiecony19

  Oceniono 34 razy 18

  Unia Europejska jako FEDERACJA ( JEDNO PAŃSTWO ) będzie znacznie tańsze w utrzymaniu.To fuzja dwudziestu ośmiu (28) europejskich administracji małych państw w jedną sprawnie zarządzającą ADMINISTRACJĘ ( tak jak np. Stany Zjednoczone, Australia czy Kanada) Jedna europejska waluta, jeden europejski prezydent (zamiast 28 ) jeden system fiskalny i energetyczny, jedna wspólna europejska armia ( zamiast 28 ) etc. to ogromne oszczędności. Mniej urzędników obecnie wielokrotnie dublujących się w parlamentach, senatach i wielu innych urzędach. Tylko wtedy UE będzie jak jedno wielkie sprawnie zarządzające przedsiębiorstwo i tylko wówczas stworzymy zdrową konkurencję gospodarczą dla takich potęg jak : USA, Chiny, Brazylia czy Indie ( militarnie dla Rosji ) Eurosceptykom mogę powiedzieć, że decydując się na małżeństwo również tracimy trochę własnej suwerenności - dla dobra przyszłej wspólnoty !

  Skrajnym eurosceptykom powiem: jedno państwo to jedna europejska płaca minimalna !
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  AUSTRALIA jest również FEDERACJĄ. Ale zanim do tego doszło 1 STYCZNIA 1901r. to: Na kontynencie istniała mozaika kolonii, z których każda wydawała własne znaczki, wprowadzała restrykcyjne cła na granicach, zarządzała konfiskaty towarów napływających od sąsiadów. Kolonie zamiast współpracować ostro rywalizowały. Nie potrafiły się nawet dogadać w sprawie jednakowej szerokości torów kolejowych! Trwały ogarnięte "PARALIŻEM UMYSŁOWYM" który wprawił w osłupienie MARKA TWAINA, bawiącego na kontynencie w 1895r. Po latach mozolnych zabiegów dyplomatycznych, zawierania trudnych kompromisów, które przyspieszyły ostra susza i recesja, kolonie zgodziły się na na FEDERACJĘ - ZWIĄZEK AUSTRALIJSKI. Czy nie przypomina to UE w mozolnej drodze do federacji ? Mogłaby wyciągnąć wnioski z początkowych BŁĘDÓW AUSTRALII i szybciej osiągnąć cel ! OBECNIE AUSTRALIA W RAPORCIE ROZWOJU SPOŁECZNEGO ONZ (mówiący o jakości życia) JEST NA 2 MIEJSCU NA ŚWIECIE Z NADWYŻKĄ BUDŻETOWĄ !

  P.S.
  USA - to 51 Stanów. Czy można wyobrazić dziś Stany Zjednoczone z 51 prezydentami .., z 51 odrębnymi Stanowymi armiami lub z telefonicznym roamingiem dzwoniąc z Kalifornii np. do Teksasu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX