Lis: Wałęsa ma przepraszać za ewentualne winy? Niech Kaczyński przeprosi za winy realne

Kolejny tydzień z teczkami TW Bolka. - Nie rozumiem, dlaczego Wałęsa miałby przepraszać za ewentualne winy, a Kaczyński nie miałby przepraszać za winy realne - pisze w ?Newsweeku? Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nasi etatowi katolicy, ci z PiS, oferują gotowość "wybaczenia" Wałęsie, jeśli tylko przeprosi. A powinien bardzo przepraszać, bo - jak powiedział minister Waszczykowski - "Wałęsa mógł być figurantem". W poszukiwaniu figurantów Waszczykowski nie musi spoglądać daleko - pisze Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku" o Beacie Szydło i Andrzeju Dudzie, których "kampania była zbudowana na kłamstwie".

- Poseł Jarosław Kaczyński milczy. Po co ma mówić, skoro cały PiS i tak mówi to, co Kaczyński chce usłyszeć. Pan poseł zafundował Polsce wyborczą ustawkę z kandydatami mającymi ukryć jego wolę sprawowania w Polsce władzy absolutnej. Nie zapowiadał, zdaje się, że swe rządy zacznie od demontażu państwa prawa i demokracji liberalnej. Może czas na przeprosiny? Nie rozumiem, dlaczego Wałęsa miałby przepraszać za ewentualne winy, a Kaczyński nie miałby przepraszać za winy realne. Tym bardziej, że Wałęsa ewentualne winy odkupił po tysiąckroć. Kaczyński oczywiście swej winy nie dostrzega. Dlatego nigdy nie musi nikogo przepraszać - pisze Lis.

- Nie dziwię się Wałęsie, że za ewentualne winy przepraszać nie chce. Za dobrze zna naszych etatowych katolików, by nie wiedzieć, że zaraz potem wrzucono by go w kolejny krąg piekła. Prawda nas wyzwoli, słyszymy od nich. Na razie pragnienie prawdy wyzwala w nich najniższe instynkty - dodaje Lis.Cały tekst w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (176)
Lis: Wałęsa ma przepraszać za ewentualne winy? Niech Kaczyński przeprosi za winy realne
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 73 razy 49

  Jeśli o Kaczyńskiego chodzi, to:
  - Przyznanie do winy nie wpłynie na wymiar kary.

 • smok61

  Oceniono 79 razy 45

  Wałęsa sam broni się doskonale.
  Ma za sobą dużą część narodu, który rozumie, że gra nie idzie o Wałęse -Bolka, ale o wizerunek narodu. Być może kiedyś popełnono błąd , wybierając Wałęse jako symbol obalenia komunizmu, ale ten symbol jest i nie da się go zamienić na lepszy.
  Tak więc , jeżeli nasz symbol ktoś złapie za rękę, to w naszym interesie jest krzyczeć, że to nie jego ręka.
  I to się nazywa świadomość narodowa na wyższym poziomie i Polacy tę świadomość mają.

 • baaag

  Oceniono 67 razy 39

  Poczekajmy na opinie grafologiczne. Jest oczywiste że będą takie same jak w przypadku poprzednich trzech pokwitowań bo to wszystko pismo Graczyka okradającego własne SB...Wtedy śmiecie PiSBeckie się posrają totalnie...

 • ziaburek

  Oceniono 42 razy 28

  Kaczyński wypowie się przy najbliższej miesiączce. Ale na przeprosiny to ja raczej nie liczę - co najwyżej kolejne wiadro pomyj.

 • noel1

  Oceniono 36 razy 22

  A co z katastrofą smoleńską wg. PIS zamachu smoleńskiego, jak dotąd żadna prawda Macierowicza i jego zauszników nie wyzwoliła i nie wyzwoli. Ponieważ nie oto chodzi. Ewidentnie chodzi tylko o sianie zamętu w głowach ludzi tak zwanego wg. PIS lepszego sortu.
  Wierzę w to,gdyby nawet Chrystus zmartwychwstały pojawił się miedzy tymi ludzmi tzw. lepszego sortu to i tak by nie uwierzy. Gdyby nawetWałęsa przyznałsię i leżał plackiem w kościele a więc upokorzył się jak sobie życzy Kornel Morawiecki, to itak niczego w tym temacie niczego nie zmieni.Potrzeba "krwi"

 • rot.leszek

  Oceniono 37 razy 19

  W przypadku Kaczynskiego psychopaty
  przeprosiny moga nie byc wiazace 😂

 • open123

  Oceniono 32 razy 14

  Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, to on nigdy prawdziwie nie przeprasza. Najwyżej mów przepraszam jJEźLI ktoś się poczuł... Byłoby najlepiej gdyby on się nagle zdematerializował. Wielbiciele z miejsca tworzyli by legendę, reszta miałaby trochę wytchnienia.

 • opt

  Oceniono 19 razy 13

  1.Nigdy Wałęsa nie był moim idolem, bo trudno żeby nim był nieuk (ukończył klasy przysposobienia zawodowego dla uczniów wielokrotnie powtarzających klasę- czyli szkołę podstawową a nie zawodową jak mylnie się podaje)) ,bufon , cham...., ale niestety został wyniesiony na piedestał, bo innych w tamtym czasie nie było i to jest fakt historyczny.
  2. Prawda nas nigdy nie wyzwoli. Dostrzegł to również kościół i sprawę TW zamiótł pod dywan, a tam tych bolków to było. I to wam nie przeszkadza, że u takich bolków się spowiadacie.
  3. Żyłem uczciwe i pracowałem uczciwie PRL-u, mniej uczciwie w III RP, ale nie pluję ani na jedno ani na drugie. To moje życie i moja Ojczyzna i tego nie da się i nie można wymazać. Podłością jest kreowanie nowych bohaterów a będzie ich coraz więcej, bo im dalej od takich czy innych powstań tym więcej rodziło się bohaterów z nimi związanych, a to są zwykłe kanalie. Jak słyszę ten jad w wypowiedziach wielu polityków, to wiem , że nie są to patrioci, powiem nieskromnie nie umywają się do mojego patriotyzmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX