"Media publiczne bez ludzi, którzy pomylili zawód dziennikarza z pracą politycznego agitatora" - ale Czabański nazwisk nie podaje

"Reforma mediów publicznych ma przede wszystkim spowodować, że będą silne finansowo" - zapewnia sekretarz stanu w MKiDN - i poseł PiS - Krzysztof Czabański. Ale w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", anonsuje też decyzje innego rodzaju. Np. lustrację pracowników, bo jak podkreślił, dla osób, które współpracowały "ze służbami specjalnymi państwa totalitarnego, nie powinno być miejsca w mediach publicznych"..

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Krzysztof Czabański już raz lustrował, kiedy stał na czele Polskiego Radia. Jak wspominał w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", "nie spotkało się to wtedy ze zbyt wielkim zrozumieniem, przynajmniej u części dziennikarzy".

Jak tłumaczy, sprawdzenie czy pracownicy publicznych mediów nie współpracowali z komunistycznymi służbami, jest konieczne, bo "tam muszą być przestrzegane pewne kryteria moralne i profesjonalne i one powinny być wyższe niż w mediach komercyjnych".

Według sekretarza stanu w ministerstwie kultury, w mediach publicznych nie powinni też pracować ci, którzy "pomylili zawód dziennikarza z praca politycznego agitatora". "Jest parę takich osób, nie będę wymieniał nazwisk, i tak wszyscy wiedzą, o kogo chodzi, kto zachowuje się jak funkcjonariusz propagandy w okresie stanu wojennego" - stwierdził.

Abonament w PIT?

Celem szykowanej przez rządzących reformy mediów publicznych ma być poprawa kondycji finansowej radia i telewizji. PiS chce by abonament był ściągany przez rachunki za prąd, albo "przez PIT i CIT".

Wg Czabańskiego, projekt w tej sprawie trafi do Sejmu "najpóźniej w styczniu przyszłego roku".

"Jeśli praca nad ustawą w parlamencie przebiegać będą sprawnie, mama nadzieję, że zmiany zaczną się już na wiosnę" - zapowiedział Krzysztof Czabański.

"Sellin już wyrzuca Lisa z TVP: Za bardzo zaanagazowany po jednej stronie sporu politycznego">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Media publiczne bez ludzi, którzy pomylili zawód dziennikarza z pracą politycznego agitatora" - ale Czabański nazwisk nie podaje
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 17 razy 15

  Podpowiadam nazwiska: Pospieszalski, Wildstein, Terlikowski, Jacek i Michał Karnowscy, Sakiewicz, Lisicki, Semka, Skowroński i inna prawicowa swołocz czy narodowe kurduple. To są ludzie, których obecność w mediach publicznych świadczyłaby o tym, że znów w przestrzeni publicznej rządzą komisarze.

 • marek5101

  Oceniono 13 razy 11

  Skąd w PiS tak wielu chorych ludzi? Ogłaszają jakieś konkursy? Może wystarcza dobry nos kurdupla?

 • klara551

  Oceniono 8 razy 8

  O matko ministrowie mierni bierni ale wierni dziennikarze tak samo,sędziowie też.Psia krew a kto będzie mógł myśleć samodzielnie? W KK obowiązywał tzw imprimatur a teraz będzie prezesi ? Czy już mam wywalić książki z własnej biblioteki a nie wiem co prezespan czyta i czy czyta i czy już czy za chwilę?

 • toboh1

  Oceniono 6 razy 6

  Znam jednego agitatora (który ma ryja i Trwa) - nazywa się Czabański.
  Podobno jest żałosnym facetem. Znowu jak w 2005-7 - nie będę
  oglądał i słuchał mediów publicznych.

 • safelogica

  Oceniono 3 razy 3

  Każda rewolucja określa swoich i obcych. Rewolucja bolszewicka jakie się rozgrywa, nawet daty się zgadzają mianuje nawet dziennikarzy.Dziennikarze którzy "pomylili zawód dziennikarza z praca politycznego agitatora" to ci, którzy nie byli PISowscy. PIsowscy nie pomylili zawodu z agitatorem politycznym, gdyz agitowali dla tego właściwego nurtu.
  Propisowscy pismacy są łatwo rozpoznawalni: trują, nudzą, i są "odporni" na argumenty, posługują się swoistymi definicjami np. "bruzda dotykowa" "dzieci zamrożone" poległy prezydent. Chociaż co ciekawe zginęło 96 osób, ale tylko jeden poległ.

 • Oceniono 1 raz 1

  p. czabański: 1a-mam70 lat. .2a-nawet i w w-wie pobierałem nauczki. 3a- nauczki tyż pobierałem w krakowie ,poznaniu....nawet pamiętam p. pracę w EW- rób p. se jaja ale wyłącz sie p.....i do kopis se p, idź...

 • zelalem

  0

  Na czele tej listy powinien znaleźć się sam Czabański!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy -1

  Skoro Czabański lustrował chlew Polskiego Radia i "nie spotkało się to wtedy ze zbyt wielkim zrozumieniem, przynajmniej u części dziennikarzy", to jest to naprawdę świetna rekomendacja

 • arvelli_net

  Oceniono 18 razy -2

  ... hmmm, następny który czynił dobro jako członek :) pzpr.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX